Як провести внутрішнє утеплення дерев'яного будинку.

Дерево здавна використовувалося для будівництва житлових будинків і зараз, коли на будівельному ринку з'явилося багато нових матеріалів і технологій, дерев'яні будинки як і раніше користуються популярністю. Вони екологічно безпечні і мають високу теплоємність, дозволяючи зберігати комфортну температуру всередині. Але навіть дерев'яні будинки потребують додаткового утеплення, як зовні, так і зсередини.

Утеплення дерев'яних будинків

Його необхідно проводити, особливо в північних районах, щоб зменшити тепловтрати. Зовнішнє утеплення, коли стіни будинку облицьовуються зовні і між облицюванням і стіною прокладається шар утеплювача, повністю змінює вигляд будинку і тому внутрішньо утеплення використовують частіше, незважаючи на наявні недоліки. До них можна віднести те, що зовнішня поверхня стін взимку постійно знаходиться в зоні негативних температур, а внутрішня - позитивних, тому при тривалій експлуатації деревина починає деформуватися і розколюватися. Від цього ж між стіною і шаром утеплювача може утворюватися конденсат, в результаті чого утеплювач намокає і його теплоізоляційні властивості погіршуються. Крім того, при внутрішньому утепленні зменшується корисна площа приміщень та втрачається унікальність внутрішніх інтер'єрів.
Оптимальним варіантом утеплення дерев'яного будинку буде комбіноване внутрішнє і зовнішнє утеплення або прокладка утеплювача між стінами.

Тепловтрати всередині дерев'яного будинку

Якщо розглядати схему руху потоку теплого повітря від радіаторів опалення всередині дерев'яного будинку, буде зрозуміло, де відбуваються основні тепловтрати. Як правило, радіатори встановлені під вікном, щоб потік теплого повітря від них, прямуючи вгору, відтинав холодне повітря, що надходить від вікна. Природно, що температура потоку при цьому знижується. Досягаючи стелі, тепле повітря рухається вздовж нього до протилежної стіни, підштовхуваний наступними потоками. Холодний стеля також сприяє подальшому охолодженню повітряних мас, вони опускаються вниз вздовж стін і дверей до підлоги, при цьому цей повітряний потік вже теплим і не назвеш. Тому основне завдання при внутрішньому утепленні - це теплоізоляція стелі, підлог, стін і дверей.

Технологія внутрішнього утеплення дерев'яного будинку

На холодні стелі доводиться до 40% від загальної кількості втрат тепла всередині будинку, тому його утеплення - перше завдання , яку ви повинні вирішити. Є кілька варіантів її вирішення. Ви можете укласти на горищі будь утеплювач - шар керамзиту або навіть тирсу. Товщина такого шару повинна бути не менше 15 см і він повинен бути рівномірно розподілений по всій площі підлоги горища і добре утрамбований. Накривати його дошками або плитами вже не потрібно.
Роботи з утеплення дерев'яного будинку слід виробляти в теплу пору року, після того, як новозбудоване будівля дала осадку.
В тому випадку, коли під дахом у вас знаходиться мансардне приміщення, для пароізоляції можна застелити підлогу в ньому шаром поліетилену або скловолокна, поверх яких додатково викласти шар керамзиту або теплоізоляційних плит. Зверху цих шарів робиться стяжка й укладається підлогове покриття, наприклад, дошки або ламінат, підкладка під нього стане додатковим теплоізоляційним слоем.Керамзіт можна використовувати і для утеплення підлоги - його шар засипають під стяжку. Зараз, коли повсюдно встановлюються теплі підлоги, задачу утеплення підлоги можна успішно вирішити за допомогою цих технологій. В крайньому випадку, на підлогу можна укласти інфрачервоні мати і застелити їх ламінатом.Чтоби зменшити втрати тепла, встановіть нові двері і вікна з подвійними склопакетами. Якщо немає такої можливості, утеплите старі рами: промажьте всі невеликі щілини силіконом, проконопатьте великі ватою або спеціальним клеїться поролоном. Коли ви утеплюєте дачний будинок, то стелею, підлогою, вікнами та дверима вже можна і обмежитися, але в житловому будинку буде потрібно утеплити і стени.Сегодня для утеплення стін в дерев'яному будинку, судячи по форумах в інтернеті, часто використовується так звана «тепла» штукатурка і гіпсокартон, яким обшиваються стіни, вкриті шаром утеплювача. Спосіб нанесення «теплою» штукатурки відрізняється легкістю і швидкістю виконання. Для цього необхідно очистити стіну, якщо вона вже була до цього обштукатурено і встановити на неї спеціальні алюмінієві маяки, між якими буде наноситися штукатурка. Її наносять і вирівнюють звичайними способами, після чого видаляють маяки і зашпаровують залишилися після них щілини. Потім слід нанести ще один шар штукатурного розчину, щоб отримати монолітну утеплену стіну, стійку до механічних пошкоджень. Забарвити таку стіну можна вже через пару днів, після того, як розчин висохне. Ця штукатурка не схильна до горіння і екологічно безопасна.Некоторие власники дерев'яних будинків воліють обшивати їх стіни листами гіпсокартону, заповненого зсередини утеплювачем, хоча мінусом такого способу утеплення є значне зменшення корисної площі приміщень. Гіпсокартон також екологічно безпечний і функціональний. В цьому випадку вам також необхідно попередньо підготувати стіни до утеплення: змонтувати на них кріплення, встановити каркас з металевого профілю, укласти шар теплоізоляції. Як теплоізоляційний матеріал використовується еко-вата з целюлози, а також плити з скло або мінеральної вати, пінопласт. Поверх утеплювача монтуються листи гіпсокартону. Оздоблення таких стін - на ваш смак, їх можна і забарвити, і обклеїти шпалерами.