У чому небезпека енергозберігаючих ламп.

Енергозберігаючі лампи дуже популярні, і це не дивно, адже у них високий показник світловіддачі, тривалий термін служби, маленький витрата споживаної електрики і т.д. Але разом з перевагами енергозберігаючі лампи таять в собі і небезпеки: вони завдають серйозної шкоди людському здоров'ю та шкоди навколишньому середовищу.

Енергозберігаючі лампи провокують розвиток онкозахворювань, у тому числі і раку грудей

Ці освітлювальні прилади випромінюють ультрафіолет в дозах, що перевищують прийнятні, в результаті чого відбувається пошкодження клітин шкіри, їх відмирання, а також розвиток меланоми . Особливо небезпечно такий вплив для ніжної дитячої шкіри.
Існує два види енергозберігаючих ламп: флуоресцентні та колагенові, найбільш небезпечними вважаються перші.
Крім того, енергозберігаючі флуоресцентні лампочки імітують денне світло (вони випромінюють блакитне світло) і, якщо перебувати вдома в зоні їх дії в пізні вечірні години, це може привести до порушення вироблення мелатоніну. Виявляється, таке світло пригнічує вироблення цього гормону. А адже саме мелатонін захищає від розвитку раку грудей та інших онкологічних захворювань.

Енергозберігаючі лампи - причина сліпоти

Щоб світлодіодні лампи випромінювали білий світ, в них використовуються жовтий і блакитний діоди. Світлові хвилі блакитного діода за своїми властивостями дуже подібні з ультрафіолетовими: саме вони вважаються шкідливими для здоров'я очей. В зоні підвищеного ризику знаходяться офісні працівники, діти (адже їх кристалики ще недостатньо сформовані, а тому не можуть впоратися з фільтрацією світла) і всі ті, хто тривалий час перебуває під цим світлом. Також блакитне світло значно погіршує стан людини, що страждає вікової макулярної дистрофією сітківки. Не варто випускати з уваги і той факт, що світлодіодні лампи надають на очі вплив, в тисячу разів перевищує від класичних ламп розжарювання.

Небезпечне випромінювання

Енергозберігаючі лампи, незалежно від їх потужності, - джерело радіочастотного електромагнітного випромінювання (небезпечна концентрація спостерігається в радіусі 15 см від цоколя лампи). Зважаючи на це, якщо енергозберігаюча точкова лампа встановлена десь під стелею, потрапити в зону високого електромагнітного випромінювання шанс невеликий. Але от перебувати в безпосередній близькості від настільних лампи і нічничка небезпечно: таке енергозбереження негативно позначається на стані здоров'я. Хоча саме по собі електромагнітне випромінювання не викликає специфічних захворювань, але воно може бути каталізатором хвороб серцево-судинної, нервової та імунної систем організму.
Електромагнітне випромінювання енергозберігаючих ламп послаблює імунну систему організму, через що знижується його опірність до вірусів.

Вміст ртуті

Ще одна небезпека, яку приховують у собі енергозберігаючі лампи, - ртуть. Ось чому «перегоріла» лампочку не можна просто викинути в сміттєвий бак: вона вимагає особливої утилізації. Як відомо, в кожному енергозберігаючої лампі міститься від 3 до 5 мг ртуті у вигляді пари. Якщо вона розіб'ється в непровітрюваному приміщенні, концентрація ртуті в повітрі перевищить гранично допустимі норми в 140-150 разів.