Ремонт кухні "під ключ": Як вибрати підрядника.

Будь-яке приміщення періодично потребує ремонту. Кухні він потрібен частіше, ніж кімнатам, оскільки там підвищена вологість і перепади температур. Якщо мають серйозні ремонтні роботи, краще надати цю справу фірмі, що надає послуги «ремонт під ключ». Ваше завдання - знайти серйозного підрядника, який якісно зробить те, що вам потрібно.

Де шукати підрядника?

Друковані видання буквально рясніють оголошеннями типу «ремонт під ключ», «будь-які ремонтні роботи» і т.д. Це особливо стосується мегаполісів, таких як Москва чи Петербург. У потенційного клієнта в буквальному сенсі розбігаються очі, він дзвонить по першому ліпшому телефону, платить аванс, фірма начебто починає роботу, і ... безслідно зникає. Моральний і матеріальний збиток в наявності, але стягнути їх немає ніякої можливості. Щоб не потрапити в подібну ситуацію, проявіть увагу і терпіння. Проконсультуйтеся зі знайомими, які щойно зробили ремонт. Якщо таких немає і вам все-таки доводиться ризикувати, зв'язавшись з незнайомою фірмою, перевірте, чи є у неї ліцензія на подібний вид робіт, а також комплект дозвільної документації на перебудову приміщень. Це особливо важливо, якщо ви хочете, наприклад, перенести раковину, змінити конфігурацію систем опалення і т п. Фахівці дійсно надійної фірми самі все оформлять. Отже, підрядник повинен мати дозволу на такі роботи: - прокладка комунікацій; - перевлаштування приміщень; - малярні і штукатурні роботи; - електротехнічні роботи; - зварювальні работи.Не забудьте і про те, що будь-яка солідна компанія укладає з клієнтами договір, в якому зазначаються обсяг робіт, вартість кожної послуги, терміни виконання. Зверніть увагу на ціни. Дуже корисно попередньо ознайомитися з середніми розцінками на подібні послуги. З одного боку, ціни не повинні бути дуже високими, оскільки ремонт «під ключ» вважається оптовим замовленням. Але занадто низьких розцінок слід побоюватися, оскільки вартість робіт і матеріалів не може бути набагато нижче середньої. Поцікавтеся системою знижок і умовами, на яких замовнику надається проект. Остання послуга може бути і безкоштовною.
У договорі повинні бути вказано, яку відповідальність несе та чи інша сторона в разі невиконання умов.

Як подати заявку?

Сучасні засоби комунікації охоплюють і комунальну сферу, так що зараз заявку на ремонт можна подати не тільки в офісі або по телефону, але і через сайт компанії, і навіть через соціальні мережі. У будь-якому випадку необхідно обумовити, коли у вашій квартирі з'явиться представник фірми. Він огляне, в якому стані знаходиться ваша кухня, оцінить обсяг робіт. З цим же представником ви зможете обговорити варіанти дизайну та терміни надання проекту, адже ви затіяли не просто косметичний ремонт, а повну зміну інтер'єру. Вам повинні надати декілька варіантів, причому до кожного додається кошторис.
Як правило, у серйозних підрядників є готові варіанти проектів, які залишається тільки прив'язати саме до вашої кухні.

Хто закупить плитку і фарбу?

Перед тим як укладати договір, не забудьте поцікавитися умовами поставки матеріалів. Тут, як мовиться, можливі варіанти. При бажанні ви можете закупити їх і самі, але це не дуже зручно. Будь-яка солідна організація надає своїм клієнтам і подібну послугу. Такі фірми зазвичай працюють безпосередньо з постачальниками і мають можливість купувати потрібні матеріали без торгових націнок. Фірма організовує і доставку, вартість для клієнта буде мінімальною. До речі, цей вид ремонту передбачає і поставку нових меблів, і це теж входить в обов'язки підрядника. Меблі робиться точно за розмірами і згідно дизайну. Масштабні роботи вимагають вирішення цілого ряду організаційних питань. Наприклад, виникає необхідність відключення гарячої та холодної води, електроенергії. Сусіди можуть бути незадоволені шумом. Рішення подібних проблем - обов'язок підрядника.

Необхідний контроль

Мешканець, неухильно дотримується принципу «мій дім - моя фортеця», неодмінно зацікавиться порядком робіт. Ремонт «під ключ» включає в себе наступні етапи: - видалення меблів з приміщення; - демонтаж сантехнічного обладнання; - демонтаж обробки; - демонтаж електропроводки; - демонтаж труб; - прокладка комунікацій; - установка нового сантехнічного обладнання; - вирівнювання поверхонь; - остаточна отделка.Последній етап включає в себе фарбування стін і стелі, укладку лінолеуму і т.д. Не забувайте і про те, що вам повинні здати абсолютно готову кухню - заходь і готуй обід. Так що на питання, хто повинен мити підлогу після ремонту і виносити будівельне сміття, відповідь однозначна. Це робить підрядник, і це теж повинно бути в договорі.