Різновиди цегли.

Цегла - найпоширеніший будівельний матеріал. Він буває декількох видів, кожен з яких володіє своїми якостями і застосовується для різних цілей. Наприклад, є керамічні, силікатні, облицювальні, клінкерна цегла та ін., Деякі з яких ще діляться на повнотілі і пустотілі.

Керамічні цегли

Вони виготовляються з глини шляхом її випалу при t = 1000оС. Це найпоширеніший матеріал для будівництва. Є повнотілі і порожнисті керамічні цеглу. Перші призначені для кладки зовнішніх і внутрішніх стін будівель, а також для зведення несучих конструкцій (колон, стовпів і так далі). Виходячи з цього, повнотіла цегла повинен мати дуже високою міцністю і, природно, морозостійкістю. Він червоного кольору і має малу пористість, максимум до 13%, але цього достатньо для надійної зчіпки з розчином при кладці. Повнотіла цегла поступається в теплопровідності і стіни з нього вимагають додаткового утеплення. Для збереження тепла при -30оС вимагається товщина цегляної стіни в 60 см, а, наприклад, для бруса достатньо 30 см. Пустотілі керамічні цеглини мають наскрізні і ненаскрізні порожнечі різної форми (круглі, прямокутні, квадратні, овальні) залежно від марки. Порожнечі займають до 50% внутрішнього об'єму. Через це пустотілі цеглини менш міцні, але зате добре утримують тепло, і на їх виготовлення йде менше сировини. Використовуються вони для кладки внутрішніх перегородок, полегшених зовнішніх стін, тобто тих конструкцій, на які немає великого навантаження. Цеглини в основному червоного або жовтого кольору.

Облицювальні цеглини

Ці цеглини ще називають фасадними або лицьовими. Їх використовують для кладки зовнішніх і внутрішніх конструкцій, зборів, фундаменту і так далі. Крім того, вони володіють декоративними якостями, стіна з них виходить рівною і не вимагає фарбування, штукатурки або іншої обробки. Випускаються лицювальні цегли різного кольору, тому можна створити при кладці орнаменти. За своїми характеристиками вони перевершують деякі види будівельних матеріалів. Так, вони забезпечують теплоізоляцію навіть в умовах суворої зими, не вбирають вологу і самоочищаються в дощ. Єдиним недоліком є висока ціна. Але якщо купити лицювальні цегли безпосередньо від виробника, можна значно заощадити.

Силікатні цеглу

Силікатні цеглу використовуються для кладки стін і перегородок. В основному вони білого кольору, але бувають і кольоровими. Все залежить від складу силікатної суміші і пігменту, який в неї додано. Показники силікатної цегли високі, він має гарну звукоізоляцію, теплоізоляцією і міцністю. До недоліків відноситься велика влагопроницаемость і нестійкість до перепадів температур. Тому силікатні цеглини не використовують для кладки камінів і печей, труб і фундаментів. Але завдяки невисокій ціні, цей вид будівельних матеріалів користується попитом.
Силікатна цегла, як і керамічний, буває повнотілою і порожнистою, тобто з декількома отворами.

вогнетривкі цеглини

Сама назва говорить за себе, цей вид цегли витримує високі температури, тому вони застосовуються для кладки печей і камінів і широко використовуються в металургійній промисловості. Розрізняють чотири види вогнетривкої цегли: - основний (з вапняно-магнезіальною суміші); - кварцовий (з кварцового піску і глини); - вуглецевий (спресований кокс); - шамотна (з вогнетривкої глини).
Для печей і камінів в основному беруть шамотна цегла, так як він витримує підвищення температури навіть до 1300оС.

гіперпрессованний цегла

Фактично це вже і не цегла, а штучний камінь, так як отримують його з суміші цементу, дробленого вапняку і барвників методом пресування під величезним тиском. У результаті виходить будівельний матеріал з високими характеристиками. Гіперпрессованний цегла слабо вбирають вологу, мають хорошу морозостійкість (50 циклів заморожування/відтавання), витримують навантаження 150-300 кг на 1 кв. см поверхні і хорошу міцність зчеплення з розчином при кладці. Крім того, вони не вимагають додаткової обробки, оскільки мають відмінний зовнішній вигляд.

клінкерної цегли

Вони виробляються з тугоплавкої глини методом її випалу при t = 1100оС і більше, тому дуже міцні й довговічні. До достоїнств клінкерних цеглин можна віднести звукоізоляцію, теплоізоляцію, неймовірну міцність, стійкість до погодних умов. Тому вони використовуються в будівництві для обробки нових та при реставрації старовинних будівель, для кладки колон, для прикрас вікон, карнизів і так далі. Клінкерна цегла гарний і довговічний, тому дуже користується попитом для декоративного оздоблення фасадів.