Види і пристрій теплих підлог.

Прийнято вважати, що «тепла підлога» - досягнення сучасної цивілізації. Даремно! Теплі підлоги робили ще в Стародавньому Римі, де нагрівання статі відбувалося за рахунок циркуляції теплого повітря. Пізніше повітря замінили водою, а насос став забезпечувати «тягу».
Мабуть сама фізіологія людини наштовхнула одного разу винахідника першого теплої підлоги на створення подібної конструкції. Судячи з усього, люди давно помітили, що коли ступні знаходяться в комфортному теплі, все тіло неминуче зігрівається. Саме тому рекомендована температура теплої підлоги повинна знаходитися в діапазоні 25 - 28 С.Теплий підлога - не розкіш, а невід'ємна частина будь-якого будинку. Усього за кілька останніх років, виробники цього продукту заповнили ринок вдосконаленими системами підігріву, за прийнятними цінами з високим рівнем безпеки.В даний час існує дві категорії теплих підлог: вже згадані водяні та електричні. Останні бувають трьох видів: кабельні, плівкові, стрижневі. За способом обігріву розрізняють теплі підлоги інфрачервоні і конвекційні. А по типу укладання - підходящі для «мокрого» монтажу (на плитковий клей або в стяжку) і «сухого».

Водний тепла підлога

Водний тепла підлога настильного типу підходить для дерев'яних підлог. Спочатку укладають шар пінопласту (або іншої підходящої ізоляції) з пророблену канавками. Труби укладаються на алюмінієві відбивачі. Потім стелиться паркет, ламінат та ін. Ця конструкція використовується як додатковий підігрів на тлі звичайного опалення, оскільки не утримує тепло, але зате швидко нагрівається. Класичний варіант водного статі, залитого в стяжку, підходить для великих площ (понад 30 м.кв.). Він складається з декількох шарів: плита, ізоляція, шар бетону 2-3 см, труби (мідні, металопластикові, поліпропіленові), шар бетонної заливки 5-10 см, декоративне покриття. Додайте ще насос і блок управління. Переваги - акумуляція тепла, довговічність, невибагливість до будь покриттях і статичних навантажень, економічність в роботі; недоліки - дорожнеча установки, підняття підлоги на відчутну висоту, складність в ремонті, необхідність інженерних розрахунків.

Електрична тепла підлога

Електричний теплової підлогу доцільний для обігріву малих площ (не більше 30 м.кв.). Наприклад, передпокій, ванна, кухня. Він більш простий в конструкції і експлуатації. Як правило, складається з елемента нагрівання (три види), терморегулятора, кріпильних і сполучних елементів.
Зверніть увагу, якщо ви плануєте використовувати теплу підлогу в якості основного джерела тепла, це не позбавить вас від необхідності оплати основного теплопостачання, навіть, якщо ви його відключіть.
Кабельний тепла підлога укладається наступними шарами: шар теплоізоляції (2-3 см), зверху 1-2 см шар стяжки (цемент, пісок), потім по розмітці штукатурної сітки укладається кабель (нагрівальний елемент) кроком 10-15 см. Заливається стяжкою 3-5 см. Закривається покриттям. Потрібно пам'ятати, що при цьому підлога також піднімається на 5-7 см від початкового. І це один з недоліків. Сюди ж можна віднести і тривале нагрівання та охолодження. Переваги - надійність, простота укладання та експлуатації. Кабелі бувають одно- і двожильні. Високоякісна ізоляція кабелю здатна утримувати електромагнітне випромінювання на два порядки нижче допустімого.Следующая різновид електричної підлоги - нагрівальний (кабельний) мат. Він підходить для випадків, коли неможливо відчутно збільшити висоту підлоги. Складається з тонкої сітки-самоклейки (2-3 мм), шириною 0,5 м, із закріпленим на ній 3 мм кабелем. Заливається 1,5-2 см стяжкою або таким же шаром плиткового клею. Зверху можна відразу укласти ковролін або плитку. До недоліків відноситься: мала економічність порівняно з кабелем, вище ціна, укладання на вільній від меблів площі. Переваги - простота монтажу, малий час нагреванія.Еще один вид теплого електричного підлоги - інфрачервона плівка (ІК). Вона укладається способом «сухого» монтажу (займаючи всього дві години вашого часу), під будь-яке покриття, а також на стелю або стіни. Товщина її приблизно 0,3 мм, тому плівка практично не змінює рельєф поверхні. Тепло виходить від термопасти, укладеної між верхнім і нижнім шарами плівки. Основні недоліки - не переносить лужного середовища, «боїться» нагромаджень меблів. Може служити як додатковим, так і основним видом обігріву.
Тепла підлога комфортне і безпечне пристрій, всі системи мають запобіжні елементи, тому навіть при використанні електричного статі ви можете не боятися ударів струмом. Вони просто неможливі.
Третій вид теплої підлоги - мат стрижневий карбоновий, найекономічніший з усіх інфрачервоних обігрівачів. Він виконується у вигляді гнучкого мату, з відстанню між паралельними стрижнями 1 дм. Легко монтується («мокра» укладка), виключає перегрів поверхні (вільно витримує установку меблів), що не пересушують повітря, саморегулюється, продовжує роботу навіть при поломці одного стержня (завдяки паралельному з'єднанню електричного кола) .При виборі будь-якого виду теплої підлоги завжди потрібно враховувати наступні фактори: - площа приміщення, - рівень теплоізоляції і тепловтрат (вікна, балкони та ін.) в ньому, - покриття підлоги, - висоту стель, - потужність електропроводки, - потрібна регулювання нагріву чи ні, - допоміжне буде опалення або основне, інфрачервоне або конвекційне.