Пластикові панелі для ремонту у ванній.

Пластикові панелі у ванній кімнаті - це гігієна, простота прибирання, краса і комфорт. Панелі можуть бути різних відтінків, фактур, підібрати дизайн не складає труднощів - є дзеркальні, матові, глянсові панелі, з малюнком і без нього.

Плюси і мінуси панелей з ПВХ

Мабуть, ніхто не здивується думку, ніби пластикові панелі шкідливі для організму, вважається, що компоненти ПВХ виділяють в атмосферу шкідливі речовини. Це не зовсім так, полівінілхлорид дійсно шкідливий, але тільки в тому випадку, якщо він горить. Панелі робляться з харчового неочищеного пластику, тому відповідають гігієнічним вимогам і нормам. ПВХ насправді - полімер, з якого роблять навіть медичні шприци. Втім, пожежонебезпека ПВХ теж перебільшена. Так, дим отруйний, але самі панелі не горять, вони плавляться, а тому джерело вогню швидко гине. При цьому пластикові панелі досить міцні і легкі, і можуть використовуватися як відмінний оздоблювальний матеріал з елементами декору. Сьогодні на ринку з'являється новий вид панелей. Це вже не зовсім пластик, панелі з вираженим дзеркальним блиском зроблені за допомогою акрилу. Вони красиві, стійкі і легкі, а тому використовуються для обробки не тільки стін, але і стелі, до того ж вони відмінно гнуться, створюючи химерні форми в арочних отворах. Новинку вже можна побачити в диско-барах, а також в деяких басейнах.

Види пластикових панелей

За формою панелі підрозділяють на складальні (рейкові і плиткові) і листові панелі. Рейкові оздоблювальні панелі для ванної мають довгу, вузьку форму. Такі панелі рекомендується встановлювати в приміщенні з низькими стелями, вони візуально витягають стіни. Якщо підібрати правильний малюнок, можна візуально змінити простір. Плиткові панелі, навпаки, квадратної форми, при цьому викладати плитку можна різними варіантами, створюючи мозаїку, візерунки і т.п. За допомогою складальних панелей можна ділити простір ванної кімнати на зони, підбираючи для цього різні відтінки. Листові панелі легко монтувати, так як вони представляють собою простий лист ПВХ з нанесеним на нього малюнком. Такі панелі, звичайно, не дають можливості різноманітного дизайну, і ванну з їх допомогою можна обробити тільки в одному кольорі, але зате кількість стиків при їх використанні зводиться до мінімуму.

Монтаж пластикових панелей

При монтажі панелей з пластику для ванної кімнати не потрібно ніякої спеціальної підготовки. Стіни не потрібно ретельно вирівнювати, штукатурити і т.п., панелі самі виступають в якості вирівнюючого полотна і чистової обробки. Проте варто обробити стіни перед монтажем панелей спеціальними складами, що запобігають розростання грибка і цвілі. Ванна кімната і туалет - приміщення з високою вологістю, а під панелями вимити стіни буде неможливо, тому така обробка необхідна. При монтажі складальних панелей потрібна решетування, а листові пластикові кріпляться безпосередньо на стіну за допомогою клею або кріплень.
Пластикові панелі доречні будуть не тільки у ванній кімнаті, але і в будь-якому неопалюваному приміщенні, де від перепаду температур псується більшість традиційних будівельних матеріалів.
Майстра починають встановлювати панелі з кута, рухаючись до дверей приміщення. Першим ділом, змонтуйте оздоблювальні профілі, на них послідовно встановіть панелі (у першій не забудьте зрізати шип), фіксуючи скобами по монтажному краю. Сполучені між собою панелі не повинні мати зазорів, а от від стіни потрібно відступити на 5-7 міліметрів, щоб була можливість циркуляції повітря. Щоб не виникало надмірної напруги, кріпильні скоби розташовуйте під прямим кутом до обрешетке.Пластіковие панелі для ванної простіше в установці і дешевше, ніж, наприклад, кахельна плитка. Навіть у найпростішому будівельному магазині можна купити досить красиві панелі з елементами кріплення до них і додатковими декоративними вставками. Однак і при монтажі панелей слід врахувати ряд нюансів. Так, необхідно прорахувати відстань між каркасними рейками і співвіднести його з розмірами панелей (при монтажі складальних панелей), з'ясувати способи ефективної герметизації стиків, придбати накладки, що приховують головки шурупів, потурбуватися наявністю необхідного інструменту. Важливо також пам'ятати, що пластикові панелі для ванної кімнати не можна встановлювати поблизу опалювальних приладів і сушарок. З недоліків варто відзначити невелику висоту панелей, якщо стелі в приміщенні дуже високі, то може не вистачити панелі - і через це багато хто відмовляється від використання такого типу обробки або йдуть на художні хитрості, розташовуючи панелі не по вертикалі, а по діагоналі або зовсім поперек стін.
Намагайтеся не навантажувати стіни навісними елементами, панелі під їхньою вагою можуть деформуватися.
Пластикові панелі зручні тим, що ремонт можна проводити самостійно, не вдаючись до послуг фахівців, якісні панелі довговічні, естетично привабливі і здатні стати справжньою окрасою вашої ванної кімнати.