Використання штучного каменю для оздоблювальних робіт.

Камінь природного походження використовувався в будівельних і оздоблювальних роботах з давніх часів. Сучасні технології пішли далеко вперед. Широке поширення сьогодні отримали штучні оздоблювальні матеріали. За своїм зовнішнім виглядом штучний камінь схожий з натуральним, але по більшості технічних характеристик перевершує його. Використання штучного каменю в зовнішній і внутрішній обробці значно спрощує будівельні роботи.

Переваги штучного каменю

Технологічна особливість штучного каменю полягає в тому, що його задня поверхня абсолютно плоска. Це дуже спрощує як підготовку поверхні під облицювання, так і безпосередню укладку декоративних елементів. Саме ця властивість робить штучний камінь чудовим матеріалом для прикраси фасадів і внутрішніх поверхонь помещеній.Прі виготовленні штучного каменю широко застосовують найрізноманітніші будівельні суміші, включаючи цемент. Технології виготовлення такого декоративного покриття активно розробляються в останні десятиліття.
Фахівцям вдалося створити вдалу імітацію природного каменю не тільки для будівництва, але навіть для виробництва прикрас.
Найбільш широке застосування штучний камінь знайшов у виготовленні облицювальної плитки, тротуарної бруківки і навіть декоративних огорож. Штучні елементи відмінно імітують структуру як найпоширеніших, так і рідкісних видів натурального каменю, наприклад граніту або мармуру. При бажанні можна підібрати штучний камінь з фактурою, що нагадує цінні породи деревини, кераміку і метал. Досить оригінально при оформленні приміщень виглядає камінь, в точності імітує стару кладку з кірпіча.К безперечних достоїнств штучного каменю слід віднести тривалий термін його експлуатації і більш високу ступінь міцності, якщо порівнювати такий матеріал з природними аналогами. Мала вага і хороші теплоізоляційні властивості також підвищують привабливість таких матеріалів для будівельників і кінцевого споживача.

Область застосування штучного каменю

Фахівці в галузі будівництва та дизайну давно визнали, що штучний камінь як не можна краще підходить для зовнішньої обробки будівель і декоративного оформлення поверхонь усередині житлових приміщень. Вибір такого каменю на ринку величезний, так що при бажанні можна підшукати оздоблювальний матеріал найрізноманітнішої форми, текстури і цвета.В найбільшою мірою штучний камінь знаходить застосування в облицюванні цокольній частині будівель, обробці колон, фасадів і дахів індивідуальних будинків. Нерідко можна зустріти цей матеріал, що прикрашає паркани, поребрики, альтанки і навіть декоративні фонтани.Очень часто камінь штучного походження включають як елементи оздоблення горизонтальних поясів будівель або роблять з нього локальні декоративні вставки. Елементи такого типу добре комбінуються з іншими оздоблювальними матеріалами: художнім куванням, вітражами, ліпниною, мозаїкою, дерев'яними деталями обробки домов.Еслі ви збираєтеся відремонтувати стару споруду, саме штучний камінь додасть їй оновлений вигляд. Навіть стандартну цегляну кладку можна таким способом облагородити, перетворивши на шедевр дизайнерської творчості.

Штучний камінь: бездоганний вигляд і простота обробки

Бездоганний зовнішній вигляд штучного каменю поєднується з хорошими фізичними та механічними характеристиками. Камінь зручний в транспортуванні і дозволяє виконувати монтажні роботи легко, швидко і оперативно. Це пояснюється тим, що вага каменю штучного походження в кілька разів менше, ніж у елементів того ж розміру, виготовлених з натуральних матеріалов.Вибрав штучний камінь для оздоблювальних робіт, ви можете бути впевнені, що його зовнішній вигляд протягом тривалого часу не зазнає змін. Навіть під впливом агресивних факторів зовнішнього середовища такий камінь зберігає первісний колір, не вигорає і не дає трещін.Укладка штучного каменю гранично проста, адже задня поверхня його гладка і рівна. Наявність в комплекті елементів різної форми дозволяє оформити поверхні з найскладнішою геометрією, включаючи виступи, кути і прорізи.
Додаткова перевага облицювання штучним каменем полягає в тому, що цей матеріал створює в будинку хорошу тепло- і звукоізоляцію.
Порада: щоб зробити підлягає обробці поверхню однорідною за кольором, рекомендується перемішати елементи, взяті з різних пакувальних коробок, оскільки різні партії штучного каменю можуть дещо відрізнятися за своїм відтінку. Після цього бажано попередньо розкласти камінь на рівній горизонтальній поверхні, що дозволить домогтися максимальної однорідності матеріалу за фактурою і цвету.І, нарешті, найбільш приємно те, що застосування штучного каменю не вдарить по вашому бюджету. Більшість видів цього каменю доступно за ціною для будь-якого індивідуального забудовника. Якісна сировина і сучасні технології роблять штучний камінь ідеальним матеріалом для оздоблення стін житлових приміщень, художнього оформлення передпокою, вітальні, каміна або балкона.