Джерела безперебійного живлення для газових котлів.

Робота газових котлів в чому залежить від безперебійного та якісного електропостачання. Через стрибки напруги і частого відключення електрики котельне обладнання може швидко вийти з ладу. Тому для котла потрібен надійний джерело безперебійного живлення.

Джерела безперебійного живлення

Джерела безперебійного живлення необхідні, щоб створювати постійне електричне підключення. Вони дозволяють продовжити роботу газового котла при відключенні електрики. Порівняно з бензиновими і дизельними електрогенераторами, джерела безперебійного живлення володіють наступними перевагами: - більш високий коефіцієнт надійності; - простий монтаж і підключення; - більше часу напрацювання на відмову; - безшумна робота; - немає необхідності в постійному обслуговуванні та заміні витратних матеріалов.Бесперебойнікі виконують ряд умов, необхідних для якісного енергоживлення циркуляційних насосів і електронного блоку газового котла. До цих умов відносяться: синусоїдальна форма напруги, висока точність величин напруги і частоти, фільтруючі властивості, оберігання від глибокого розряду акумуляторів, широкий діапазон вхідної напруги.

Види ІБП для газових котлів

Існує три типи джерел для спільної експлуатації з газовими котлами: лінійний, лінійно-інтерактивний, ІБП подвійного преобразованія.Наіболее спрощеною моделлю є лінійний джерело безперебійного живлення. Напруга на вході і виході приладу не міняється, так як в його конструкції не маються стабілізаторів напруги для газових котлів. Таке джерело має можливість від'єднання від електромережі, переходячи при цьому на живлення від акумуляторів. В лінійно-інтерактивному ДБЖ є простий стабілізатор напруги. Якщо підключити зовнішню батарею, таке джерело забезпечить роботу газового котла без підключення до електричної мережі до десяти годин. На виході ДБЖ виходить синусоїдальний сигнал, з характеристиками 50 герц і 220В.Істочнік безперебійного живлення подвійного перетворення крім резервного живлення забезпечує стабілізацію напруги. Окрім можливості стабільної роботи котла на напрузі 110-300В і фільтрації перешкод, є можливість підключити бензиновий генератор.

Акумулятори для джерел безперебійного живлення

До джерел безперебійного живлення можна під'єднати кілька акумуляторів, підвищивши цим тривалість його автономної роботи. При цьому необхідно простежити за тим, щоб всі акумулятори в батареї були однією і тією ж ємності і мали однаковий рівень заряду. В іншому випадку вони будуть нерівномірно розряджатися й не вийти добитися тривалого періоду автономної роботи. Акумулятори ІБП можна включати послідовно і паралельно. Якщо включати послідовно, ємність акумулятора не змінюється, а напруга складається. При паралельному включенні напруга не змінюється, а ємність батареї збільшується пропорційно. Іноді заради економії разом з безперебійники використовують автомобільні акумулятори. Робити це не потрібно, бо неправильне підключення акумуляторів виведе джерело безперебійного живлення з ладу, в цьому випадку його не замінять по гарантії. Найбільш відповідний варіант - герметичні акумулятори, які призначені спеціально для джерел безперебійного живлення.
Підключивши кілька акумуляторів, розташуйте їх так, щоб між ними утворився повітряний зазор. Інакше вони будуть додатково нагріватися один від одного.
Акумулятори швидко розряджаються в теплі, тому вони не повинні знаходитися поряд з джерелами тепла. Низька температура теж швидко їх розряджає, тому кращий варіант - тримати їх при кімнатній температурі.

Як вибрати джерело безперебійного живлення

Вибираючи бесперебойник для газового котла, необхідно звернути увагу на час необхідної автономії і споживану потужність. В даному випадку мається на увазі електрична потужність циркуляційних насосів і автоматики котла. Для насосів властиві високі пускові струми, через це їх потужність потрібно множити на три. Потужність котла можна уточнити в техпаспорті вироби.
Для дачі і будинки підійде невеликий настінного типу кріплення джерело безперебійного живлення.
Крім цього визначитеся з необхідним часом автономії, воно залежить від ємності акумуляторів і потужності навантаження. При високій ємності і меншої потужності підключень навантаження довше час автономії. Як вже згадувалося вище, потрібний час автономної роботи забезпечується підключенням різного числа акумуляторів. Але це не означає, що потрібно збирати систему за принципом «довше працює - краще працює», тому що її вартість збільшитися із збільшенням кількості акумуляторних батарейок. Збирайте комплект, відштовхуючись від роботи вашої мережі. Якщо для неї характерні недовгі відключення, не варто переплачувати і збирати систему, яка забезпечить автономне електричне живлення на добу.