Ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками - простір для творчості.

Красивий дачну ділянку радує око чудовими квітами, чудовим пейзажем і гармонією. Щоб сад став вашою гордістю, він повинен мати свій оригінальний дизайн, в якому будуть обіграні всі його достоїнства і недоліки. Створювати ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками - справжній простір для творчості.

Основні принципи ландшафтного дизайну

Ваш дачну ділянку буде добре виглядати, якщо ви правильно підберете пропорції. Максимально виграшно виглядають пропорції 2: 1. Наприклад: дві третини саду засаджені, одна третина - вільний простір.
Найприємніше людина себе почуває в невеликих просторах. Великі відкриті території організуйте в невеликі ізольовані зони.
Підберіть стиль вашого дачної ділянки. Не допускайте великого розкиду, використовуючи в оформленні безліч різних кольорів і фактур. Не робіть сад занадто асиметричним - коли одна частина помітно домінує над другою.

План ділянки

Огляньте свій сад і подумайте над тим, як обіграти його переваги і недоліки. Біля підніжжя пагорба можна розташувати грот з водоспадом, в затіненому місці посадити тіньолюбиві рослини. Визначте, де пройдуть доріжки, як ви розташуєте систему поливу. Позначте на плані всі будови, декоративні водойми, квітники і огорожі, які ви плануєте спорудити.
Пам'ятайте, що садити рослини необхідно відповідно до принципу «поверховості» - спочатку високі дерева, потім - чагарники і в останню чергу - низькорослі культури.

Елементи ландшафтного дизайну

ДорожкіОчень цікаво виглядають доріжки, вимощені цеглою, плитками або бруківкою. Проявіть фантазію і викладіть доріжки яким-небудь оригінальним візерунком - «драбинкою» або «ялинкою» .Неформальние доріжки, які легко прибрати або перемістити, створюють за допомогою дрібної гальки, сланцевої крихти або плит, які насипають або кладуть без використання бетона.Огради і ізгородіКрасівие ажурні огорожі можна спорудити з уритих стовпів і вербових прутів або паркану. Більш складно створюється живопліт. Для неї потрібно підібрати походящей рослина (самшит вічнозелений, бересклет японський, бук лісовий, бук мідний, граб звичайний, жимолость), висадити його і ретельно за ним доглядати. Зате результат буде радувати вас дуже долго.Аркі, альтанки і перголиЕті елементи садового дизайну будують з металу і дерева. Вони повинні бути надійні, давати тінь і підтримку кучерявим рослинам. Створюючи ці споруди своїми руками, враховуйте силу і швидкість вітрів вашої місцевості - занадто хистка конструкція може впасти під вагою растеній.ВодоемиПруди і водоспади не тільки прикрашають дачну ділянку, вони допомагають відволіктися від мирської суєти, розслабитися. Дуже красиво, якщо посадити навколо них квіти й густі папороті, якими можна милуватися, насолоджуючись шумом води.
Щоб насолоджуватися звучаннями вашого саду, можна посадити рослини, що створюють легкий шум під подувом вітру. Наприклад, мерехтливий шовковистий ковила.
Садові скульптури та мебельСадовие скульптури і меблі повинні поєднуватися по стилю з іншими спорудами і посадками. Якщо ваша дачна ділянка витриманий в японському стилі, вам навряд чи варто купувати англійську лаву або античну вазу.
Шукайте свою родзинку. Спробуйте використовувати у створенні композицій звичайні предмети. Наприклад, використовуйте під вазони старі гумові чоботи. Пошукати такі ідеї можна в журналах або в інтернеті.
ОсвещеніеПосле настання сутінків особлива атмосфера на ділянці створюється за допомогою освітлення. Ліхтарі, лампи вузьконаправленого світла, невеликі світильники підкреслять красу рослин і дозволять вам проводити час в улюбленому саду і після заходу.