Як склити балкон в "хрущовці".

Будівельний бум початку 60-х років минулого століття дозволив значно знизити гостроту житлової проблеми. Люди з радістю переїжджали в комфортабельне на ті часи житло. За минулі десятиліття «хрущовські» вдома фізично і морально застаріли. Тим не менш, молоді люди досить часто купують такі квартири просто тому, що на вторинному ринку житла вони коштують відносно недорого. Зробити «хрущовку» комфортабельній можливо, хоча це вимагає обережності і фінансових витрат. Один із кроків в потрібному напрямку - скління балкона.

Оцінити умови

Якщо у вас виникла ідея склити балкон в такій квартирі, врахуйте декілька міркувань. Будинки ці будувалися давно, дуже швидко і з мінімальними фінансовими витратами. Тобто будівельні матеріали далеко не завжди були якісними. Крім того, скління балконів в ті роки не було поширеним явищем, а відповідно, додаткова вага необхідних для цього конструкцій при проектуванні не враховувався. Перш, ніж закуповувати матеріали, оцініть, наскільки взагалі можливо те, що ви задумали. Дуже може бути, що потрібно капітальний ремонт, а це процес досить довгий, хоча і реальний. Найкраще звернутися в Житлову інспекцію, яка обстежує ваш балкон і видасть відповідний висновок. Якщо ж комісія дійде висновку, що балкони у вашому будинку небезпечні, цей документ допоможе вам та іншим мешканцям потрапити в муніципальну, регіональну або федеральну програму капремонтів на умовах співфінансування.
У деяких будинках того часу балкони не тільки не рекомендується склити - на них небезпечно навіть виходити.

Зміцнити балкон

У будинках, де зроблений капремонт балконів, скління можна виконувати без додаткового посилення конструкцій. При капітальних ремонтах підрядник зобов'язаний слідувати сучасним СНіПам і застосовувати сучасні матеріали, які розраховані в тому числі і на додаткову вагу. Так що в цьому випадку хрущовка нічим не відрізняється від будь-якої іншої квартири, балкони склять точно так само, як і в нових будинках. Інша річ, якщо ремонту не було, на балконі стоять старі перила, покояться на підставу тих же часів. У цьому випадку без зміцнення конструкцій просто не обійтися, тому що каркас півстолітньої давності ніяк не може служити опорою навіть для алюмінієвих рам. Зміцнити конструкцію власними руками вам навряд чи вдасться, тому зверніться в спеціалізовану організацію, що має ліцензію на відповідний вид робіт. Професіонали розрахують можливе навантаження і зміцнять підставу. Як правило, воно армується по периметру металевими куточками.

Правильно вибрати рами

Рами для скління бувають дерев'яні, пластикові і алюмінієві. У кожного виду - свої плюси і мінуси. Дерево прекрасно виглядає, але під впливом погодних умов досить швидко втрачає форму. Пластик для старого балкона занадто важкий. Ідеальний варіант - алюмінієвий профіль. Алюмінієві рами досить міцні, забезпечують максимальне проникнення сонячного світла, не розсихаються і важать куди як менше пластикових і дерев'яних. Встановлюють рами на всю висоту поверху. При цьому верхній балкон грає роль додаткової опори.

Якщо ви живете на останньому поверсі

Облаштування балкона верхнього поверху викликає дещо більше труднощів, особливо якщо зверху немає взагалі ніякого карниза. Вам доведеться подбати про дах над головою. Для початку ж доведеться подбати про дозвільні документи і розрахунках міцності. Найкраще замовити проект ліцензованої фірмі, тоді вам не доведеться бігати по інстанціях, збираючи необхідні в таких випадках підпису. До речі, ця ж фірма, швидше за все, може виконати і всі інші роботи, в першу чергу установку каркаса і дах.
У цьому випадку дуже важливо правильно заміряти всі відстані, так що дійсно краще доручити це фахівцям.

Варіанти оформлення

Необхідно врахувати ще кілька міркувань. Балкон, звичайно, необхідно утеплити. У будівельних магазинах ви знайдете чимало відповідних матеріалів, здатних забезпечити достатню термоізоляцію і в той же час досить легких. Пенофол і його аналоги відмінно збережуть тепло і майже не обтяжать конструкцію. Частина стін і простір під перилами можна обробити дерев'яними панелями. Словом, на запитання, як оформляти внутрішній простір заскленого балкона, можете відповісти тільки ви.