Стінові панелі: види, способи кріплення.

Оздоблення стін декоративними панелями користується великою популярністю як серед простих людей, так і у розкручених дизайнерів. Це зовсім не дивно, так як цим способом можна легко приховати всі недоліки і нерівності стін, комбінувати, створюючи різні рельєфи і фактуру, і навіть повністю змінити геометрію простору, наприклад приховати труби і батареї, зробити ніші і колони або вбудувати приховане освітлення. Крім того, за стіновими панелями легко доглядати, а служать вони досить довго.
Декоративні стінні панелі роблять із самих різних матеріалів, у кожного з яких є свої достоїнства і недоліки, термін служби і індивідуальні характеристики. Тому і кріплять їх різними способами в залежності від ваги, розміру, міцності та інших параметрів.

Види декоративних стінових панелей

Деревяними називаються ті панелі, для виробництва яких, так чи інакше, використовувалося дерево. До них відносяться панелі з натурального дерева, які для міцності покривають шпоном, ламінують і проклеюють. Такі елементи обробки добре захищені від вологи, грибка, жучків, довго служать і дуже красиво виглядають. Застосовують їх, як правило, в житлових кімнатах, але при наявності вентиляції можна використовувати навіть у ванній або на кухні. Дешевші варіанти дерев'яних панелей роблять з деревних відходів: це ДСП, ДВП і МДФ. ДВП і ДСП використовують зазвичай в якості основи, додатково покриваючи текстилем, шпалерами або декількома шарами лака.Будьте уважні, тільки в останні роки при виробництві цього матеріалу стали використовувати екологічно чисті методи прессовки і склеювання лігніту.
Раніше в ДВП і ДСП додавали синтетичні смоли, які виділяли шкідливий формальдегіт. Тому при покупці обов'язково дізнайтеся у продавця, коли і яким способом були зроблені дані панелі.
МДФ - найбільш часто використовуваний матеріал , він виробляється із спресованого деревного пилу, має високу міцність, влагоустойчивостью і легко відшліфовується. Застосовується в будь-якому приміщенні, за винятком дуже вологих і неотапливаемых.Пластиковые панелі з ПВХ володіють цілим рядом переваг: вони легкі, довговічні, вологостійкі, мають гарну теплоізоляцією, при цьому дозволяючи стінам дихати. Крім того, у них величезна колірна палітра з найрізноманітнішими малюнками. Цей матеріал прекрасно підходить для ванної, кухні, передпокої, його можна використовувати замість кахельної пліткі.Разновідностью пластикових панелей є дзеркальні. Їх роблять з полістиролу і покривають захисною плівкою, яка може надавати виробу різні відтінки. Ці планки мають підвищену еластичність, їх легко розрізати, надати складну форму, піддати тисненню.
Дзеркальні панелі застосовують найчастіше при обробці магазинів, кафе, барів та нічних клубів.
Мінераловатні панелі також називають акустичними через їх звукоізоляційних здібностей. Ними часто обробляють приміщення, які потребують захисту від шуму. Крім того, вони легкі, прості в установці і прекрасно зберігають тепло.Пробковие панелі складаються з спресованих шматочків коркового дерева, які для міцності покриті зверху шаром монолітної кори або її крихти. Мають вони всіма достоїнствами дерев'яних панелей, не рекомендуються до установки в приміщеннях з високою вологістю. Листовий гіпсокартон з вініловим покриттям можна зустріти найчастіше. У цих панелей ідеальне співвідношення ціни і якості, правда призначені вони тільки для житлових кімнат, але мають самі різні кольори і фактуру.

Способи кріплення декоративних панелей

Не залежно від виду стінових панелей, кріплять їх двома способами: садять на клей або обрешітку. Приклеювати можна тільки легкі панелі, наприклад пластикові, акустичні або коркові. Для цього виду кріплення необхідна попередня підготовка стін, так як клеїти можна тільки на ідеально рівну поверхню. Очистіть стіну від старих шпалер і фарби, зашпаклюйте всі тріщини і нерівності. Дочекайтеся повного висихання поверхні і тільки після цього приступайте до кріплення панелей.Клей підберіть такий, щоб підходив не тільки під матеріал панелей, а й під основу. Наносити його слід на оборотну сторону аркушів тонкими смужками або з використанням спеціального пістолета. Важкі панелі прикріплюють за допомогою обрешітки, це найбільш міцний і надійний метод. Латами називаються вузькі дерев'яні планки, які прибивають до стіни на відстані приблизно 40 сантиметрів один від одного. На цей каркас і кріпляться панелі за допомогою спеціальних скоб, які називаються кляммери, або паркетних цвяхів. Інший різновид обрешітки увазі каркас з особливих профілів з наявними заглибленнями для панельних аркушів.
Для цього виду кріплення не потрібна попередня обробка стін, навпаки, таким способом можна приховати всі дефекти і нерівності будови.
Прикріплювати панелі на каркас можна вертикально, горизонтально, а також ялинкою. Можна також створювати складні конструкції, які потім обшити обраним видом панелей.Работи потрібно виробляти при кімнатній температурі. Якщо ви додатково хочете вмонтувати світильники або гачки, то їх необхідно прикріплювати до каркаса або стіні, але не панелям.