Зварювальні апарати, види, проведення зварювальних робіт.

На будівництві не можна обійтися без зварювального апарату, він необхідний для з'єднання металевих труб і конструкцій. Апарати для зварювання бувають різних видів і конструкцій.

Вибір зварювального апарату для дому та дачі

Електрозварювання дозволяє швидко і надійно з'єднати метали з мінімумом затрат. Також її використовують як плазморез, адже за допомогою зварювання можна розрізати метал в самих важкодоступних місцях. Такий агрегат - прекрасна підмога на дачній ділянці або в приватному будинку, щоб скористатися ним, не обов'язково бути професійним зварником. Підібрати найбільш відповідний апарат можна дізнавшись їх основні види і характеристики. Трансформатор. Цей зварювальний апарат має найбільш простий принцип роботи. Він зменшує напругу змінного струму і використовує його для створення дуги. За допомогою трансформатора здійснюють стикове зварювання і зварювання внахлест. Така технологія зварювання є однією з найпоширеніших при роботі з чорними металами. Головним недоліком цього методу є сильне розбризкування металу та освіта шлаку, дедалі гіршого якість швів. Зварювальні випрямлячі. Діодні апарати для зварювання перетворюють змінний струм в постійний. Це дозволяє виконувати зварювальні роботи найбільш якісно, зводити до мінімуму розбризкування матеріалів, забезпечувати глибокий провар. Такий апарат дає можливість працювати з алюмінієм. Зварювальні інвертори. Такий апарат працює за наступним принципом: змінний струм проходить через випрямляч і перетвориться в постійний. Потім завдяки інверторному блоку постійний струм знову стає змінним, але з високою частотою. Далі через наступну низку змін він перетворюється в постійний струм великої потужності.
Під час роботи зі зварюванням потрібно користуватися захисною маскою для обличчя.
Інвертори дозволяють проводити роботу з чорними та кольоровими металами, тонкими листами металу, створювати точні герметичні шви. Таке обладнання не вразливе до перепадів напруги в мережі, воно володіє високим ККД.

Види зварювальних робіт

Зварювальні роботи поділяють по виду енергії, використовуваної в процесі, на термічну, термодинамічну і механічну. До термічної відноситься дугова - зварювання плавленням за допомогою електричної дуги. Газова - зварювання з використанням полум'я газу. Електрошлакова - застосування теплоти електричного струму.
Одяг зварника повинна бути виготовлена з прогумованого матеріалу, брезенту, шкіри.
Термомеханический вид включає в себе контактну зварку із застосуванням тиску , коли для нагріву використовують електричний струм. Також до цього класу належить дифузійна зварювання - роботи з використанням тиску при взаємній дифузії атомів при високій температурі. До механічної зварюванні відноситься холодна - робота тиском без нагрівання. Сюди включена також зварювання вибухом, ультразвукове зварювання, зварювання тертям.