Фолієва кислота: інструкція по застосуванню.

Фолієва кислота (вона ж - вітамін B9) - водорозчинний вітамін, який бере участь в процесі подвоєння ДНК, регулює роботу імунної та кровоносної систем. Людський організм не здатний виробляти B9 самостійно, тому йому необхідно отримувати це речовина ззовні.

Які функції виконує фолієва кислота

Дія фолієвої кислоти забезпечує нормальну реплікацію ДНК і створення нових клітин. При її недоліку процес порушується. У дітей це може привести до затримок в рості і розвитку, у дорослих в результаті можуть виникати множинні порушення аж до онкології.
Також B9 необхідний для утворення еритроцитів - червоних кров'яних тілець.

У яких продуктах міститься фолієва кислота

Вперше фолієва кислота була отримана в 1941 році з листя шпинату. Відтоді вчені виявили ще безліч продуктів, в яких міститься ця речовина. B9 присутній в бобових, цитрусових, хлібі, зробленому з борошна грубого помелу, зелених овочах з листям, дріжджах, печінці, меді. Однак у багатьох людей спостерігається недолік фолієвої кислоти, тому бажано додатково вживати цей препарат в таблетках.
Брак B9 найчастіше зустрічається у жінок, а також у підлітків обох статей і літніх людей.

Показання для застосування фолієвої кислоти

Депресія, дратівливість, порушення травлення, нудота - це перші тривожні дзвіночки, які можуть говорити про те, що вам необхідно почати приймати фолієву кислоту. Якщо ви не затурбуєтеся власним здоров'ям, надалі у вас може запалитися мову і слизова губ, в роті з'являться маленькі, але досить болючі виразки. Втрата апетиту, діарея, блювота, болі в черевній порожнині, випадання волосся і зубів - наступна сходинка розвитку хвороби. Найчастіше недолік B9 обертається мегалобластной анемією, однак є ризик розвитку та онкологічних заболеваній.Фоліевая кислота у великій кількості необхідна вагітним жінкам. Її нестача може обернутися незворотними генетичними дефектами у плода, ускладненнями під час пологів або й зовсім, викиднем, народженням недоношеної або мертвої дитини. Необхідний B9 не тільки плоду, але і майбутній мамі. Ця речовина бере участь у відновленні організму після пологів. Починати приймати фолієву кислоту бажано ще під час підготовки до вагітності.

Як приймати фолієву кислоту

Препарат фолієвої кислоти продається в аптеках у формі таблеток. Обзаведіться цими ліками - ціна його невелика, а значення для організму просто величезне. В середньому дорослій людині потрібно 400 мкг B9 в добу, у вагітних ця доза збільшується до 500-600 мкг (більш точне дозування буде вказана в інструкції, що додається до препарату). Фолієва кислота не має побічних ефектів. Єдина негативна реакція, яка може виникнути - це алергія у людей, схильних до неї. Вона легко купірується антигістамінними препаратами.