Роздільне харчування Як спосіб схуднення.

Людина, що бажає схуднути, може перепробувати не одну дієту, перш ніж знайде той режим харчування, який дозволить саме йому успішно скинути зайву вагу і не втратити при цьому задоволення від життя. Одна з популярних останнім часом систем - принцип роздільного харчування.

Наукове обгрунтування системи роздільного харчування

Родоначальником системи роздільного харчування вважається натуропат Герберт Шелтон. Грунтуючись на працях Павлова, він прийшов до висновку, що при надходженні в шлунок їжі тільки одного виду ферменти працюють активніше. Якщо ж ви вживаєте якесь складне блюдо, одні продукти переваряться відразу, а інші будуть терпляче чекати своєї черги, що призведе до бродіння і гниття.
Підтвердження цієї теорії можна знайти ще в записках лікарів Стародавньої Греції та Риму, які складали переліки найбільш вдалих поєднань продуктів. Їх рекомендації збігаються з теорією роздільного харчування.
Сучасні ж учені критикують дану концепцію. Вся їжа, що надійшла в шлунок, перетравлюється одночасно, не дотримуючись ніякої черговості. З ними згодні і фахівці-дієтологи.
У деяких випадках організм дійсно буває нездатний переварити одночасно два продукти. Однак це є патологією і вимагає лікарського втручання, а не використання дієти.

Чи допомагає роздільне харчування схуднути

Можливо, частина тверджень Шелтона і була помилковою, проте не варто відразу ж відмовлятися від принципу роздільного харчування - в ньому є і свої плюси. Наприклад, дана схема пропонує дробове прийняття їжі, що вельми позитивно позначається на фігурі. Роздільне харчування не передбачає великої кількості страв на столі - ласувати смаженою картоплею з куркою можна. А це означає, що переїсти стає набагато складніше. Та й м'ясо з овочами, і рис з бобовими організму засвоїти дійсно простіше, ніж велика кількість важкої їжі. Якщо ви будете дотримуватися рекомендованого меню, схуднення не змусить себе довго чекати - за місяць можна позбутися від 4-6 кілограмів, не надто обмежуючи себе і не переймаючись почуттям голоду.

Суть роздільного харчування

Система роздільного харчування пропонує перелік продуктів та їх поєднань, рекомендованих до вживання. Основний заборона - не можна одночасно вживати білки і вуглеводи. М'ясо, рибу та птицю дієта пропонує поєднувати з зеленими овочами, які не містять в собі крохмалю. З цими ж овочами слід вживати бобові - сочевицю, квасолю, боби, горох. Крохмалисті овочі - картопля, батат, ріпа, редис і бруква не можна поєднувати з м'ясними продуктами. Краще вживати їх як самостійну страву, або разом з тими ж зеленими овочами. Фрукти слід їсти самі по собі, причому робити це бажано за 15-20 хвилин до основного прийняття їжі. Молоко - ще один продукт, який не любить «сусідів». Пити його краще на голодний шлунок, а до їжі можна приступати лише через півгодини. Гриби ж були віднесені Шелтоном до нейтральної групі, що дозволяє вживати їх з будь-яким приглянувшимся вам продуктом. Підшукуючи рецепти, віддавайте перевагу вареним стравам, їжі, приготовленої в пароварці або на грилі. Вона надасть найбільшу користь для організму.