Складання проекту каркасно-щитових будинків.

Каркасно-щитові будинки мають безліч переваг перед іншими конструкціями. Вони екологічні, не вимагають споруди солідного фундаменту, стійкі до навантажень, практично не дають усадки. Такі будинки також дуже прості в монтажі. Будівлю будинку каркасно-щитового типу слід починати зі складання спеціального проекту, в якому будуть передбачені всі особливості технології зведення будівлі.

Переваги каркасно-щитових будинків

До відмітних особливостей каркасно-щитових будинків слід віднести хорошу теплопровідність, сейсмоустойчивость і економічність. Але головна перевага їх у порівнянні з елітними котеджами, безсумнівно, полягає в простоті зведення конструкції. Монтаж такого будинку можна виконати в гранично короткі терміни при невеликих витратах матеріалів та робочої сили. Головне, що необхідно врахувати при будівництві, - суворе дотримання технології і проходження проектної документації.
Споруду будинку каркасно-щитового типу можна вести в будь-який час року.
Найчастіше розробку проекту і монтаж каркасно-щитових будинків проводять спеціалізовані будівельні компанії. Такі виробничі об'єднання поширюють безкоштовні каталоги готових типових проектів, мають перевірені технології та особливі напрацювання. Але буває, що в конкретному окремо взятому випадку готовий проект, виставлений на продаж, не задовольняє замовника. Часто потрібно врахувати топографічні, кліматичні та сейсмологічні особливості ділянки, відведеного під застройку.Еслі ви хочете отримати каркасно-щитове будову, в точності задовольняє вашим запитам і потребам, а також відповідне фінансовим можливостям, ви можете не тільки доручити будівельній організації розробку індивідуального проекту, але і виконати частину проектних робіт самостійно або за допомогою фахівця в галузі архітектури. Стати володарем проекту безкоштовно, можливо, не вийде. Втім, загальна дешевизна виробництва і монтажу збірних каркасно-щитових конструкцій дозволяє замовникам виділити частину коштів на проектування будинку з індивідуальним плануванням за своїм смаком.

Як скласти проект каркасно-щитового будинку

Будинки каркасно-щитового типу можуть бути різними за розмірами, поверховості та плануванні. Різними можуть бути також тип фундаменту, тип даху і облицювання стін, не кажучи вже про остаточну зовнішній і внутрішній обробці. Для районів з тривалим холодним сезоном може бути передбачена додаткова система утеплення будинку. Всі ці питання необхідно обміркувати і вирішити вже на етапі складання проектної документаціі.Тем забудовникам, які прийняли рішення споруджувати каркасно-щитовий будинок своїми силами, слід почати роботу з підготовки технічного рішення. Не кожен зможе в повному обсязі, з урахуванням будівельних і проектувальних стандартів створити професійний проект будинку, а ось технічне рішення, придатне для зведення будівлі, зможе скласти навіть непрофессіонал.Для початку необхідно вибрати масштаб схематичного зображення, наприклад, 1: 100 або 1:50 . На великому аркуші паперу в обраному масштабі викреслюються контури будинку, всередині площі якого розподіляються житлові кімнати, підсобні та господарські приміщення. Мінімальні розміри приміщень за стандартами становлять: для кухні - 5 кв.м, для спальні - 6 кв.м, для вітальні - 12 кв.м. Слід враховувати і вертикальні розміри приміщення. Висота стель в будинку не повинна бути менше двох з половиною метрів. Якщо в будинку передбачена сходи, що ведуть в мансарду, то ширина сходового маршу повинна скласти близько метра, а ухил не повинен перевищувати 45 градусов.В вітальні, в спальні і на кухні має бути передбачено достатнє природне освітлення. Слід передбачити на вікнах фрамуги або кватирки для провітрювання кімнат. При розрахунках площі вікон можна користуватися як будівельними стандартами, так і своїми вимогами до природної освітленості.
Для вітальні більше підходить південно-західне і західне освітлення, а для кухні - з боку півночі.
Каркасно-щитовий будинок зручно розділити на спальну і денну функціональні зони. При наявності в проекті мансарди там зручно влаштувати спальню, відвівши під денну зону нижній рівень будинку. З урахуванням цих рекомендацій на папері промальовується детальний масштабний план майбутнього будинку. Він являє собою вид всієї конструкції на рівні одного метра від поверхні підлоги, якщо перетнути будинок уявної горизонтальної плоскостью.Фундамент будинку викреслюється окремо по всій ширині, на ньому проставляються координатні осі, що грають роль розмітки. Далі викреслюються контури стін, відзначаються внутрішні перегородки, місця розташування вентиляційних отворів і опалювальних приладів (печей, камінів, бойлера і т.д.). Вікна та двері, які прийнято зображати в останню чергу, на плані малюють откритимі.Проект каркасно-щитового будинку може включати в себе також зображення всіх фасадів будівлі, зрізи будинку у вертикальній площині, план розташування крокв і покрівлі, на якому також можуть бути відзначені місця установки перекритій.Продумивая остаточний варіант проекту будинку, зіставте його з можливостями використання тих чи інших матеріалів. Сучасні каркасно-щитові будинки будують зазвичай за канадською або за німецькою технологією, відмінність між якими полягає у виборі матеріалу для каркаса. Канадський варіант припускає використання природної деревини, а в німецькій технології застосовуються металеві елементи.