Як зробити наливну підлогу своїми руками.

Технологія заливки наливної підлоги на перший погляд видається незрозумілою і скрутної, але насправді таке покриття укладається не набагато складніше, ніж лінолеум, ковролін або ламінат. Зробити наливна підлога у себе вдома ви можете своїми руками, причому якісно і досить швидко.

Що таке наливна підлога

Наливна підлога - це полімерне безшовне покриття для підлоги. Товщина полімерної плівки наливної підлоги може становити 1-7 мм і залежить від навантаження на підлогу, температури і вологості приміщення. В особливих випадках товщина може досягати максимуму - кількох сантиметрів. Наприклад, у виробничих приміщеннях і на спортивних комплексах.Такой підлогу отримав назву «наливний», бо його не застеляють або кладуть, як звичайні види підлог, а заливають. Також ці підлоги називають самовирівнюються, або рідким лінолеумом. Ця назва пов'язана з тим, що зовні наливна підлога нагадує лінолеум, при цьому він дуже рівний, монолітний і без швів, має гладку поверхню. Крім того, іноді наливна підлога називають заливним. Цей термін вважається не зовсім правильним, однак він дуже прижився в народі. Переваги наливної полови: - тривалий термін служби; - відсутність швів і помітних стиків при влаштуванні підлог; - неповторний малюнок; - можливість поєднання з іншими видами покриттів і т.д.

Підготовка підстави під наливну підлогу

В технології монтажу наливної підлоги в будинку або квартирі важливим моментом є підготовка основи. Цементна або бетонна стяжка повинна бути достатньо міцною, що не обсипатися і не кришитися. Якщо є такі ділянки, їх необхідно ліквідувати, заґрунтувати, а також заповнити спеціальною сумішшю для стяжки. Таким же чином потрібно вчинити з ділянками, де є жирні і масляні плями. Для заповнення демонтованих ділянок переважно користуватися сучасними сухими сумішами. Вони досить прості в застосуванні, а сохнуть швидше звичайних цементно-піщаних сумішей. Оскільки рідкий лінолеум є саморозтікається склад, то поверхню основи підлоги повинна бути дуже рівною. Все шорсткості, поглиблення і нерівності повинні бути якомога більш ретельно сглажени.Технологія заливки рідкого лінолеуму припускає використання деформационной спіненої стрічки, яку потрібно проклеювати по периметру приміщення, а також в місцях розташування дверних прорізів. Товщина цієї стрічки становить кілька міліметрів. Завдяки деформаційному шву пом'якшується вплив на підлогу від основної стяжки. При цьому цілісність наливних підлог не порушується, а їх зовнішній вигляд залишається все таким же бездоганним. Коли підлога просохне, деформационная стрічка видаляється, а простір, що утворився між стіною і покриттям підлоги заповнюється герметіком.Проізводіть заливку рідкого лінолеуму можна лише при температурі не нижче + 15оС. При цьому в приміщенні не повинно бути протягів. При підвищенні і пониженні температури в готової суміші порушуються реакції, в результаті вона стане занадто швидко укріпляти або повільно розтікатися. Внаслідок цього змінюється колір підлоги, погіршується його якість і міцність.
При заливанні наливної підлоги вологість підстави теж повинна бути оптимальною - не більше 4%. Якщо значення вологості підстави вище цієї цифри, підлогу необхідно двічі обробити гідроізоляційним складом.
Грунтовка підстави потрібна для збільшення зчеплення (адгезії ) стяжки з наливним підлогою, а також для того, щоб закрити пори статі. Якщо у цьому комплекті не закрити пори, при заливці складу з них буде виходити повітря. Результатом може стати утворення на поверхні готового статі дефектів. Для бетонної основи підходить грунтовка по бетону, а для цементної стяжки - звичайна грунтовка. Склад грунтовки слід без перепусток, акуратно нанести валиком на стяжку, промащуючи пензликом важкодоступні місця. Якщо основа занадто пористе, грунт стане швидко вбиратися і підсихати. В такому випадку необхідно обробити підставу ще раз. Фахівці не радять проводити заливку наливної підлоги по дерев'яній основі. Якщо це все ж необхідно, перед заливкою необхідно провести серйозну підготовку підстави. Хоча навіть в цьому випадку не буде гарантії, що якість наливної підлоги виявиться на належному рівні. Підготовка підстави підлоги з керамічної плитки досить проста. Плитка повинна дуже міцно триматися, її потрібно знежирити розчинником, після чого покрити ґрунтовкою для гладких поверхонь.

Технологія заливки наливної підлоги

Підстава буде готово до заливання рідкого лінолеуму після того, як другий шар грунтовки остаточно просохне. Необхідно уточнити в інструкції час висихання складу грунтовки, оскільки у різних виробників воно може бути різним. При приготуванні заливальної суміші також потрібно строго дотримуватися рекомендації виготовлювача. Протягом всієї роботи по заливці наливного підлоги суміш повинна бути однаковою консистенції. Спочатку укладається основний шар. Розведену водою суміш акуратно виливають на підлогу, після чого рівномірно розподіляють за допомогою ракеля або металевої планки. Ракель - це спеціальний інструмент, в конструкції якого є регульований зазор. Завдяки його використанню можна отримати необхідну товщину саморозтічної статі. У більш важкодоступних місцях слід застосовувати шпатель.
Щоб поверхня підлоги вийшла гладкою і рівною, після вирівнювання складу потрібно видалити бульбашки повітря. Для цього використовують аераційний пластмасовий валик з шипами. Їх довжина залежить від товщини заливного статі.
Якщо потрібно покрити складом велику площу, слід заливати її частинами - смугами або квадратами , які розташовуються в шаховому порядку. Для переміщення під час роботи по свіжозалитий підлозі потрібно користуватися спеціальним взуттям - краскоступамі, у якої на підошві є шипи. Фінішний шар заливається через кілька діб після заливки основного (базового). Товщина завершального шару складає лише декілька міліметрів. Після того як верхній шар підлоги повністю просохне, його потрібно покрити лаком на поліуретановій основі. Завдяки цьому можна зберегти хороший зовнішній вигляд підлоги, а також продовжити термін його експлуатації. Необхідно стежити за тим, щоб в кімнаті, де проводилася заливка, зберігалася одна і та ж температура. Крім того, наливна підлога не можна зволожувати. На його поверхні можуть з'явитися різні дефекти, усунути які буде не просто. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете з легкістю зробити своїми руками наливна підлога, який відрізнятиметься відмінними декоративними і експлуатаційними якостями. А щоб наочно побачити, як виробляється заливка полімерного наливної покриття, ви можете також подивитися присвячені цій темі безкоштовні відео уроки, які можна знайти в інтернеті.