Душові панелі з гідромасажем: тонкощі установки.

Душові панелі з гідромасажем компактні, функціональні, вони дозволяють оригінально облаштувати ванну кімнату. Такі панелі поєднують в собі функції звичайного душа і гидромассажного комплексу.

Пристрій душової панелі з гідромасажем

Панель з гідромасажем включає в себе наступні елементи: корпус, одну або дві лійки для душу (вбудовану і ручну з м'яким шлангом), гідромасажні форсунки, змішувач і перемикач режимів . У панелях, які можна встановити над ванною, на місці однієї з форсунок знаходиться отвір для подачі води. Душові гідромасажні панелі можуть бути з ручним або електронним управлінням. У деяких випадках одну модель випускають в двох комплектаціях - з електронним і ручним управлінням. Корпус душової панелі може бути виготовлений з акрилу або алюмінієвого сплаву. Обидва ці матеріалу мають високу міцність, вони стійкі до впливу вологи. Деякі моделі можуть бути виготовлені з матового або прозорого кольорового скла. Досить часто скло використовують для обробки металевих і пластикових панелей.

Установка душової панелі з гідромасажем

Установку душової панелі потрібно проводити після завершення будівельних та оздоблювальних робіт, але підвести воду для неї слід завчасно.
Панель з гідромасажем можна зміцнити в душовій кабіні або над ванною.
В залежності від установки душові панелі можуть бути настінними, кутовими та універсальними. Монтувати кутову панель складніше, ніж настінну, так як в цьому випадку потрібно, щоб стіни були розташовані один до одного точно під кутом 90 градусів. До того ж такі моделі займають більше місця. Зовсім мало місця займають вбудовані душові панелі. У цьому випадку форсунки, лійки і змішувач вбудовуються в стіну, а не в корпус. Плюсом подібних моделей є те, що місце установки і порядок розміщення можна вибрати самостійно. Щоб така панель правильно функціонувала, необхідно з високою точністю розрахувати розташування кожної деталі. В іншому випадку в роботі гідромасажною системи можуть початися збої. Засмічення форсунок панелі і корозію деяких деталей створює підвищена жорсткість води. Щоб цього не відбувалося, необхідно встановити спеціальні фільтри зі змінними картриджами.
Для догляду за панелями потрібно використовувати м'які губки і рідини для чищення виробів із пластику, скла і хромованих поверхонь. Не можна використовувати абразивні матеріали і луг.
Одним з важливих умов для установки душової панелі з гідромасажем є достатній тиск води у водопроводі - нижче двох атмосфер.