Садові подрібнювачі листя і гілок: правила вибору.

Чого тільки не винайдено в допомогу сучасним городникам і садівникам. Любитель ви чи професіонал - до ваших послуг величезний спектр устаткування, технологій і супутніх матеріалів. Хороший господар знає, що в природі все органічно взаємопов'язане і немає нічого зайвого. Тому й свою ділянку землі намагається перетворити на самодостатню екосистему.
Зовсім недавно садовий сміття з трави та гілок був злободенною проблемою, частково розв'язуваної за допомогою багаття, застарілих «тимчасових» звалищ або масштабним «експортом» в найближчу лісосмугу. Цивілізований підхід приваблює своєю простотою і багатофункціональністю. Побутовий подрібнювач гілок або шредер - це нехитре пристрій, який допомагає не тільки утилізувати парковий і садовий сміття, перетираючи його в тріску, а також забезпечує вас мульчею і дорогоцінним перегноєм.

Тонкощі вибору

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі відповідного вам подрібнювача - потужність двигуна. Для цього необхідно знати тип сировини, що переробляється, обсяги роботи і бажані розміри фракцій на виході. За потужністю шредери класифікуються на професійні, напівпрофесійні і побутові. Побутові нерідко бувають саморобними - конструкція проста. Потужність завжди прямо пропорційна обсягу переробляється. Тут важливо врахувати передбачуваний час безперервної роботи, щоб двигун не перегрівався. Наприклад, на невеликих ділянках землі доцільно використовувати подрібнювач малої потужності, який з успіхом перемеле траву і всілякі м'які рослинні відходи.
Спочатку садові шредери іменувалися дереводробильні машинами, саме так перекладається німецьке слово, з офісного життя в побут слово перекочувало у зв'язку з експансією ринку німцями.
Другий важливий пункт - правильно підібрати спосіб нарізки. По виду ножів подрібнювачі бувають: дискові, фрезерні, спіральні та змішані. Для переробки тонких свіжих гілок цілком підійде дискова система ножів, що видає дрібні фракції, придатні, наприклад, для мульчування. Фрезерна система легко перетворить тверді сухі гілки (діаметром не більше 50 мм), в акуратну крихту, незамінну складову для компосту. У деяких моделях можливе регулювання прилягання фрези до губи, варіюючи кінцевий розмір фракцій. Спіральні ножі (подібно м'ясорубці) краще справляються зі змішаним типом вихідної сировини. Комбінована система ножів, що працює за принципом турбіни, застосовується в універсальних шредерах, здатних перемелювати гілки різного діаметру і всілякі органічні отходи.Третье, з чим потрібно визначитися, тип двигуна: електричний або бензиновий. Тут все просто. Малі площі, помірні обсяги, легкість в обслуговуванні і хвороблива чутливість до підвищених децибелам - незаперечні плюси на користь електрики. Прихильників бензинового двигуна привертає підвищена продуктивність і не лякає потреба в паливі, зайва гучність, перевага у вазі і нюанси в обслуговуванні. Наприклад, ретельний догляд за системою охолодження і чітке дотримання правил пожежної безопасності.Важную роль відіграє конструкція і обсяг бункера завантаження. Деякі подрібнювачі мають функцію автозавантаження, що значно спрощує роботу з довгомірними гілками. А також реверса, для швидкого і безпечного усунення перезавантаження. У комплектацію також повинні входити ємності для збору готового продукту, різної модифікації (контейнери, мішки та ін.)

Вибір виробника

На ринку представлено значно кількість моделей подрібнювачів. Вибираючи, варто віддати перевагу перевіреним фірмам, які пропонують апріорі якісний товар з тривалим терміном гарантії. Крім того, відомі марки, як правило, мають поширену мережу дилерських центрів, тому проблем із запасними або видатковими частинами не виникне. І товар можна полагодити і в спеціалізованих сервісних центрах.

Заходи безпеки

Уважно поставтеся до питання забезпечення безпеки роботи, зверніть увагу на наявність: гумовою шторки, що прикриває ножі; надійної системи блокування при перегріванні мотора, перепадах напруги і збоях подачі електроенергії; захисту від мимовільного включення при незакритих приймачі; стійкої рами; достатньої ширини коліс (що виключає провалювання агрегату на м'якому грунті).
шредери активно використовують не тільки на присадибних ділянках, а й у великих парках, де є складнощі з утилізацією сміття. Це дуже зручний інструмент.
Зручні, нескладні в управлінні побутові подрібнювачі, все ж вимагають елементарної обережності та уважності з боку користувача . При роботі бажано надягати засоби особистого захисту (окуляри, рукавички), користуватися проштовхувати лопаткою (щоб уникнути попадання рук під ніж), уникати звисаючих елементів одягу (шарфів і ін.). Слідкуйте, щоб в бункер подачі не проникали камені, пластик або метал. Не рухайте працюючий шредер. Перед включенням переконайтеся в справності механізма.Счітается, що найбільш якісні подрібнювачі на ринок поставляє Німеччина і Японія. Найпопулярніша сьогодні модель представлена компанією bosch (Бош), більшість відгуків в інтернеті стосуються її модифікацій.