Як захистити помідори від фітофтори.

Фітофтороз - хвороба пасльонових, тому від неї страждають помідори. Поширюється фітофтороз дуже швидко, і якщо не вжити заходів, урожай можна втратити. Боротися з цим захворюванням потрібно, насамперед, профілактично, але якщо воно вже з'явилося на томатах, їх ще можна врятувати екстреними обробками.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - сірчана шашка "ФАС";
  • - йод;
  • - сіль;
  • - молоко;
  • - часник або часникові стрілки;
  • - рідке мило;
  • - медьсодержащие препарати.
Інструкція
1
Так як фітофтора запобігти легше, ніж лікувати, починайте профілактичні роботи вже після збору врожаю. У теплиці видаліть всі рослинні залишки - стебла, листя. Спаліть їх. Вимийте теплицю миючим засобом, а коли вона просохне, проведіть обкурювання сірчаної шашкою «ФАС». Для цього запаліть шашку і закрийте кватирки і двері в теплиці. Виділяється шашкою дим знищить всіх шкідників, цвіль, грибок та збудників хвороб. Крім того, він відлякає мишей, якщо вони зібралися перезимувати в грунті під теплицею. Через 5 днів теплицю відкрийте і провітріть.
2
Навесні, після посадки томатів в теплицю або в грунт, окропити їх молоком, розведеним водою. На літр води беріть 100 мл молока і додайте пару крапель йоду. Це засіб не тільки продезинфікує розсаду, але й прискорить її зростання.
3
Влітку, особливо якщо воно вологе, окропити томати розчином солі з розрахунку 100 г на 1 л води. На листі і плодах утворюється плівка з солі, що не дасть збудника фітофторозу проникнути в рослину.
4
Ще допомагає настій часнику. Подрібніть 1 кг часнику, можна взяти часникові стрілки, залийте 6 літрами води, додайте 100 г рідкого мила, розмішайте і дайте постояти добу. Обробіть рослини цим розчином. Допомагає навіть при перших ознаках фітофторозу.
5
Проведіть запилення золою. Для цього просійте пічну деревну золу, потім візьміть жменю в руку і киньте на томати так, щоб зола осіла на листя. Повторюйте кожні 5 днів. При цьому не поливайте томати зверху, а тільки під коріння, взагалі-то так поливати потрібно завжди, помідори не люблять полив на листя.
6
З хімічних засобів використовуйте мідний купорос, бордоською рідиною, Фітоспорін та інші медьсодержащие препарати. Розводьте їх строго по інструкції та дотримуйтесь правил безпеки.
Зверніть увагу
Перед посівом насіння томатів на розсаду обробіть їх темним розчином марганцівки. Не бійтеся, що насіння потемніють, це їм не зашкодить, зате збудники хвороб, у тому числі фітофтори, загинуть.
Корисна порада
Якщо ви вирощуєте томати у відкритому грунті, восени також спаліть всі рослинні залишки і перекопайте грунт на штик лопати.