Нанесення фактурної штукатурки своїми руками.

Самостійне нанесення фактурної штукатурки може бути не тільки творчим, але і вельми цікавим заняттям, проте воно зажадає від вас певної фізичної сили і терпіння. Також для роботи вам знадобиться інструмент для текстурирования. Але багато фактури ви можете нанести навіть без спеціального силіконового ролика.

Фактурна і декоративна штукатурка. Чи є різниця?

Фактурна штукатурка це не якась суміш, а спосіб обробки звичайної або декоративної штукатурки, після якого покриття знаходить опуклу художню фактуру. Декоративна штукатурка, з якою часто плутають фактурну, якраз навпаки є складним складом з різними добавками, такими як смоли, кварцова або мармурова крихта, морський пісок, волокна деревини або льону. Саме за рахунок вкраплень сторонніх матеріалів стіна, покрита такою штукатуркою, часто набуває певної шорсткість. Однак серед декоративних штукатурок є й такі, які дають ідеально гладке покриття з ефектом мармурової або скляній поверхні. Декоративна штукатурка легко може стати фактурної, якщо ви завдасте її певним чином.

Підготовка до нанесення фактурної штукатурки

Для того щоб нанести самому фактурну штукатурку, вам можуть знадобитися: - звичайна або декоративна штукатурка; - вода; - шпатель або кельма; - кельму; - металева щітка; - спеціальні валики; - ванночка для змішування; - покрівельні кісті.Перед нанесенням штукатурки ретельно очистіть стіни, на підлогу постеліть спеціальну плівку. При роботі в кухні або ванній кімнаті не забудьте накрити раковину і саму ванну.
Не забудьте надіти робочий одяг і винести меблі з приміщення або застелити її плівкою, так як робота з штукатуркою може бути «брудним» справою.

Робота зі штукатуркою

Рівномірно зволожите стіну, на яку ви будете наносити штукатурку. Суху суміш розведіть водою, керуючись інструкцією на упаковці. Консистенція готової штукатурки повинна бути «вершкової», без грудок, але настільки густий, щоб покриття не капало з інструменту. Нанесіть штукатурку на стіну за допомогою шпателя або кельми. Якщо ви початківець майстер, то, швидше за все, не зможете працювати досить швидко. Тому не наносите штукатурку одразу на всю стіну, як рекомендується в багатьох фото та відео-посібниках, адже вона може застигнути раніше, ніж ви почнете надавати їй фактурний вид. Не бійтеся, можливі огріхи на стиках все одно будуть не помітні за розкішною текстурою вашої роботи. Поки штукатурка ще сира, почніть наносити на неї одну з нижчеописаних фактур.

Тосканська фактура

Одна з найпоширеніших фактур для штукатурки - тосканская. Вона надає стін сільський вигляд і прекрасно підходить для стін з важко маскіруемимі великими дефектами. Для нанесення такого фактурного покриття вам знадобиться тільки кельму або навіть звичайний широкий ніж. Наносите шматки штукатурки на свежеоштукатуренную стіну і розгладжуйте ці шльопанці в різні боки, домагаючись нерівній фактури стін сільського будиночка. Така фактура часто використовується в середземноморських і прованських інтер'єрах і, за відгуками дизайнерів, ідеально підходить до них.
Перед тим як наносити якийсь узор на всю стіну, спробуйте попрактикуватися, завдавши штукатурку просто на листи гіпсокартону або фанери.

Фактура м'ятою папери

Ще один простий спосіб надати стіні цікаву фактуру - використовувати звичайну пом'ятий папір. Вам знадобляться товсті листи, можна від одноразових продуктових пакетів. Рвіть і мисліть папір і прикладайте до сирій штукатурці. У вас вийде гарна рельєфна стіна.

Фактура «вихор»

Використовуючи шпатель, ви можете створити на поверхні штукатурки фактурні завитки. Притулите інструмент до стіни за вологої штукатуркою і легким рухом кисті зробите півоберта. Щоб текстура була красивою, рух повинен бути різким і короткими, шпатель повинен залишати маленькі «смерчик». Якщо після першого нанесення штукатурка все ще буде вологою, ви можете пройтися по ній повторно, залишаючи ще більше дрібних «завихрень».

Фактура Ласе

Ще одна проста фактура, чимось схожа на мереживо - Ласе. Візьміть звичайну будівельну жорстку щітку з дротяної щетиною, притисніть її до вологій штукатурці і різко приберіть. Коли штукатурка висохне, надіньте на руку рукавичку і проведіть долонею по стіні, обламуючи гострі вершки.

Осучаснення рельєфу губкою

Прекрасно для текстурирования штукатурки підходить губка, але обов'язково натуральна, морська. Змочіть її в воді, добре відіжміть, інакше вона почне розмивати покриття, а потім різко, але сильно притулятися її до стіни.

Фактура «бризки»

Черговий простий, але дуже «брудний» спосіб зробити вашу стіну фактурної - це використовувати щітку з дротяної щетиною. Нанесіть трохи штукатурки на щітку і різким рухом руки бризніть на стіну. Вам потрібно стояти не надто далеко і не занадто близько до стіни. Міняючи відстань, ви також зможете міняти візерунок, отримуючи різний розкид бризок. Така техніка здається елементарної, але врахуйте, що у вас буде сильно втомлюватися кисть руки.

«Роликові» рельєфи

Складні і красиві рельєфи виходять за допомогою спеціальних роликових насадок, але врахуйте, що всі вони будуть геометрично правильними, так як вам доведеться прокатувати один і той же візерунок. Найпопулярніші рельєфи - листя, мішок або корзинка, пташині сліди і квіти. До речі, за допомогою звичайного ролика для фарби ви також можете зробити красиву фактуру - легку, злегка шорстку.