Канадська технологія будівництва каркасного будинку.

Після того, як у російських громадян з'явилася можливість оформити у власність земельні ділянки, багато з них використовували її для будівництва дачі, заміського котеджу або житлового будинку. Тим більше, що сучасні технології дозволяють побудувати міцний і теплий житловий будинок з мінімальними витратами. Особливою популярністю користуються житлові будови, зведені за канадською технологією.

Канадська технологія будівництва житлових будинків

Перші будинки, побудовані з так званих «сендвіч-панелей», з'явилися на півночі США і в Канаді ще в середині 30-х років минулого століття. Такий «сендвіч» представляв собою два аркуші фанери, між якими був прокладений шар утеплювача. Панелі кріпилися на підсилюється каркасі і дозволяли зводити легкі, теплі і міцні будови буквально за лічені дні. Природно, вартість такої будови була набагато нижче, ніж вартість будинку з цегли або дерев'яного сруба.Такая технологія будівництва швидко довела свою конкурентоспроможність. Зараз замість звичайної фанери в цих панелях використовується ОСП (орієнтовано-стружкова плита), просочена спеціальними складами, що запобігають загоряння, і утеплювач з пінополістерол, кам'яної або мінеральної вати, що забезпечує високі теплоізоляційні властивості цього будівельного матеріала.Еті панелі-щити міцні і самі по собі - вони здатні витримувати поздовжнє навантаження до 2-х тонн, але для зручності зведення і забезпечення більшої міцності, будинки за канадською технологією будують на дерев'яних каркасах.

Переваги та недоліки канадської технології будівництва

Крім таких безсумнівних переваг, як швидкість зведення і невисока вартість будівництва, будинок, побудований за цією технологією, володіє і багатьма іншими достоїнствами. Такі будинки мають відносно невелику вагу, тому немає необхідності зводити масивний укріплений фундамент - можна обійтися стовпчастим, плитним або стрічковим. Крім того, з цієї ж причини їх можна будувати на грунтах з невисокою міцністю - сідають і мулистих.
За СНіПам, прийнятим в Росії, висота житлового будинку, побудованого за канадською технологією, не повинна перевищувати 2 поверху, але в Європі за цією технологією будують і 5-ти, і 9- типоверхового будинку.
Будівництво такого будинку економічно, оскільки його підлога, стіни і дах відразу виробляються на заводі за представленим проектом, на місці їх залишається тільки правильно зібрати. Ви можете втілити в життя будь-який архітектурний проект і вносити в нього зміни не тільки на стадії будівництва, але і згодом. Крім того, поверхні побудованого будинку не схильні деформацій і усадкам і залишаються рівними, а всі внутрішні комунікації можуть бути прокладені між шарами ОСП, що значно полегшує і зовнішні і внутрішні оздоблювальні роботи.
Розрахункова довговічність каркасно-щитових будинків, побудованих із сучасних матеріалів, становить близько 120-150 років.
Каркасний щитовий будинок, побудований за канадською технологією, відрізняється високим рівнем теплозбереження. Так, згідно з будівельними нормативами, в середній смузі стіна житлового будинку з дерев'яного бруса повинна мати зовнішні стіни не тонше 20 см, з цегли - 50 см, в той час як для стін щитових будинків цей норматив складає всього 15. В холодну пору року ви можете значно заощадити на опаленні такого житлового будинку, а правильна система внутрішніх комунікацій та вентиляції забезпечить прохолоду в ньому, коли настануть спекотні дні. Його стіни надійно захистять вас і від вітру, і від вологи.
При будівництві важливо звернути увагу на якість дерева, використовуваного для зведення каркаса - не повинно бути ділянок, пошкоджених грибком, щоб він не поширився на всю конструкцію.
До недоліків можна віднести те, що до складу щитів входить дерево, але для підвищення його жароміцних властивостей панелі просочують спеціальними складами. Крім того, утеплювачі, що використовуються для виробництва панелей, мають здатність до самозагасання під час горіння. Ще одним мінусом буде й те, що такі панелі майже не пропускають повітря і «не дихають», але і це можна виправити за допомогою вбудованої системи вентиляції. У спеку такий будинок буде зберігати отримане днем тепло, тому необхідно передбачити і систему кондиціонування. При будівництві такого будинку важливо не економити на гідро- і пароізоляції, що може привести до того, що через конденсату буде намокати і втрачати свої теплоізоляційні властивості утеплювач між щитами.

Особливості зведення будинків за канадською технологією

При будівництві будинків застосовуються два технологічних варіанта - «Пратформа» і SIP. У першому випадку спочатку монтується платформа з лаг і ОСП. В щитах, які можуть бути зібрані як на заводі, так і на місці будівництва, роблять спеціальні пази, за допомогою яких монтують щити на цій платформі, з'єднуючи їх зверху верхньої обв'язкою. Після того, як будуть зведені стіни, зводять покрівлю, утеплюють стіни, монтую комунікаційні системи, встановлюють вікна та двері. На заключному етапі проводиться зовнішня і внутрішня обробка строенія.Варіант SIP відрізняється від «Платформи» тим, що не тільки стіни, але і стелі монтуються з невеликих щитів заводського виробництва. Вони являють собою литий пінопласт з двох сторін обклеєний ОСП.