Як розуміти милосердя.

В будь-якій мові існують слова, неоднозначно розуміються різними людьми. Милосердя - одне з понять, щодо яких хочеться "докопатися до істини". " Милосердя " іноді плутають з "милістю", хоча зміст цих слів різний. Щоб у цьому переконатися, скажіть замість фрази "сестра милосердя" фразу "сестра милості". Сприйняття відразу стає іншим. Тому не варто відразу прислухатися до різних думок, адже є можливість копнути глибше і провести власне дослідження.
Вам знадобиться
  • - Симфонія
  • - Біблія
Інструкція
1
Знайдіть книгу під назвою "Симфонія на Старий і Новий завіт". Симфонія - це список слів Біблії, розташованих в алфавітному порядку, щоб їх зручніше було шукати. Англійською, німецькою та французькою мовами така книга називається "конкорданс". Перша симфонія була видана в 1244 році, для Біблії латинською мовою. Зараз є симфонія і російською мовою.
2
Знайдіть в симфонії слово "милосердя" і перегляньте всі місця в Біблії, де наводяться приклади милосердя.
3
Знайдіть в симфонії слово "милість" і перегляньте всі місця в Біблії, де розповідається про приклади милості.
4
Подумайте, чим відрізняється милосердя від милості. Яке практичне значення це має для вас? В яких випадках ви можете проявити в житті милосердя? Чи був хтось милосердний по відношенню до вас? Як ви тепер розумієте, що таке милосердя?
5
Постарайтеся знайти приклади з нашого життя. Чи виявляє хтось зараз милосердя? Поговоріть з різними людьми. Чи відомі їм такі випадки? Дане дослідження поглибить ваше розуміння милосердя.
Зверніть увагу
Іноді люди кажуть, що Біблія не дуже зрозуміло написана. Насправді, читати її дуже цікаво. Якщо у вас є віра, попросите Бога, щоб дав мудрості для розуміння написаного. Адже апостол Яків писав, що якщо хтось просить мудрості, тому Бог дає просто і без докорів.
Корисна порада
Намагайтеся записувати всі думки і питання, які з'являються у вас по ходу дослідження. Щоб глибше зрозуміти цю тему, бажано переглядати в Біблії не окремі вірші, а весь контекст, в якому говориться про милосердя. Контекст - це те, що написано вище і нижче просматриваемого місця.