Будівництво та ремонт: інфрачервона тепла підлога.

Перевага теплих підлог вже давно оцінено на практиці - це найбільш комфортний вид обігріву приміщень, при якому потоки теплого повітря розподіляються найбільш рівномірно. Але використання інфрачервоного випромінювання дозволить значно підвищити ефективність застосування теплої підлоги і зробити ваш будинок ще більш затишним.

Що таке інфрачервона тепла підлога

Інфрачервона тепла підлога виглядає як звичайний гнучкий мат толщиною 0,4 мм. Це два шари високоміцного пластика, між якими запаяні паралельні смужки карбоно-графітового напівпровідника, об'єднаних мідно-срібної струмопровідної сіткою, передавальної до цих смужках напруга від звичайної електричної мережі в 220 В.Прі подачі напруги провідники починають нагріватися і випромінювати довгі хвилі інфрачервоного спектра, які за своєю природою ідентичні природним, які Земля отримує від випромінювання Сонця. Інфрачервоне випромінювання вільно і майже без втрат проходить крізь повітря, нагріваючи тільки непрозорі предмети. Прокладений під покриттям для підлоги, інфрачервона тепла підлога нагріває їх, даючи необхідне тепло в приміщення. Оскільки теплопровідність графіту досить висока, а електромагнітне випромінювання невелика, витрата електроенергії у такого статі дещо нижче, ніж у звичайних нагрівальних систем.

Використання інфрачервоного теплої підлоги

Інфрачервона тепла підлога досить простий в установці, його монтаж не займе багато часу . Він може бути змонтований практично під будь-яке підлогове покриття: лінолеум, ламінат, паркет, керамічну плитку, при цьому стяжку для нього робити не потрібно. Якщо використовувати його в якості основного варіанту опалення приміщення, необхідно, щоб не менше 70% поверхні підлоги було вкрите такою плівкою. При цьому бажано не укладати плівку в ті місця, де стоятиме низькі меблі - щоб уникнути перегріву і виходу з ладу окремих нагрівальних елементів. Перевагою інфрачервоної теплої підлоги є те, що якщо один з нагрівальних елементів виходить з ладу, на функціонуванні всієї системи це не відбивається - вона збереже свою працездатність без небезпеки короткого замикання.

Дійсні переваги інфрачервоного статі

Не варто сліпо вірити рекламним прийомам і запевненнями виробників у тому, що у інфрачервоного статі існує безліч переваг у порівнянні зі звичайними аналогами: іонізація повітря, антиалергенні властивості та ін., ці переваги можна віднести, в основному, до інфрачервоних обігрівачів, а не до інфрачервоного підлозі. Справа в тому, що довгі хвилі сонячного спектра не проходять через непрозорі предмети, до яких відносяться і всі підлогові покриття. Виходить, що плівка буде нагрівати тільки стикається з неї покриття, по якому тепло і передаватиметься на поверхню підлоги. У інфрачервоного теплої підлоги відсоток перетворення електричної енергії в теплову приблизно дорівнює 100%, як і у багатьох інших звичайних нагрівачів, тому споживання енергії буде майже таким же.Но є і ті переваги, в яких інфрачервоному теплій підлозі дійсно не можна відмовити. Це, звичайно, його невисока вартість у порівнянні з тими ж кабельними системами, стрижневими саморегульованими матами. Він універсальний і підходить під будь-які покриття, особливо під ті, які найбільш схильні до деформацій - дерево і ламінат. Цей підлогу простий в установці і економічний - ви завжди зможете самостійно визначити, яка кількість плівки і якої ширини вам необхідно. Інфрачервоні підлоги надійні і не бояться механічних пошкоджень, матеріали, використовувані для їх виготовлення не схильні до корозії, а високоміцний пластик переживе і сам будинок. Ще один плюс - екологічність, при нагріванні такі підлоги не виділяють ніяких отруйних речовин.
Інфрачервона тепла підлога також можна монтувати під стінові та похилі покриття, обігрівати їм локальні ділянки підлоги і стін - дзеркало у ванній кімнаті, місце для собаки.

Як укласти інфрачервона тепла підлога під керамічну плитку

Тонкі мати теплої підлоги можна заливати стяжкою або клеєм для плитки. Ви можете змонтувати його, проклавши на дерев'яну або залізобетонну основу елементи підлоги заводського виготовлення і склеївши їх між собою. Після того, як вони висохнуть, на підлоги потрібно укласти поліетиленову плівку і насипати суху засипку, наприклад, керамзит або пінополістирольні плити. Поверх слід укласти інфрачервоний тепла підлога, а потім керамічну плитку на клей. Для фіксації шарів між собою використовуються гвинти-саморізи для листових матеріалів. Цей варіант досить складно виконати самостійно, коли потрібно змонтувати інфрачервона тепла підлога в приміщенні з великою площею.
Використання автоматичного терморегулятора дозволяє скоротити енергоспоживання і заощадити до 50% його витрати.
Багато продавців плівкових підлог рекомендують поверх плівки укладати листові захисні матеріали, а під неї - теплоотражающие. Цей варіант складніше, адже всі верстви підлоги повинні бути надійно зафіксовані між собою, а при використанні шурупів-саморізів для ГВЛ є небезпека пошкодження токоведущей доріжки інфрачервоного теплої підлоги. Крім того, може бути порушена і гідроізоляція підлоги.