Меню дитини від 6 до 9 місяців.

У віці від півроку і більше немовлята починають цілком осмислено дивитися на світ, дізнаються рідних, які знаходяться поруч, намагаються спілкуватися, цікавляться іграшками, здійснюють спроби сісти, встати, поповзти. Саме в цьому віці педіатри рекомендують вводити перший прикорм.

Дитина на грудному вигодовуванні - як вводити прикорм

У віці шести місяців немовлятам, які знаходяться на грудному вигодовуванні, вже можна вводити прикорм. Починати краще з овочевих однокомпонентних пюре. В основному вони робляться з гіпоалергенних овочів - кабачків, брокколі, кольорової капусти і т.д. Фрукти рекомендується вводити в другу чергу, оскільки вони містять багато кислот, і можуть дратувати шлунок малюка. Зразкове меню дитини шести місяців в перший тиждень прикорму виглядає так: - сніданок - мамине молоко; - другий сніданок - 1 чайна ложка овочевого пюре, догодовування молоком; - обід - 2 чайних ложки пюре, догодовування молоком; - полуденок, вечеря, нічне годування - молоко.
Якщо ви сумніваєтеся в тому , коли варто починати прикорм і який продукт давати першим - порадьтеся з педіатром. Тільки він може сказати, що потрібно саме вашій дитині.
Прикорм рекомендується вводити в першій половині дня, щоб подивитися реакцію організму дитини на ту чи іншою їжу. Через тиждень-півтора після успішного вживання однокомпонентного овочевого харчування можна починати пробувати змішані і фруктові пюре. Насильно годувати дитину не варто, якщо малюк плюється, не хоче ковтати - замініть пюре або відкладіть введення прикорму на тиждень. Ближче до семи місяців можна замінити одне основне годування на овочеве або фруктове пюре, до восьми - ввести в раціон куряче і яловиче пюре, пшоняну і гречану перемелені каші, і замінити ними одне годування грудьми, а до дев'яти - залишити мамине молоко тільки перед сном і вночі. Усі зміни в дитячому меню дуже індивідуальні, потрібно стежити за поведінкою дитини і реакцією її організму, перш ніж догодовувати новим видом їжі.

Малюк харчується молочною сумішшю - коли починати прикорм

Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні, педіатри рекомендують вводити прикорм раніше, з чотирьох-п'яти місяців. Починати потрібно також з овочевого однокомпонентного пюре. До шести місяців меню малюка має бути наступним: - сніданок - молочна суміш; - другий сніданок - гречана або пшоняна каша на суміші; - обід - овочеве пюре; - полуденок, вечеря, нічне годування - суміш.
Коров'яче молоко не рекомендують давати дітям молодше року. У віці від шести місяців можна спробувати вводити кефір, потроху, стежачи за реакцією дитини.
До семи місяців полуденок можна замінити на фруктове пюре, до восьми - давати на вечерю пюре з курячого м'яса або яловичини, до дев'яти - замінити сніданок на кашу, а на обід варити легкі супи з овочами та макаронними виробами. Якщо у дитини до цього часу ще не прорізалися зуби, всі страви потрібно перемелювати в блендері до кашкоподібного стану. Відмовлятися від молочної суміші зовсім можна ближче до року.