Правила монтажу металочерепиці.

Завершальний етап будівництва будинку - монтаж покрівлі. Зазвичай дах роблять так, щоб вона могла служити десятиліттями. Саме тому завбачливі господарі сьогодні все частіше роблять вибір на користь металочерепиці. Такий матеріал дуже практичний, технологічний і стійкий до зовнішніх впливів. Але тільки правильний монтаж покрівлі допоможе надійно захистити ваш будинок від негоди.

Переваги металочерепиці

Металочерепиця користується величезним попитом у тих, хто всерйоз стурбований комфортом свого будинку і його естетичними характеристиками. Цей високоякісний листовий матеріал найчастіше має кольорове полімерне покриття і додає будь-якій будові красивий і ошатний вигляд.
Правильний вибір покриття та його грамотний монтаж забезпечать міцну, надійну і теплу покрівлю вашому житлу.
Головні переваги металочерепиці очевидні: це мала вага елементів, простота монтажу, екологічна безпека і тривалий термін експлуатації. Саме з цих причин більшість компаній, що працюють на будівельному ринку, воліють мати справу з таким матеріалом. Металочерепиця відмінно поєднує в собі міцність металу, насичену колірну гамму і безпеку в пожежному отношеніі.По своєму зовнішньому вигляду такий матеріал дуже нагадує традиційну черепицю. Сучасні технології дозволяють виготовляти елементи покрівлі невеликої товщини, які володіють необхідною жорсткістю і пружністю. Така металочерепиця зручніше при монтажі, а по робочим показниками зовсім не поступається елементам, виконаним з товстої сталі.

Монтаж металочерепиці

Металочерепиця вимагає дбайливого й уважного ставлення. Ходити по такому покриттю при його установці слід тільки у взутті на дуже м'якій підошві. Не можна наступати по укладеному профілем в тих місцях, де є обрешітка. Пересуваючись уздовж листових елементів, наступати треба в місця прогину «хвилі» або в складку елемента.Отдельние листи металочерепиці кріплять в місцях його прилягання до обрешітки в прогин «хвилі». До початкового елементу обрешітки нижні листи закріплюють через «хвилю» над сходинкою, а до решти місцям обрешітки - якомога ближче до нижньої сходинці. У дошки, розташованої з торця, листи покрівлі зміцнюють в кожну «хвилю».
Особливу увагу слід звернути на місця нахлестов: там листи з'єднують між собою короткими саморізами.
Саморізи, за допомогою яких здійснюється кріплення листів, не слід вкручувати занадто щільно - вони не повинні роздавлювати ущільнювач. Найкраще кріпити сусідні листи, розташовуючи саморізи в шаховому порядку. У місцях нахлеста кріплення зручніше вкручувати під невеликим кутом. В середньому на квадратний метр площі покрівлі має піти 7-9 покрівельних саморізів. Вкручують кріплення шуруповертом або ручним дрилем, встановленої на низькі обороти.
Поставтеся з увагою до вибору кріпильних елементів. Саморізи повинні мати прогумовані шайби, що дозволяє виключити проникнення вологи під покрівлю.
Досить часто доводиться різати металочерепицю, щоб підігнати окремі елементи один до одного. Для цієї мети використовують електролобзик або ножівку по металу. В окремих випадках припустимо різати матеріал ручними ножицями. А ось «болгарка» для виконання таких операцій не годиться, оскільки абразивні матеріали впливають на антикорозійні властивості металочерепиці, матеріал пропалюється, а на його поверхню налипає стружка. Полімерне покриття при такій обробці може почернеть.Обратіте увагу на те, що металочерепиця може мати так звану капілярну канавку. Вона призначена для усунення капілярного ефекту, тобто просочування вологи між щільно притиснутими листами. При монтажі капілярна канавка повинна бути накрита сусіднім листом. Металочерепиця може мати одинарну або подвійну капілярну канавку як з правого, так і з лівого сторони.Прі укладанні листів важливо вибрати напрямок монтажу і строго його дотримуватися. Монтаж може вироблятися як в праву, так і в ліву сторону. Основний критерій тут - зручність для тих, хто займається установкою. Найкраще починати звідти, де немає зрізів даху, скосів, тобто з того місця, де не виникає необхідності обрізати елементи і підганяти їх до месту.Прі послідовної укладанні металочерепиці кожен новий лист покриває «хвилю» попереднього елемента, обов'язково закриваючи капілярну канавку. Навіть у тому випадку, коли скат даху має складну геометрію, елементи металочерепиці укладаються в точності горизонтально, якщо в інструкції з монтажу не вказано іное.Еслі ви вибрали найбільш продуктивний спосіб монтажу в кілька рядів, спочатку укладається перший елемент, потім він вирівнюється по карнизу і торця. Після цього поверх першого накладається черговий лист і кріпиться у коника саморезом. Стики обох листів фіксуються через «хвилю» в її вершину. Кожен наступний лист також вирівнюється по карнизною планці ската і остаточно кріпиться до обрешетке.Определенние складності можуть виникнути, якщо металлочерпиця укладається на схилі трикутної форми. У цьому випадку до початку установки треба знайти центр ската і провести через цю точку осьову лінію. Така ж вісь проставляється на аркуші, після чого обидві осьових лінії поєднуються, а лист кріпиться біля коника даху. Тепер можна укладати листи в обидві сторони від осьового елемента, керуючись правилами монтажу, викладеними вище.