Виготовлення паркану з металевого паркану.

Яким би гарним не був побудований вами будинок, без хорошого паркану, гармонійно вписується в навколишній ландшафт, його краса буде непомітна. Паркан з металевого паркану прекрасно підійде до невеликого заміського котеджу, дачного будинку або індивідуальному житлового будові.

Конструкція паркану з металевого паркану

Як і будь штахетник, конструкція такого забору складається з стовпів, поперечних планок та вертикально кріпляться штакетин. Стовпи є несучою частиною, вони встановлюються на точковий або стрічковий фундамент і можуть бути виготовлені з цегли, бетону або металу. Металеві стовпи представляють собою труби, що мають квадратне або круглий перетин, їх використання більш доцільно, оскільки така конструкція вибирається з міркувань дешевизни і стовпи з металу також обійдуться дешевше, ніж кам'яні або бетонні. Крім того, вага металевого паркану з паркану полегшений, тому для його установки не потрібні більш міцні і потужні опори.Поперечние планки-перемички, які ще називають тятивами, також виготовляються з профільованої труби 40х20 мм, а самі штакетіни - з металевого оцинкованого профілю, покритого захисно-декоративним полімерним шаром, що запобігає утворенню іржі і корозію. Для виробництва металевого паркану використовують високоякісну сталь товщиною 0,5 мм. Міцність конструкції забезпечують 16 вигинів профілю. Його гарантують і оцинковують, захисне покриття наносять з одного або з двох сторін, що дозволяє зберігати забору, виконаному з такої сталі, прекрасні експлуатаційні і естетичні характеристики досить тривалий час. Багато виробників тільки на рівномірний вицвітання покриття дають гарантію на свої паркани від 10 років і более.Металліческій штахетник може бути одностороннім або двостороннім. Одностороння конструкція прозора для погляду, як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, оскільки штакетіни кріпляться на певній відстані один від одного. При двосторонньому заповненні, вони кріпляться з внутрішньої і зовнішньої сторони в шаховому порядку. Такий паркан непрозорий.

Як виготовити паркан з металевого паркану своїми руками

Звичайно, перш ніж купувати металевий профіль, слід вивчити ціни на будівельному ринку. У Москві, наприклад, вони можуть істотно відрізнятися, і різниця може скласти до 100%. Вам слід купити профільовані труби для опор квадратного перетину 60х60 оскільки парусність такого забору невелика і стовпи такого розміру цілком витримають навантаження. Крім цього, вам буде потрібно труба 40х20 для поперечних тятив і самі металеві штакетіни. Їх продаж здійснюється комплектами по 6 штук, вартість їх розрізняється залежно від довжини і виду полімерного покриття. Для монтажу і кріплення штакетин вам також слід придбати оцинковані саморізи. Розрахуйте необхідну кількість матеріалів залежно від довжини паркану і способу заповнення - одностороннього або двостороннього, з урахуванням того, що крок між штакетінамі повинен бути 5-6 см.
Ви можете придбати в комплекті зі штакетінамі і готові елементи каркаса. Такі комплекти забезпечуються докладними інструкціями з монтажу і встановлення.
Крім елементів конструкції, вам будуть потрібні інструменти для проведення земляних робіт - бур або лопата, зварювальний апарат для кріплення паркану до поперечних тятив, шуруповерт, оскільки обсяги монтованих деталей досить великі і викруткою тут не обійтися. Вам також буде потрібно будівельний рівень і шнур або мотузка.
У тому випадку, коли верхній край паркану не має загострену форму, вам може знадобитися додаткова установка захисного карниза над парканом.
Зробіть ескіз забору, розрахуйте довжину кожної секції, намітьте місця, де будуть встановлені стовпи-опори. Відстань між ними повинна бути близько 2,5 метра, щоб забезпечити достатню стійкість і надійність конструкціі.В вузлових точках майбутнього паркану вбийте кілочки і простягніть між ними линву, щоб ваш паркан був рівним. В намічених місцях викопайте ями під опори. Глибина їх повинна бути порядку 1-1,2 метра, а на дно повинен бути покладений шар піску або дрібнофракційного щебеню, який забезпечить необхідний дренаж. Для стовпів, які будуть розташовані у вузлових точках забору, ями слід робити більшої глибини, оскільки на них припадає велике навантаження. Висота стовпів-опор після того, як паркан буде змонтований, повинна бути на 10-15 см нижче, ніж висота паркану. Встановіть їх в ями, використовуючи рівень, щоб вони стояли строго вертикально, залийте бетоном.Через кілька днів, коли бетон добре застигне, почніть приварювати поздовжні тятиви. Щоб вони також були рівними, закріпіть по всьому периметру паркану шнури-маяки за допомогою того ж рівня. Вийшов каркас зачистите від іржі і покрийте спеціальною фарбою для металла.Прікрепіте на каркас штакетіни, з урахуванням того, щоб як між ними, так і під ними не могли пролізти домашні тварини. Для кріплень використовуйте шуруповерт і саморізи і дійте дуже акуратно, щоб при монтажі не пошкодити полімерне захисне покриття на штакетіни.