Гриль-барбекю для дачної альтанки.

Дачний відпочинок з сім'єю або друзями часто супроводжується ситним обідом на свіжому повітрі з запеченого на вогні м'яса. Доброю альтернативою простому мангалу можуть стати печі з грилем і гратами для барбекю. Такі агрегати краще розмістити в альтанці, щоб захистити їх від дощу.

Переносні та стаціонарні грилі-барбекю

Переносні печі для дачі відрізняються порівняно низькою вартістю. Вони легко розбираються і збираються, тому на зиму їх можна прибрати з альтанки в гараж. Однак ці пристрої недовговічні і часто не забезпечують належну ступінь прожарювання мяса.Стаціонарние грилі і печі-барбекю встановлюють на довгі роки, і найкраще це зробити ще на етапі будівництва альтанки. Такі грубки викладаються з каменю чи цегли на капітальному підставі. Незважаючи на складності в будівництві, стаціонарні печі для альтанок користуються великою популярністю. Вони дозволяють одночасно приготувати багато порцій, забезпечують різні ступені прожарювання м'яса, завдяки можливості контролювати інтенсивність полум'я.
Установка стаціонарних гриль-барбекю на дачі вимагає дотримання ряду правил пожежної безпеки. Так як їжа готується на відкритому вогні, альтанку з піччю слід розміщувати не ближче 5 м від дерев'яних будівель і дерев.

Газові, електричні грилі-барбекю і печі на вугіллі

Газове паливо, як правило, використовується в переносних печах. Зріджений газ подається із спеціальних балонів. Існує величезна різноманітність подібних печей. Вони можуть бути маленькими з обмеженим набором функцій і дуже великими, оснащеними сервірувальним столом, полицями для посуду, додатковими пальниками і вертелом.
Існує два типи газових печей для барбекю, в першому приготування їжі відбувається над спеціальними розігрітими каменями, званих лавою, у другому - на газу розігрівається металевий лист.
Електричні грилі-барбекю і мангали також є переносними. Вони забезпечують хороший контроль за ступенем прожарювання м'яса. Крім того, їх істотним гідністю можна назвати пожежну безпеку. На жаль, ці пристрої вимагають джерело електричного живлення. Тому до альтанки, де передбачається використовувати електричну піч, необхідно підвести електрику і обладнати розетку.Грілі-барбекю на вугіллі або дровах можуть бути переносними та стаціонарними. Мобільні моделі виготовляють із сталі, стаціонарні - з каменю чи цегли. Кращим паливом для таких печей є деревне вугілля, яке можна придбати в спеціалізованих магазинах або виготовити самостійно, спалюючи дрова. М'ясо, приготоване на деревному вугіллі, набуває неповторний смак і аромат.