Правила установки вхідних дверей.

Надійна металеві двері допоможе захистити квартиру або офіс від проникнення в них сторонніх осіб. Тому до установки дверей необхідно підходити серйозно. У більшості випадків це завдання бере на себе фірма, що займається реалізацією та встановленням дверей. Але за цю послугу, як правило, необхідно заплатити. І тоді деякі економні власники квартир відмовляються від послуг майстра і самостійно займаються монтажем дверних прорізів.
Установка нової вхідних дверей, як правило, починається з демонтажу старої. Колишню дверну коробку потрібно акуратно зняти, не пошкодивши при цьому дверний проріз. Потім слід підготувати його до роботи: видалити старі цвяхи, штукатурку. Після чого можете приступати безпосередньо до монтажу нової дверної коробки. Виконувати його можна кількома способами.

Способи монтажу дверей

Один з найбільш поширених прийомів здійснюється за допомогою спеціальних монтажних пластин. Їх накладають з внутрішньої сторони квартири і потім кріплять до стіни анкерними болтами або сталевими прутами. Але найкраще все ж використовувати анкери. При цьому майстри рекомендують при установці дверей ставити по всьому периметру дверної коробки якомога більше товстих і міцних анкерів, які слід надійно закріпити в стіні.
У керамічних, силікатних і бетонних блоках глибина кріплення повинна становити не менше 10 см. У пустотілих, ніздрюватих і пористих блоках цей показник становить від 15 до 20 см.
До дерев'яній коробці монтажні пластини кріпляться за допомогою звичайних шурупів або саморізів, до металевих - привариваются.
При монтажі дверей майстри іноді замінюють анкери сталевими прутками , але це неправильно. Конструкція і форма анкера забезпечують більш надійне кріплення в стіні, ніж прут.
Найкращим вважається так званий європейський спосіб установки дверей . Такі двері відрізняються більш надійною конструкцією, яка має спецпристрій зовнішнього короби, надійно охоплює дверний отвір як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Уважно вивчіть всі плюси і мінуси обох способів установки. Пошукайте необхідну вам інформацію на форумі, присвяченому ремонту, дізнайтеся думку фахівців, відгуки власників. Уточніть, скільки буде коштувати установка дверей, якщо ви вдайтеся до послуг професіонала.

Установка двері

Коли ви визначитеся зі способом монтажу, потрібно буде правильно розрахувати зазор до стіни. Цей показник залежить від того, який метод установки дверей ви використовуєте. Далі слід зафіксувати коробку в дверному отворі і закріпити її дерев'яними клинами. Після чого виконується безпосередньо монтаж дверного полотна. При цьому не забувайте користуватися будівельним рівнем або схилом: це забезпечить правильне, рівне, розташування дверей. Встановіть стійку дверей з боку розташування петлею. Відзначте місце для отворів під болти. Приварите болти до монтажних пластин. Змастіть петлі дверей. Повісьте двері. Тепер потрібно вирівняти сторону, де розташовується замок. І тільки після цього можете закріпити стійку в дверному отворі. Ще раз переконаєтеся, що двері відкривається і закривається нормально, не торкаючись коробки. Якщо ви не помітили ніяких недоліків, грунтовно закріпіть коробку, а потім заповніть простір між дверима і стіною цементної композицією, бажано з полімерними добавками. Для цієї мети також підійде монтажна піна.