Як правильно проводити інгаляції ?

Інгаляція - це відмінний спосіб лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як риніт, тонзиліт, бронхіт, фарингіт. При процедурі ліки стикається з більшою поверхнею, швидко всмоктується в кров і, завдяки цьому, діє ефективніше, ніж таблетки і льодяники. Щоб пройти курс інгаляцій, не обов'язково записуватися в фізіопроцедурний кабінет. Можна зробити це вдома.

Як зробити інгаляцію в домашніх умовах

У лікувальних установах для проведення процедури використовується спеціальний прилад - інгалятор. При бажанні його можна придбати в аптеці. Однак ви можете обійтися і підручними засобами. Приміром, інгаляцію можна робити над каструлею. Для цього в неї заливається вода з лікувальним засобом, сам же хворий сідає над каструлею і вкриває голову полотенцем.Інгаляцію можна провести, використовуючи чайник або кавник. Зробіть із щільного паперу картонку, в яку поміститься ніс і рот. Залийте в чайник лікарську суміш і воду, воронку вставте в носик, і можете приступати до процедури. Якщо інгаляцію робить дитина, спосіб з чайником краще, ніж з каструлею.
Інгаляцію слід робити не раніше, ніж через годину-півтори після їжі.

З чим робити інгаляцію

Для проведення інгаляції можна скористатися спеціальною лікарською сумішшю, виготовленою промисловим шляхом, використовувати ліки в рідкій формі (наприклад, часто для інгаляцій застосовують циклоферон), а можна згадати про народну медицину. Впоратися з інфекцією в горлі, зменшити біль і першіння допоможуть трав'яні відвари. Найчастіше для домашніх інгаляцій використовують лаванду, м'яту, шавлія, ромашку, квіти липи, соснові бруньки, хвою ялівцю і кедра, висушене листя евкаліпта. Допустимо з'єднати два-три рослинних компонента, після чого залити їх окропом і приступити до процедури.
Якщо ви самі ніколи не застосовували конкретний вид рослин, але знаєте, що у ваших родичів на нього алергія, знайте: висока ймовірність, що аналогічна реакція проявиться і у вас.
Щоб мокрота швидше відходила, можна зробити інгаляцію на соді. Чотири чайних ложки соди киньте в чайник і залийте літром води (аналогічні пропорції дотримуються і в тому випадку, якщо інгаляція робиться з використанням каструлі). Відхаркувальну ефектом володіє і підігріта мінеральна вода.
Після того, як ви залили окріп в імпровізований інгалятор, що не приступайте відразу до процедури - почекайте п'ять міну. Цим ви вбережете себе від опіків верхніх дихальних шляхів.
При запаленні мигдалин варто вибрати інгаляції з соком часнику чи цибулі. Для проведення подібної процедури необхідно подрібнити часник (цибуля), скласти кашку, що вийшла в марлю і видавити з неї сік. Отримана рідина змішується з гарячою водою в пропорції один до десяти, потім розчин поміщається в каструлю або чайник.