Як витягнути кліща у людини.

Після відпочинку на природі або прогулянки лісом іноді можна помітити на шкірі нове чорне плямочка невеликого розміру. Так виглядає присмоктався кліщ - дрібне членистоногое з класу павукоподібних. Дуже важливо якомога швидше позбутися його, так як кліщі є переносниками небезпечних захворювань.
Вам знадобиться
  • - нитка;
  • - пінцет;
  • - ватка;
  • - мильний розчин;
  • - антисептик;
  • - сірники.
Інструкція
1
Зверніться в найближчий медичний заклад. Найкращий спосіб безпечно видалити кліща - довірити цю процедуру лікаря. Він не тільки правильно позбавить вас від цього членистоногого, а й перевірить вашу кров на наявність вірусу кліщового енцефаліту - небезпечного захворювання, яке може привести до складним психічним, невралгічних ускладнень і навіть смерті. Саме поширенням цього вірусу небезпечний укус кліща. Ось тільки даний спосіб хороший лише в тому випадку, якщо ви зможете дістатися до лікарні швидко, так як тягнути з видаленням кліща можна.
2
Видаліть кліща самостійно за допомогою ватки і мильного розчину. Намочіть ватку в міцному мильному розчині і сильно притисніть до кліща. Через кілька секунд, почніть швидко обертати її проти годинникової стрілки. Як правило, якщо кліщ вп'явся неглибоко, достатньо буде декількох обертань. В іншому випадку доведеться обертати ватку, не менше хвилини.
3
Витягніть кліща пінцетом. Для цього продезінфікуйте пінцет в спирті або будь-якому іншому антисептику, зачепите їм стирчить тіло кліща і викрутити його проти годинникової стрілки. Просто тягнути не можна, так як кліщі не просто впиваються в шкіру, а вкручуються в неї за годинниковою стрілкою. Діставати таким чином кліща потрібно дуже обережно, щоб не розірвати його і не залишити головку гнити під шкірою.
4
Дістаньте кліща за допомогою нитки. Зробіть петельку навколо стирчить частини впившегося паразита і витягніть його обертальними рухами. Для підстраховки можна зав'язати кілька петельок. Якщо нитки або пінцета під рукою немає, а черевце кліща досить налилося, спробуйте витягнути його чистими руками.
5
Обов'язково спаліть витягнутого кліща, оскільки викидати його не можна, щоб більше ніхто не постраждав. Після цього обробіть місце укусу йодом або будь-яким іншим антисептиком для усунення запалення.
6
У найближчий час зверніться до медичного закладу, щоб уникнути найтяжких наслідків від можливого зараження кліщовим енцефалітом або кліщовим борелліозом. У вас візьмуть необхідні аналізи і, в разі позитивного результату, призначать відповідне лікування.