Види пластикових труб.

До недавніх пір сталеві труби були єдиним рішенням при монтажі систем водопостачання та каналізації. Однак виробники шукали щось краще, і з часом відповідний варіант був знайдений - це пластикові труби.
Пластикові труби відповідають всім вимогам щодо безпеки, вони довговічні, дозволяють знизити витрати на будівництво та обслуговування будівель. На ринку сьогодні можна придбати труби іноземного та вітчизняного виробництва, при цьому якісна продукція виробляється і за кордоном, і у нас в країні. Імпорт найчастіше надходить з Туреччини, Німеччини, Чехії та Китаю, ціна здебільшого не перевищує вартість російських аналогів, втім і якість теж.

Пластик: плюси і мінуси

Які особливості притаманні всім без винятку трубах із пластику? Це: - довговічність (ресурс служби таких труб більше 50 років), - стійкість до іржі, - низька теплопровідність, - невелику вагу, - екологічна чистота і мала галасливість.
Сірий поліпропілен на ринку представлений поки китайськими моделями, армований - російськими марками, а білий пластик різноманітний і в ціновому діапазоні і в технічному.
Звичайно, є у пластикових труб і недоліки: - по-перше, в системах гарячого опалення їх можна монтувати обмежена, а для систем протипожежного водопроводу вони зовсім не підходять, - по-друге, кожен тип полімерів має свої особливості монтажу, а значить, майстри мають спеціалізацію та їхні послуги коштують трохи дорожче.

Види пластикових труб

На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів можна придбати пластикові труби декількох видів: - поліпропіленові (РР) труби, - труби з полівінілхлориду (ПВХ), - поліетиленові труби (РЕ), - труби із зшитого поліетилену (РЕХ), - металопластикові конструкції (PEX-AL -PEX), ПВХ труби застосовуються в роботі досить давно, полівінілхлорид став використовуватися для виробництва труб одним з перших матеріалів. Полівінілхлорид, застосовуваний у виробництві, екологічно безпечний, рекомендований СНиП, труби з нього можна використовувати в харчовій промисловості, в системах гарячого і холодного водопостачання, при влаштуванні каналізації. ПВХ труби зручні в роботі, для монтажу не потрібно спеціального інструменту і особливих умінь. З'єднання труб відбувається простим методом стикування з використанням «холодної зварювання», з'єднують їх і в розтруб, з використанням гумової манжети. Слід пам'ятати про жорсткість труб, необхідно потурбуватися наявністю фітингів для з'єднання. Труби з ПВХ можна прокладати приховано або зовні, і при будь-якому варіанті вартість трубопроводу з використанням таких матеріалів буде невисокой.Поліпропіленовие труби можуть бути одношаровими і багатошаровими, при цьому багатошарові труби підрозділяються, у свою чергу, на три підтипи: - фольга зміцнюється поверх робочого шару , кріпиться на клей, покривається пропиленом, - труба, фольга і захисний шар з'єднуються перфорованими отворами, - листкова конструкція, в якій не пластичний поліпропілен розташовується між двома шарами основного матеріала.Поліпропіленовие вироби дуже легкі, тому монтаж труб навіть великого діаметру може здійснити всього пара чоловік. У порівнянні з поліетиленовими аналогами РЕ-труби мають значно вищі показники теплостійкості, їх можна використовувати при температурі стоку в 80 градусів С. При низьких температурах вони не втрачають еластичності, а тому їх часто використовують для прокладки зовнішнього водопроводу, до того ж перетин труб не зменшується через заростання і відкладень.
Такі труби оснащуються фітингами з різьбленням, що робить можливим їх монтаж в готові системи трубопроводів.
Поліетиленові труби також призначені для внутрішніх і зовнішніх водопроводів (системи водопостачання, каналізації, стоків і т.п.), але при цьому поліетилен володіє найнижчою мінімальною температурою серед аналогів - до 20оС. Цей параметр важливо враховувати там, де належить монтаж труб в холодну пору року. Зшитий поліетилен позбавлений недоліків простого поліетилену, зокрема, він стійкий до температурних перепадів. Процес «зшивання» не має нічого спільного з механічним впливом на трубу, мова йде про процес виготовлення самого поліетилену, матеріал при виробництві обробляють за спеціальною технологією, завдяки чому між молекулами утворюються додаткові зв'язки, «зшивання». Це робить труби з поліетилену міцними, надійними і довговічними, однак при монтажі важливо запобігти потраплянню вільного кисню в систему водопостачання - це робиться за допомогою дифузного бар'єра, яким покривають труби.Труби з полімерів (металопластикові труби) можна назвати самими молодими на ринку - процес їх виробництва запущений всього близько 10 років тому. Труби здатні зберігати форму при вигині, вони витримують великі температурні навантаження і здатні працювати під тиском до 10 бар. Труби стійкі до зносу, мають мінімальне теплове розширення і непроникні для газів - і все це завдяки шару фольги, розташованому всередині труби. Незалежно від типу, пластикові труби дозволяють прокладати довговічні, економічні і безпечні системи водопостачання, каналізації, стоків, з урахуванням усіх сучасних вимог до інженерних систем.