Способи акуратного розпилу дсп.

Дерево-стружкова плита, яку зараз частіше коротко іменую ДСП, часто застосовується в будівництві, виготовленні малих форм і меблів. Доступність, порівняльна легкість обробки і дешевизна зробили цей матеріал надзвичайно популярним. Втім, у ДСП є досить істотний недолік - її не завжди вдається розпиляти без сколів. Але якщо підійти до процесу правильно, то розпил вийде рівним і акуратним.

Вибираємо інструмент

В великому будівельному магазині або в хорошій майстерні можна купити ДСП потрібного розміру, багато торгових точки пропонують своїм клієнтам розпиляти плиту. В цьому випадку вам не доведеться возитися з великою кількістю деревного пилу, та й розпил, виконаний на спеціальному верстаті, вийде гарним і рівним. Якщо ж ви все-таки збираєтеся пиляти плиту будинку, вам знадобиться столярна пила. Зубці у неї повинні бути гострими і дрібними. Вам знадобиться ще клейка стрічка, рашпіль, рубанок або напилок на випадок, якщо спіл вийде все-таки не ідеальним.
Деталі дуже складної форми робити з ДСП не варто, лобзик в даному випадку не підходить.

кроїмо лист

Намітьте лінії, за якими ви будете розпилювати плиту. Наклейте по майбутньому спиляли пластикову прозору клейку стрічку. Вона дозволить вам вирішити два завдання: кілька збільшить опір матеріалу і збере неминуче утвориться при роботі з ДСП деревний пил. На виробництві для роботи з ДСП застосовуються спеціальні верстати, які одночасно збирають і пил. При розпилюванні плити в домашніх умовах краще обійтися без пилу. Звичайно, якийсь її кількість все одно утворюється, але якщо стрічка досить широка, більшу частину пилу вдасться на неї зібрати.

Як пиляти?

Робота з ДСП не вимагає якихось особливих навичок. Потрібно лише звернути увагу на деякі особливості матеріалу. Пам'ятайте про те, що пила в ваших руках не повинна смикатися, вона йде плавно, під невеликим нахилом до аркуша і строго по наміченої вами лінії. Це важливо і при роботі з іншими матеріалами, але з ДСП особливо. Почавши пиляти, не тисніть на інструмент занадто сильно. Це ні до чого доброго не приведе. Натиск повинен бути невеликим і рівномірним, інакше відколів і великих щербин не уникнути.
Якщо ви займаєтеся цим вперше, потренуйтеся на будь дошці або достатньо товстому шматку фанери. Ці матеріали за своєю структурою, звичайно, сильно відрізняються від ДСП, але вам важливо відпрацювати рух.

Обробка спила

У людини, яка вперше взявся за розкрій листа ДСП, розпил рідко виходить ідеально рівним навіть при дотриманні всіх тонкощів. Як правило, потрібна невелика доробка. Вона точно така ж, як і при роботі з іншими деревними матеріалами. Місце спила потрібно зачистити. У найбільш простому випадку виручить навіть грубозерниста наждачний папір, але частіше потрібно надфіль або навіть невеликий рубанок. Сточите зайві фрагменти і вирівняйте місце зрізу.