Особливості коркового ламінату.

Корковий ламінат - сучасне покриття для підлоги, яке ідеально підходить для дитячої кімнати або спальні. Завдяки комірчастої структурі, натуральному походженню, особливих технологій виробництва корковий підлогу володіє безліччю переваг перед будь-яким іншим матеріалом і не має аналогів навіть серед синтетичних покриттів.
Пробку для ламінату добувають з коркового дуба, що росте на території Іспанії, Португалії, Італії, Тунісу та інших країн Середземномор'я та Північної Африки. Раз в 10 років воно обростає корою, яку можна зняти, не заподіявши дереву ніякої шкоди. Унікальна будова пробки зумовлює її дивовижні якості. На кожний кубічний сантиметр припадає близько 40 мільйонів крихітних 14- гранних осередків, кожна з яких наповнена газоподібним речовиною, між ними знаходяться целюлозні перегородки. По суті, кожна осередок є ізолятором звуку і тепла, а також амортизаційної пружиною.

Властивості коркового покриття

- водонепроникність; - еластичність; - легкість; - гіпоалергенність; - хороша тепло- і звукоізоляція; - здатність гасити вібрацію і коливання; - стійкість до тертя і зносу; - екологічність. Завдяки особливим властивостям підлогу з коркового дерева ідеально підходить для приміщень, що вимагають тиші й затишку. Часто таке покриття застосовується в дитячих кімнатах, спальнях, а також кінотеатрах і студіях звукозапису. Корковий ламінат відштовхує пил, не пліснявіє і не гниє, відрізняється антистатичними і бактерицидними властивостями. Завдяки вологонепроникності він може використовуватися також в ванних кімнатах, душових. Корковий підлогу залишає незабутнє відчуття відразу, при першому ж дотику. Він легко пружинить під ногами, знижуючи навантаження на суглоби і хребет. На дотик підлога тепла, навіть якщо в приміщенні прохолодно. Не утворює статичної електрики, на відміну від більшості синтетичних матеріалів, тому доторкатися до підлоги завжди приємно.

Будова коркового ламінату

Корковий ламінат - сучасне покриття високої якості, що відповідає європейським стандартам EN428, EN427, EN433, EN685, EN660. Він випускається у вигляді дощок різної довжини і ширини, з замковим з'єднанням «шип-паз». Завдяки такій системі замків монтувати підлогу може навіть не професійний будівельник, який навчив збирати підлогу по відео онлайн - розбирати конструкцію можна до трьох разів. Це вигідно відрізняє корковий ламінат від плитки, яка вимагає набагато більше часу і досвіду для укладки.
Важливо, щоб «замок» був оброблений водовідштовхувальним мастикою, інакше покриття підійде лише для приміщень з низькою вологістю.
Нижній шар покриття з пробки являє собою спресовану подрібнену пробку. Далі йде проміжний шар з деревного пилу, змішаної зі спеціальними смолами - чим товще цей шар, тим важче і міцніше дошка. В якості третього шару також використовується пробка товщиною 1 мм. Завершує конструкцію лицьовий шар, це може бути декоративний шпон з цінних порід дерева, спилов кори, спресованого коркової крихти, поєднання крихти і шматочків шпони і т.д. Верхній шар покривають вінілом або лаком, завдяки чому поліпшуються показники зносостійкості ламінату. Іноді конструкція передбачає додаткове покриття вже після укладання. Щоб забезпечити вологоізоляцію перед укладанням використовують тонку підкладку товщиною 2 мм із спресованого пробки - агломерату, а також поліетиленову плівку.

Як вибрати корковий ламінат

Купуючи хороший корковий ламінат для будинку або офісу, потрібно звернути увагу на виробника. Третина всіх плантацій коркового дуба знаходиться в Португалії, найбільший виробник у світі - компанія Amorim Group, що об'єднує десятки підприємств і задающая стандарти якості. Найбільш відомі вироби цього бренду під маркою Wicanders. Також великі виробники є в Іспанії, Італії, Франції, Тунісі, Алжирі, наприклад, фірми Ibercork, Corkart, Marmoleum, Maestro Club, Corkstyle. Оздоблювальні покриття для підлоги з пробки виробляються в Польщі, Іспанії, Китаї. Якщо є можливість, перш ніж купити статеве покриття, потрібно перевірити пробкові пластини. Для цього слід розкрити дві різні упаковки, взяти з кожної пластину і порівняти. Вони повинні бути абсолютно однаковими, щільно прилягати одне до одного, без щілин і зазорів. Хорошу ламінатну дошку відрізняють акуратні зрізи, гладка однорідна тильна сторона без будь-яких видимих добавок, чітка геометрія.

Догляд за корковим підлогою

Завдяки лаковому чи вінілових покриттів корковий ламінат не боїться вологого прибирання, його можна протирати добре вичавленої ганчіркою або губкою, очищати миючим пилососом. Металеві щітки, абразивні засоби для видалення сильних забруднень можуть завдати шкоди і подряпати захисний шар. Слід використовувати спеціальні засоби для догляду за ламінатом.
Масляні і жирні плями ефективно видаляються звичайним засобом для миття посуду, а сильні забруднення можна видалити наждачним папером, покривши пошкоджене місце лаком.
Незважаючи на високу міцність настилу з пробки, тривале навантаження може негативно позначитися на його гладкості. На тонкі ніжки меблів рекомендується наклювали кружечки фетру, що захищають покриття від стирання і деформації. Не варто ходити по коркового підлозі на тонких шпильках або укладати прогумовані килимки - вони можуть залишити невиведені темні плями.