Що потрібно знати перед покупкою інфрачервоних обігрівачів.

Традиційні опалювальні прилади з кожним роком все активніше витісняються інноваційними технологіями. Лідер в даній області - інфрачервоні обігрівачі. Вони мають великий потенціал використання, безліч модифікацій, а головне - вони дуже економічні.

Види інфрачервоних обігрівачів

Все інфрачервоні обігрівачі можна поділити на дві великі групи: обладнання, що працює на електриці (для житлових приміщень) та газові (для нежитлових приміщень). Електричні, використовувані в будинках і квартирах, поділяються за типом нагрівального елементу: є нагрівачі керамічні, з Теном, карбонові обігрівачі. Газові використовуються для опалення нежитлових приміщень тому, що газ при згорянні виділяє в повітря шкідливі для організму мікроелементи, випалюючи при цьому кисень. В цілому ж газові інфрачервоні обігрівачі економічні, дозволяють обслуговувати великі приміщення без зайвих витрат - ідеальний вибір на виробничих об'ектах.По типом розміщення інфрачервоні обігрівачі можуть бути настінними, підлоговими і стельовими. Якість обігріву у всіх трьох типів приладів високе. Настінні прилади мають більшу масою в порівнянні з іншими приладами, і в цьому їх єдина відмінність. Стельові інфрачервоні нагрівачі оснащуються додатково пультами управління, так як до них відсутній прямий доступ. Обігрівачі, які призначені для підлоги, як правило, мають системи контролю та протипожежного захисту. Всі обігрівачі діляться на дві великі групи: промислові (найбільш потужні) та побутові (для дому та невеликих приміщень).

Переваги інфрачервоних обігрівачів

Переваги інфрачервоних обігрівачів перед іншими тепловими приладами в тому, що відбувається Обігрів не повітря, а предметів, що знаходяться в приміщенні. Кисень не вигорає, повітря не пересушується. І сама людина поглинає безпосередньо теплову енергію, тому в приміщенні з ІЧ-обігрівачем йому буде тепло і комфортно при загальній невисокій температурі в кімнаті.
При виборі інфрачервоного обігрівача рекомендується звертатися тільки в спеціалізовані магазини, купуючи продукцію перевірених виробників. На весь пропонований товар у продавців повинні бути сертифікати.
Інфрачервоні обігрівачі екологічно чисті та безпечні. Серед переваг варто відзначити і ефективність приладів - тепло розподіляється рівномірно по всьому опалювального приміщення, немає занадто теплих або занадто прохолодних ділянок. У великих приміщеннях їх можна використовувати для локального обігріву ділянок кімнати, цехи і т.п. Обігрівачі такого типу довговічні, споживають мало електроенергії, прості в монтажі та обслуговуванні. У роботі безшумні, можна залишати їх включеними на ніч. Погодьтеся, вагомі доводи купити інфрачервоний обогреватель.Обладателі приміщень з підвищеною вологістю часто скаржаться на те, що їм вкрай складно підібрати обігрівальні системи, адже більшість з них не терплять контакту з вологою і неприпустимі до застосування за протипожежним нормам. Інфрачервоні обігрівачі можна встановлювати у ванних кімнатах, саунах і навіть лазнях. Вони помірно сушать повітря і не бояться влагі.Потолочние моделі обігрівачів відмінно підходять для громадських місць і тих, де великий ризик перекидання підлогових конструкцій (наприклад, в квартирах з домашніми вихованцями). Настінні моделі випускаються різних розмірів, а тому деякі з них можуть використовуватися в офісах в якості додаткового джерела тепла - достатньо закріпити обігрівач до стінки стола. Прилад буде непомітний, не зіпсує меблі, а завдяки захисній пластині з термостійкого пластику, службовець ніколи не обпечеться про ІЧ-обігрівач.

Модифікації приладів

Керамічні інфрачервоні нагрівачі відрізняються тим, що вони довше прогріваються, але й остигають вони довше - такі прилади економічні, зручні, довговічні. Карбонові обігрівачі володіють тими ж характеристиками, що і керамічні моделі, але при їх покупці варто звернути увагу на товщину анодування нагрівального елементу - вона повинна бути не менше 15 мкм. В іншому випадку карбоновий обігрівач прослужить недовго, і його ефективність буде невисокою. Корпус карбонового нагрівача повинен бути природного кольору, без фарбувань - фарбу найчастіше наносять на іржаві поверхні, щоб сховати їх, і такий прилад теж довго не прослужить. Інфрачервоні обігрівачі з Теном можуть бути різних типів, залежно від матеріалу, з якого виготовлений ТЕН. Кварцові зручні тим, що починають працювати буквально відразу після включення, вони швидко нагрівають приміщення, споживають небагато електроенергії. Однак у кварцових елементів є один недолік - вони недовговічні і служать, як правило, не більше 3 років.
ІЧ-обігрівачі ще називають рефлекторами, їх енергія опосередкована поверхнями навколишніх тіл, які приймають променисту енергію, нагріваються і віддають енергію теплову довкіллю.
ТЕН патронного типу використовується сьогодні все частіше, цей варіант зручний тим, що максимально надійний і довговічний, єдиний нюанс - нагрівач повинен був виконаний не з простого металу, а з нержавіючої сталі. Також важливо відрізняти нагрівач патронного типу від двухконцевая нагрівального елементу - зовні вони схожі, але такий ТЕН вкрай недовговічний. Другий кінець дроту в такому нагрівальному елементі йде позаду, по всій довжині елементу.