Вибір кондиціонера: що слід враховувати ?

Вибір кондиціонера - завдання з багатьма змінними. Вам доведеться врахувати не тільки можливості свого бюджету, вимоги до встановлення приладу, але і об'єм приміщення, що потребує кондиціонуванні, доступність витратних матеріалів і необхідність різних додаткових функцій.

Типи кондиціонерів

Кондиціонери найчастіше класифікують за типом установки, адже від того, де ви можете помістити прилад, залежатиме і те, якого типу, обсягу, а, отже, і потужності кондиціонер вам слід придбати. Для дому або невеликого офісу підходять прилади наступних типів: - віконні кондиціонери - одні з перших моделей на ринку, вони досі користуються популярністю, так як економічні і прості в установці; - настінні кондиціонери вони ж спліт-системи - складаються з внутрішньої і зовнішньої частин. Перша встановлюється в квартирі, а другий виносять на фасад будівлі. Установка такого кондиціонера часто пов'язана з цілим рядом дозволів від різних контролюючих організацій, особливо складно отримати дозвіл на спліт-систему тим, хто живе в будинках, які є історичними пам'ятками; - стельові кондиціонери. Вони бувають канальними і касетними, другі можуть кондиционировать відразу кілька приміщень. Установка таких приладів можлива тільки при наявності підвісних стель. Ці кондиціонери часто вважаються розрахованими на комерційне використання, адже ними найчастіше оснащують кафе і невеликі магазинчики. Однак стельовий кондиціонер - хороше рішення для великих квартир і котеджів; - мобільні або портативні кондиціонери - компактні пристрої невеликої потужності, прекрасно підходять для маленьких приміщень. Явними перевагами таких приладів є варіативність у виборі місця установки, пов'язана з тим, що вони не вимагає ніякого монтажу і добре встають на будь-яку гладку горизонтальну поверхню. На жаль, мобільні кондиціонери можуть коштує значно дорожче стаціонарних моделей і бути вельми громіздкими.
При виборі місця розміщення для кондиціонера, слід враховувати не тільки можливість його установки, а й необхідність провести до приладу електроживлення, а також безперешкодний доступ до апарату для його обслуговування.

Площа приміщення і потужність кондиціонера

Важливу роль у виборі кондиціонера грає і площа приміщення, в якому буде встановлено прилад. Підбираючи кондиціонер за площею кімнат, ви можете орієнтуватися як на BTU приладу, так і на його потужність в кіловатах. В останньому випадку дієвою є дуже проста система розрахунків - щоб кондиционировать 10 квадратних метрів житлового приміщення, потрібно потужність в 1 кіловат. Таким чином, для кімнати в 15 метрів цілком достатньо кондиціонера з потужністю в 1,5 кВт.Оріентіруясь на BTU, слід знати, що для кімнат площею від 9 до 18 квадратних метрів рекомендовані прилади з BTU рівним 5000 - 6000, від 25 до 55 квадратних метрів з BTU від 7000 до 8200, кондиціонери з BTU від 9800 до 12500 розраховані на великі приміщення, від 35 до 100 метрів.
BTU - British Thermal Unit - Британська Теплова Одиниця, вказується в специфікації до приладу. 1 кіловат дорівнює 3412 BTU/h.

Вибір кондиціонера з воздухоочистителем

До кондиціонерів, поєднаним з очищувачем повітря, висуваються додаткові вимоги. Якщо ви живете в досить запиленому районі, якщо в сім'ї є алергік або курець, вам потрібен очисник повітря з кількома стадіями фільтрації. Вибирайте прилади з додатковими вугільними або НЕРА-фільтрами. За даними досліджень, НЕРА-фільтри видаляють до 98% різних частинок, що знаходяться в повітрі і вважаються найбільш ефективними.
Фільтри потребують періодичної заміни. НЕРА-фільтри дорожче вугільних, тому вибираючи їх, чекайте, що витрати на обслуговування приладу будуть трохи вище.
Для тих , хто вибирає кондиціонери з очищувачем повітря, важливою є така величина як CARD (Clean Air Delivery Rate) або рейтинг подачі чистого повітря. Зазвичай це три цифри, які вказують не тільки в специфікації, але й на упаковці приладу. Перша відноситься до очищення повітря від тютюнового диму, друга говорить про швидкість очищення повітря від пилку, а третя - від пилу. Чим вище рейтинг, тим швидше прилад фільтрує повітря.

Ремонт та витратні матеріали

Вибираючи кондиціонери, віддавайте перевагу відомим маркам. Справа навіть не в тому, що ви завжди можете знайти відгуки про них в інтернеті, а в тому, що у добре зарекомендували себе на російському ринку компаній, таких як Electrolux (Елеткролюкс), Kentatsu (Кентацу), Midea (Медея), Daikin ( Дайкін), Mitsubishi (Мітцубіші) багато сервісних центрів у різних містах Росії і країнах СНД. Важливо і те, що витратні матеріали і деталі на заміну до їх приладам не потрібно виписувати з-за кордону і чекати доставки тижнями.

Додаткові функції

У багатьох кондиціонерів є цілий ряд додаткових функцій, наявність яких є значним плюсом і здатне вплинути на ваш вибір на користь тієї або іншої моделі. Зверніть увагу на те, щоб у приладу був пульт дистанційного керування, який робить експлуатацію кондиціонера зручною з будь-якого місця кімнати. Віддавайте перевагу кондиціонерів з можливістю швидкого налаштування з використанням електронного табло. Система автоматичного перезапуску - велика перевага, що дозволяє не побоюватися шкоди для приладу під час збою в енергомережі. Тим, хто дбайливо витрачає електроенергію, варто придивитися до кондиціонерів з економічним режимом або з так званим «режимом сну».