Середземноморська дієта: здорове харчування і дієти.

Середземноморська дієта є однією з популярних серед тих, що худнуть, оскільки не передбачає однотипного харчування або голодовок. Продукти, що входять до її складу, різноманітні і смачні, у зв'язку з чим більшою мірою дана методика нагадує здорове харчування, а не дієту.
Свою назву дієта отримала завдяки схожості меню з раціоном жителів Європи, які проживають на морському узбережжі. Завдяки тому, що в їх раціон входить велика кількість морепродуктів, багатих йодом, населенню вдається зберігати стрункість, так як даний мікроелемент сприяє нормалізації обміну речовин.

У чому суть середземноморської дієти

Морська риба містить у своєму складі особливі жирні кислоти , які приносять користь, повністю засвоюючись і не перетворюючись на зайві кілограми. Інші жири тваринного походження, присутні як в м'ясних, так і в молочних продуктах, подібними властивостями не володіють, тому дієта, заснована на вживанні риби, так ефективна для схуднення. Крім морепродуктів, в меню присутня велика кількість фруктів і овочів, а не настільки улюблених круп'яних або борошняних гарнірів. Це дозволяє знизити щодня одержувану порцію калорій, але не відчувати при цьому голод.
Обмеження в дієті стосуються лише цукру і випічки, в іншому ж вона цілком гуманна, завдяки чому жорстких часових рамок щодо її дотримання не існує.

Продукти для середземноморської дієти

Умовно їх можна розділити на 4 великі групи: безпосередньо риба і морепродукти, фрукти, овочі і злаки. Обмежень по видах фруктів і овочів не існує, дозволені навіть часто забороняються іншими дієтами банани, виноград і картоплю, але в помірних кількостях. Чи не стандартний в даній дієті підхід до хліба і макаронних виробів: вони також не заборонені, потрібно лише вибирати ті, що приготовані з муки грубого помелу.
З жирів допускається оливкова олія, яке можна вживати як в якості заправки до салатів, так і для приготування їжі.

Зразкове меню середземноморської дієти

Наведені страви орієнтовані на два дні і демонструють більшою мірою приблизний обсяг порцій і їх можливий зміст , але не є жорстко рекомендованими. Так що меню для середземноморської дієти можна складати самостійно, вибираючи наявні продукти. • День первийЗавтрак: 100 г будь-яких фруктів, 50 г хліба з шматком сиру жирністю не більше 40%, склянку свіжого цитрусового сока.Обед: 200 мл рибного супу, салат зі свіжих овочів, 150 г риби, запеченої у фользі або смаженої на гріле.Полднік: салат з морепродуктів або 200 г будь-яких фруктов.Ужін: салат з морської капусти, порція відварної риби. • День второйЗавтрак: 100 г сиру і 1 яблуко, 1 яйце і чашка кави з молоком, але без сахара.Обед: 20 мл овочевого супу, порція макаронних виробів з шматком запеченої риби, зелений чай.Полднік: невелика чашка фруктового салату із заправкою з натурального йогурта.Ужін: 200 г салату з овочів, 200 г королівських креветок, склянку свіжого соку.

Відгуки та результати

При подібному здоровому харчуванні не слід очікувати чудес в області схуднення, так як вага буде йти плавно і поступово, що дозволить зберігати досягнутий результат навіть після закінчення дієти. В середньому за тиждень має губитися в межах 1,5-2 кг, що найбільш безпечно для здоров'я.