Теплоізоляція стін всередині і зовні.

Грамотно виконана теплоізоляція збільшує енергоефективність будинку в кілька разів. Під теплоізоляцією розуміють і клас будматеріалів, розроблених для зменшення тепловтрат в приміщенні, і сам процес їх монтажу. При нинішньому неухильне зростання цін на енергоресурси питання максимального збереження тепла в будинку вельми актуальне. Ця проблема в рівній мірі зачіпає всі види будівель: адміністративні будівлі, приватні будинки, держустанови, багатоповерхівки і навіть будівельні вагончики.
У цивілізованих країнах спосіб теплоізоляції будівлі закладається ще на етапі конструкторського рішення. У нашій країні завжди чекали, «коли грім вдарить». Саме тому проблему утеплення стін доводиться вирішувати з урахуванням всіх наявних факторів, притаманних конкретному будовою. Беручи до уваги вік будівлі, його архітектурне значення, початковий матеріал несучих поверхонь, а також основні види теплопотерь.Касательно останніх, цікаво буде дізнатися, що більше половини (60%) нашого тепла випаровується через систему вентиляції. Решта 40% ділять між собою втрати через випромінювання тепла (65-75%), теплообмін (30-20%) і лише близько 5% припадає на вікна, двері, дах і ін.
Алюмінієва фольга та її прототипи успішно затримують теплові хвилі, відображаючи до 98%. Проте її застосування для внутрішньої обробки не завжди можливо.
Вентиляційні втрати вирішуються лише за допомогою штучної системи вентиляції, з підігрівом вхідного повітря. Це складні і дорогі конструкції. Втрати через теплообмін вирішуються за рахунок теплоізоляції. Основними критеріями вибору ізоляційного матеріалу є його теплопровідність і щільність.

Зовнішня і внутрішня теплоізоляція

Теплоізоляція стін будинку буває зовнішня (переважно) і внутрішня. Існує три способи виконання теплоізоляції зовні. «Мокрий фасад» - утеплювач (зазвичай плити з мінералізованою вати або пінополістиролу) покривається шаром штукатурки. «Вентильований» - коли між утеплювачем (мінвата або скловата) і декоративними панелями залишають повітряний прошарок. Багатошаровий - утеплювач поміщається всередину стіни, що зводиться за типом шаруватої або колодцевой кладки. Це також можуть бути готові залізобетонні тришарові блоки або панелі-сендвічі. Коли в силу сукупних причин зовнішня теплоізоляція неможлива, доводиться вдатися до внутрішньої. Цей вимушений спосіб має ряд недоліків. Теплоізоляція зсередини зменшує площу приміщення. Точка роси зміщується на внутрішню поверхню фасаду, що призводить до утворення настінного конденсату і збільшенню зносу всієї конструкції. Такий спосіб виправдовує себе лише при необхідності локального усунення зайвих тепловтрат. Після укладання пароізоляції стіни «зашиваються» стіновими панелями.
Мінеральна вата і екструдований пінополістирол - максимально підходять для внутрішнього утеплення приміщень.

Види сучасної теплоізоляції

За типом вихідної сировини утеплювачі діляться на три види. Органічні (ДВП, ДСП, торф-плити) бояться вологи і схильні грибків, крім виробів з газонаповненої пластмаси (пінопласт, Піноплекс, пінополістерол, пінополіетилен). Але й ті, й інші не виносять високих температурних режимів. В основному використовуються для внутрішніх робіт. Неорганічні утеплювачі (скловата, мінеральна вата, пористий бетон та ін.) Мають високу вогнестійкість і водонепроникністю, застосовують для внутрішньої обробки у вологих приміщеннях і для зовнішнього утеплення стін. Змішані утеплювачі (асбестокартон, папір і повсть, перліт тощо) використовують рідко, через високу вартість і питомої ваги.

Різноманітність матеріалів

Вимоги, що пред'являються до утеплювачів зовнішнього і внутрішнього використання, різні, в силу різних експлуатаційних умов. Нижче наведені основні особливості найбільш поширених теплоізоляційних матеріалов.Стекловата неприємна в роботі (колеться і кришиться) і недовговічна (до 15 років), поряд з цим має малу теплопровідність, але вона волого-і жаростійкий. Мінеральна вата (базальтове волокно) перевершує скловолокно за всіма параметрами і є хорошим звукоізолятором.Пенопласт - недорогий, звуконепроникний, легкий у монтажі, екологічний (за наявності сертифіката якості) утеплювач. Термін служби залежить від марки продукту і може досягати 50 лет.Екструдірованний пінополістирол вважається одним з кращих на сьогоднішній день. Випускається у вигляді тонких плит, легко ріжеться і вкладається. Довговічний, високоміцний, вологостійкий, паронепроникний, з низькою теплопровідністю. Ціна вища, ніж у всіх раніше перерахованих матеріалов.Пенополіуретан - різновид газонаповненої пластмаси. Використовується в твердому вигляді (заливається в блоки) або у вигляді напилення. Є найбільш довговічним і дорогим теплоізолятором. Володіє всіма необхідними для якісної термоізоляції характеристиками: низька і незмінна теплопровідність; стійкість до вологи, температурі, деформацій, погодних умов, корозії; екологічність. Підходить для утеплення всіх видів побутових і промислових приміщень. Має малу вагу, тому значно знижує вагу готового будинку.