Способи опалення заміського будинку.

Ті, хто планує стати власником заміського будинку, задаються питанням: який тип опалення віддати перевагу? Якщо ви живете в теплих південних краях, то ця проблема не є настільки актуальною. Але якщо ваше житло розташоване ближче до півночі, то значну частину року вам доведеться піклуватися про тепло. Які ж способи опалення заміських будинків забезпечать вам найбільший комфорт?

Дров'яні печі і каміни

Традиційна дров'яна піч прийшла в сучасний побут з незапам'ятних часів і отримала повсюдне поширення. Піч являє собою досить просте і практичне опалювальне споруда, яка допомагає не тільки добре обігріти котедж, дачу або сільський будинок, а й приготувати їжу.
Якщо ваш будинок розташований в сільській місцевості, де є доступ до дешевого лісі, то дров'яна піч буде відмінним вибором.
Важливо лише відшукати грамотного і досвідченого фахівця, здатного викласти в домі ефективно діючу і економну пічну конструкцію. Слід також враховувати, що окрім дров, піч потребує особливої уваги та догляду. Піч проста у використанні, але вона буде служити вам вірою і правдою тільки в тому випадку, якщо своєчасно чистити димохід і дотримуватися всіх правил протипожежної безопасності.Хорошім способом обігріву заміського будинку може стати камін. Він досить сильно відрізняється від звичайної печі за своїми конструктивними особливостями і також вимагає професійного підходу до виготовлення. Але якщо ви вирішите встановити камін у своєму будинку, то зможете не тільки отримати хороший обігрів, а й створити в оселі неповторну атмосферу затишку.
Цілком можливий комбінований варіант опалення, в якому поєднуються традиційні дров'яні печі і камін, встановлений, наприклад, у вітальні.

Водяне опалення

Досить широко серед власників заміських будинків і котеджів поширені системи водяного опалення з використанням водогрійного котла. Для дому значній площі найзручніше влаштувати в одному з підсобних приміщень окрему котельню. Тут знадобиться провести розрахунки, правильно вибрати обладнання та встановити його з дотриманням всіх особливостей технологіі.Водогрейний котел - центральний елемент такої опалювальної системи. Його тип і розміри підбирають з урахуванням вартості та доступності палива, на якому передбачається експлуатувати систему. Котел може бути одноконтурним. Він буде лише опалювати житло. Складніші двоконтурні системи можуть забезпечити теплом радіатори опалення і додатково дати гарячу воду для побутових нужд.Водогрейние котли розрізняють по виду палива. Бувають котли, що працюють від електрики, на газі, дизельному або іншому рідкому паливі. Котли електричного типу хороші тим, що безпечні в пожежному відношенні, компактні і прості з точки зору установки. Приймаючи рішення про встановлення електричного котла, постарайтеся правильно розрахувати, як його потужність відіб'ється на витратах по рахунках за електрику.
Електричні котли не відрізняються економічністю, тому встановлювати їх доцільно, якщо ви не живете в будинку постійно.
Газові котли більш практичні і економічні, але кілька складні при монтажі і вимагають уваги при експлуатації. Перш ніж замовляти газовий котел, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, які будуть виконувати установку і обслуговування газового обладнання. Не виключено, що у вашому випадку газовий котел встановити буде не надто просто, а то і взагалі неможливо. Не забувайте також і про те, що таке опалення потребує безперебійної подачі газа.Прі відсутності регулярного постачання газом кращим вибором може стати дизельний котел. Устаткування для такої системи опалення сьогодні дуже економічно і не зустрічає труднощів з реєстрацією в наглядових органах.

Опалення за допомогою конвекторів

Опалення індивідуальних будинків за допомогою газових конвекторів не надто поширене, але досить перспективно. Відмінність такої системи від газового котла - більш висока економічність. Враховуйте, що при отриманні дозволу на такі пристрої може знадобитися тривале узгодження в експлуатуючих організаціях.А от встановити в заміському будинку електричний конвектор набагато простіше. Таким способом, правда, можна ефективно обігрівати лише невеликі приміщення, що мають надійну теплоізоляцію. Найбільшою мірою електричний конвектор підходить для тих, відвідує будинок або дачу лише час від часу.
Деякі моделі електричних конвекторів, забезпечені автоматичним таймером, дають можливість прогрівати будинок безпосередньо до приїзду господарів.

Опалення тепловими насосами

Використання теплових насосів - ще один досить новий і економічний спосіб водяного опалення дачі або заміського будинку. Але сьогодні його застосовують поки лише ті, хто має більші житловими площами і солідними фінансовими можливостями. Устаткування для такої системи опалення порівняно дорого, та й фахівців з його встановлення не завжди просто знайти. Висока вартість теплового насоса компенсується його здатністю економити на 25-30% більше електроенергії, якщо порівнювати такі пристрої зі звичайним електричним котлом.