Садові сонячні світильники: вибираємо на дачу. Як працює світильник.

Дачні ділянки поступово перестають бути городніми плантаціями і стають тим місцем, де можна посадити красиві чагарники, розбити клумби, відчути себе ландшафтним дизайнером. Пропрацювавши над прикрасою ділянки днем, ви можете помилуватися плодами своєї діяльності та ввечері, використовуючи для цього світлодіодні ліхтарі на сонячних батареях.

Як працюють садові світильники на сонячних батареях

Ідея використання акумулюється денного світла для нічного освітлення була реалізована на практиці ще в 20-х роках минулого століття, але масове виробництво таких побутових світильників почалося відносно недавно - близько 15 років тому. Принцип роботи таких ліхтарів досить простий - на кришці розташована сонячна батарея, яка являє собою тонку плівку, покриту захисним прозорим шаром. Під дією як прямих, так і розсіяних сонячних променів, батарея перетворює світлову енергію в електричну і акумулює її. З настанням темряви акумулятор починає працювати і подає напругу на вбудовану в світильник світлодіодну лампу. Хороший, якісний світлодіодний ліхтар на сонячних батарейках здатний світити до 8 годин, чого цілком вистачає для освітлення території навколо дачного будинку як літній, так і в осінньо-весняний період.Преімущества таких світильників очевидні. Ви можете встановити їх в будь-якому місці на ділянці, де тільки побажаєте, при цьому вам не треба буде копати траншеї і прокладати кабель. При необхідності, світильник може бути легко витягнутий із землі і переставлено в будь-яке інше місце або прибраний на зберігання, якщо ви залишаєте ділянку на довгий час. Підсвічування вмикається і вимикається автоматично, при цьому вам не треба купувати для цього ніякого додаткового обладнання. Ви отримуєте можливість висвітлювати територію ділянки, не сплачуючи гроші за електрику. Крім того, декоративна привабливість вашої ділянки істотно підвищується, і ви маєте можливість створювати справжні дизайнерські шедеври.
Щоб в батарею надходило якомога більше світла, регулярно протирайте її поверхню чистою м'якою і вологою ганчірочкою, намагаючись не подряпати захисну плівку.

Які бувають садові світильники на сонячних батареях

Простота конструкції таких світильників з лишком компенсується величезним різноманіттям їх декоративних форм. Як правило, газонні світильники і ті, що встановлюються уздовж доріжок і навколо будинку, мають строгі класичні лаконічні форми. Їх плафони на високих стовпчиках можуть бути конусо- або кулястими, циліндричними або у формі куба. Декоративні ліхтарики, які підкреслюють красу рослинності, можуть бути виконані у формі невисоких світильників простих форм або розфарбованих фігурок гномів, жаб, сов і пр. Є водонепроникні плаваючі світильники, які ночами прикрасять поверхню вашого басейну або штучної водойми.

Як вибрати садові світильники для дачної ділянки

Перш за все, зверніть увагу на якість виготовлення такого світильника. Безліч доморощених фірм випускає такі ліхтарики, які можна купити недорого, особливо оптом, але якість їх досить низьке і прослужать вони недовго, та й акумулятори, встановлені в них, обмежать час світіння всього 3-4-ма годинами. Дешеві світильники не відрізняються і якістю монтажу, тому вони досить швидко виходять з ладу, а ремонтувати їх нельзя.Проізводітелі, які гарантують якість своєї продукції, обов'язково вказують на упаковці такі параметри, як потужність і кількість світлодіодних ламп в світильнику, час їх роботи за умови повної зарядки акумулятора, його вигляд і емкость.Еслі ви хочете встановити ліхтарики навколо будинку, на балконі або газоні, визначитеся, яку площу вони повинні висвітлювати. Чим могутніше світильник, тим яскравіше він буде горіти і тим більшу площу він освітить. У потужному світильнику встановлюється більша кількість світлодіодних ламп - більше 10 штук. Але щоб такий ліхтар працював справно, в ньому повинен бути встановлений і хороший акумулятор. Хорошими характеристиками і надійністю відрізняються нікель-металлогидрідниє акумулятори, вони дорожче, ніж традиційні нікель-кадмієві, але в кінцевому підсумку, їх використання економічно більш вигідно, вони мають велику ємність, більш потужні і термін їх служби довше. Такі ліхтарі зможуть безперервно працювати до 8-10 годин.
Вибираючи світильник, врахуйте, що чим більше площа сонячної батареї, тим більше накопичуватиметься нею кількість сонячної енергії.
У більшості ліхтарів є сенсори, що реагують на освітленість і автоматично включають і відключають світильники. Деякі ліхтарі, які можна використовувати для установки уздовж доріжок, мають датчики руху і включаються тільки при наближенні людини. Такі ліхтарі можна встановити і за місцем паркування автомобіля.Форму ліхтаря ви можете підібрати відповідно до його функціоналом і місцем розміщення. Подивіться фото в інтернеті, там представлені приклади розташування ліхтарів різних форм в різних місцях дачної ділянки. Якщо ви хочете влаштувати на своїй ділянці вечірку, можна купити для неї ліхтарі з кольоровими світлодіодами, які допоможуть створити святковий настрій і атмосферу.