Безрамне засклення балконів і лоджій: переваги і недоліки.

На сьогоднішній день все більшою популярністю користується безрамне скління. Ці повітряні конструкції без вертикальних стійок і рам все частіше можна побачити на лоджіях і балконах. Що це - чергова данина моді, гонитва за престижем чи все-таки більш вигідна для споживача технологія? Щоб у цьому розібратися, потрібно ретельно зважити переваги і недоліки безрамного скління балконів.

Переваги безрамного скління балконів і лоджій

Безрамне скління прекрасно підходить для лоджії і балкона будь-якого типу і форми, при цьому загальний вигляд фасаду будівлі не псується. Скла в безрамній конструкції можуть вільно рухатися на спеціальних пластикових роликах. Балкон чи лоджію можна відкрити повністю, зсунувши в бік полотна стекол, склавши їх «книжкою» або повернувши до стіни.
Завдяки розсувним скляних стулок безрамній конструкції забезпечується прекрасна панорама з вікна, модернізується його зовнішній вигляд.
В системі безрамного скління застосовується загартоване скло, що має товщину від 6 до 8 мм. Таке скло безпечно: якщо навіть з якої-небудь причини воно розіб'ється, то акуратно осиплеться і перетвориться на дрібні кубики, а не розлетиться на гострі небезпечні осколки. Втім, розбити його досить складно, якщо тільки це робити цілеспрямовано, стукаючи по ньому з силою молотком. До випадкових і щоденним навантаженням загартоване скло неймовірно стійкий, адже воно має високу стійкість до розбивання. Балкон або лоджія з безрамним склінням надійно захищається від атмосферних опадів і шуму. Віконні стулки займають небагато місця і міцно зафіксовані, вони не розбиваються навіть при дуже сильному вітрі. При цьому для закривання і відкривання стекол на балконі не потрібно докладати зусиль. А оскільки вони складаються, їх досить зручно мити і з внутрішньої, і з зовнішнього боку. В даний час на російському ринку існують кілька видів систем безрамного скління. Один з них - імпортна система фінського виробництва «Елегант». Крім цього, у продажу можна знайти дві вітчизняні системи - «Естел» і «СТС». Одна з переваг безрамних конструкцій вітчизняного виробництва - це цілком доступна ціна. Недорога вартість безрамного скління, його зручність, міцність і якість робить цю конструкцію популярним і досить вигідним придбанням.

Недоліки безрамного скління балконів і лоджій

На жаль, технологія безрамного скління балконів також має і негативні сторони. По-перше, таке скління являє собою віконну конструкцію огороджувального типу, а тому не зберігає тепло. Температурна різниця на вулиці і балконі складає всього лише кілька градусів. У цьому випадку додатково штучне утеплення балкона або лоджії просто марно. А значить, заскленим балконом можна буде користуватися лише сезонно - в теплу пору року.Слід недолік безрамного скління є свого роду продовженням гідності такої конструкції: це ідеальна прозорість. Все, що відбуватиметься на балконі, стане прекрасно видно перехожим або сусідам, особливо якщо мова йде про нижніх поверхах. Тобто, щоб сховатися від цікавих поглядів, доведеться повісити щільні штори або встановити жалюзі. Крім того, при безрамне скління балконів і лоджій не передбачена установка москітних сіток, оскільки це технічно неможливо. Щоб захистити себе від дратівливих комах, доведеться скористатися іншими методами. Особливості стану сучасної екології мегаполісу і російського клімату призводять до досить швидкого забруднення стекол.
Щоб підтримувати естетику і чистоту стекол безрамній конструкції на належному рівні, їх знадобиться мити досить часто.
Крім цього, безрамне скління балконів не забезпечує повної герметичності. За цим показником воно програє сучасному склопакету, тому ця конструкція захищає від шуму в 3 рази менше (склопакет поглинає до 30 децибел, безрамні системи - до 10). У безрамне скління найбільш важливе - якісно виконаний монтаж. Саме помилки при виконанні монтажних робіт здатні стати причиною виникнення проблем в експлуатації. Приміром, ролики, за допомогою яких пересуваються віконні стулки, можуть почати заїдати або скрипіти. Також важлива якість фурнітури, оскільки при безрамне скління стулки повинні без зусиль складатися і пересуватися, ручки - вільно повертатися, а коліщатка - з легкістю їздити.

Які можна зробити висновки?

Давайте спробуємо узагальнити отриману інформацію: - безрамне скління - конструкція модний і стильний, але все-таки на любителя; - при безрамне скління утепленій лоджії не вийде, але зате в літню спеку в квартирі буде приємна прохолода; - замовляючи безрамне скління, важливо вибрати фірму, яка гарантує якісний монтаж і надає сертифіковані вироби. Одне можна сказати з упевненістю: системи безрамного скління відмінно виконують саме призначені їм функції - захисну і естетичну. Вибираючи суцільноскляні вид віконних конструкцій, ви зробите свої балкон і лоджію сучасними і красивими, що виділяються серед загальної маси однотипного скління.