Декоративні стінні панелі: тонкощі вибору.

Стінові панелі - поширений матеріал для обробки житлових приміщень. Він легкий, міцний і вельми зносостійкий, а тому популярний при ремонті прихожих, офісних кімнат і навіть при обробці кухонь. Для кожного виду приміщення доцільно вибирати певну модель панелей, які відрізняються не тільки дизайном, але і матеріалом виготовлення.
Зараз, напевно, як ніколи раніше, люди максимально поневолені підступним духом комфорту і його подружки естетики. Причому остання нерідко затьмарює першого. Модні стилісти, дизайнери, колористи та інші художники інтер'єру в своєму завзятті все облаштувати часом так захоплюються процесом, що втрачають з уваги самого замовника. Щоб не опинитися пасивним учасником цього торжества креативу, кожному організатору ремонту корисно ознайомитися з пропозиціями сучасного будівельного ринка.Попробуйте розібратися, як краще вибрати той чи інший вид матеріалів для оздоблювальних робіт на прикладі стінових панелей. Це порівняно новий товар на російському ринку, але помітно лідируючий серед інших. Стінові панелі полюбилися багатьом за свою практичність, естетичність, простоту монтажу і гнучкий ціновий діапазон.

Непростий вибір

Отже, перше, з чим потрібно визначитися - ваші бажання. Про який приміщенні йдеться - будинок або офіс, магазин або клуб і т.д. Характер приміщення, природно, простежується в стилі обробки. Різні вимоги пред'являються до стін і стелі. Необхідно врахувати рівень освітленості, граничної вологості і можливих динамічних дій на елементи декору. Чи будуть стінові панелі використовуватися як основна поверхню або як вставки. Сукупність цих та інших нюансів допоможе вам сформувати чітке уявлення про кінцеву мету проекта.Далее потрібно з'ясувати, який тип конструкції підійде для реалізації вашої задумки. Листові панелі кріпляться на обрешітку клеєм або цвяхами, складальні - за допомогою спеціальних скоб (кляммеров), а між собою з'єднуються чергуванням пазів і шпильок або насадженням пазів на розшивочних рейку.
У народі кріплення стінових панелей відомі під псевдонімом« мама »(паз) і« тато »(шип).
Складальні панелі зустрічаються рейкові (прототип вагонки) і плиткові (квадратні), які легко комбінуються для створення мозаїки та інших хитромудрих узорів .

Матеріал для стінових панелей

Тепер про матеріали. Стінові панелі з пластику (ПВХ) успішно використовуються для декорування приміщень самих різних типів. Їх основні переваги - вологостійкість, практичність, мала вага, висока зносостійкість, широкий ціновий і колірної діапазони. Цей тип панелей стане відмінним рішенням для оформлення кімнат з підвищеною вологістю - саун, басейнів, кухонь, ванних кімнат і іншого. Полівінілхлорид - екологічний тип пластика, застосовуваний так само в харчовій (пластикові пляшки) та медичної (одноразові шприци, катетери та ін.) Промисловості. Ось тільки в спальнях і дитячих кімнатах не рекомендується його використання. Купуючи стінові панелі ПВХ, уважно вивчіть прологом сертифікати відповідності. Переконайтеся в якості вихідного матеріала.Второй, широко поширений тип - стінові панелі з деревозаменітелей - деревностружкова плита (ДСП) і деревоволокнистих плит ДВП (вона ж MDF). ДСП отримують шляхом додавання в деревну стружку синтетичних добавок (в основному формальдегідів) і наступним гарячим пресуванням. Останні розробки в цьому напрямку дозволили замінити їх лігніном (високоміцна складова деревини), виводячи з ряду умовно токсичних. При виборі ДСП слід пам'ятати, що відсутність температурних перепадів і підвищеної вологості значно збільшують довговічність цих виробів (досягаючи десятків років), хоча і поступається панелям ПВХ. За різноманітністю кольору і дизайну ДСП так само не лідирує. Випускають їх в основному у вигляді листів фіксованих розмірів. Незаперечна перевага панелей ДСП - цена.ДВП вважається більш екологічною і стійкою до впливу ззовні. Для її виготовлення деревні стружки перетворюють на волокна, зволожують їх до рівня середньої вологості в регіоні і потім пресують. Тому, вибираючи виробника, зверніть увагу на кліматичні умови цієї країни. Переваги панелей ДВП - відсутність шкідливих добавок, стійкість до вологи (підійдуть для кухні, санвузла, балкона), великий вибір кольорів і текстур, невибагливість у догляді. Зустрічаються в листовому і наборном варіанте.Третій тип стінових панелей виготовляють з масивів натуральної деревини (кедр, дуб, вільха, клен та ін.). Бувають в основному набірного типу з кріпленнями «паз-шип». Виглядають вишукано і добротно. Втім, ціна відповідає якості, а тому не збентежить любителів «дорогою простоти». При всій своїй «масивності» дерев'яні панелі не виносять вологи, примхливі у догляді, недовговічні (3-5 років). Враховуючи все це, були розроблені альтернативні тришарові панелі, де тільки верхній шар з дорогої деревини, а нижній і середній - з менш дорогий (наприклад, сосни).
Комбіновані стінові панелі добре виглядають в дитячій, кабінеті, вітальні, спальні, вітальні.

Простір для фантазії

По виду покриття стінові панелі бувають ламіновані - матові і глянсові (дзеркальні, мармурові, «під дерево, під цеглу », що нагадують шпалери та ін.); фанеровані (обклеєні шпоном); тиснені, що створюють 3D ефект (передавальні рельєф природного каменю, цегли тощо); люмінесцентні. При декоруванні пластика застосовують офсетний і термопечать. Вибирайте, комбінуйте, фантазуйте!