Як вибрати 3d окуляри.

Тривимірні технології нікого не залишили байдужими, сьогодні все більше людей, охочих купити додому телевізор 3D і тривимірні окуляри. Часто виробники доповнюють техніку очками, але вони рідко бувають хорошої якості. Якісні аксесуари краще купувати додатково.
Інструкція
1
Незважаючи на те що 3D-окулярів сьогодні випускається безліч, всі їх можна поділити на дві великі групи: пасивні та активні очкі.Пассівние тривимірні окуляри поділяються на дві підгрупи: поляризаційні і анагліфічні окуляри. Анагліфічні тривимірні окуляри - найпростіші, це ті самі кольорові плівки в картонній оправі, які ми можна побачити в деяких кінотеатрах, на полицях магазинів. Колір плівки для лівого і правого боку свій власний, в стандартних окулярах використовують червону і зелену плівку. Кожен колір при трансляції сигналу вловлює тільки свій спектр, в підсумку виходить тривимірне зображення, щоправда, з дещо спотвореними відтінками. Уникнути колірних спотворень дозволяють анагліфічні окуляри з жовтими і блакитними лінзами. Один з підвидів анагліфічних очок використовується для перегляду Dolby 3D Digital Cinema фільмів. Поляризаційні окуляри формують зображення окремо для кожного ока за рахунок оптичних особливостей використовуваних лінз. Але такі окуляри вимагають підвищення яскравості екрану, інакше картинка буде тьмяною.
2
Активні 3D-окуляри з затвором відрізняються від пасивних очок тим, що тривимірне зображення формується за допомогою почергового закриття очей спеціальними рідкокристалічними заслінками. Телевізор або проектор відтворюють зображення синхронно з окулярами, і для правильної роботи таких окулярів потрібен спеціальний датчик для передачі сигналу. Активні тривимірні окуляри коштують досить дорого, але саме вони дозволяють отримувати саме якісне зображення. З мінусів варто відзначити, наприклад, маркетинговий хід деяких виробників. Вони випускають окуляри, які сумісні тільки з певними моделями телевізорів. Крім якості зображення, слід оцінити, на якій відстані будуть сидіти глядачі при перегляді. Пасивні окуляри дозволяють дивитися тривимірні фільми на відстані до 6 метрів, активні пристрої - до 15 метрів. Активні 3D-окуляри підходять для кінотеатрів і конференц-залів, де зображення транслюється за допомогою проектора, а пасивні окуляри рекомендовані для перегляду кінофільмів в домашніх умовах.
3
Перш ніж купувати окуляри, подивіться на параметри вашого телевізора: окуляри повинні їм відповідати. Якщо інструкції до ТВ немає, просто згадайте, якого виду окуляри вам дали разом з телевізором. Якщо це були прості тонкі окуляри, то вам цілком підійдуть поляризаційні, якщо ж окуляри були пластиковими, важкими з індикаторами включення, значить, ваш вибір - затворні очкі.Актівние затворні окуляри мають акумулятор, який розміщений на дужці біля лінзи, від якості його роботи під чому залежить якість синхронізації з зображенням, тому вибирайте окуляри, які мають найбільший показник ємності акумулятора. Акумулятор заряджається за допомогою mini- або micro-USB шнурів, перевірте їх комплектність, а також уточніть можливість підзарядки від комп'ютера - це зручно. Ще більш зручно, якщо обрана вами модель буде мати можливість бездротової підзарядки за допомогою спеціального килимка.
4
Зверніть увагу на коефіцієнт пропускання лінз - це показник її чутливості. Так, якщо на маркуванні стоїть показник 30%, значить, зображення в окулярах буде на 70% темніше реального.
5
Якщо в сім'ї є діти, придбайте окуляри для них окремо, вони повинні мати маркування «Для дітей». Такі окуляри значно легше дорослих, менше в розмірах і, як правило, мають більш чутливі лінзи.
6
Обов'язково поговоріть з консультантом, повідомте йому, з якої відстані ви плануєте дивитися телевізор. Всі тривимірні окуляри мають дальність, але цей показник вказується в самому кінці інструкції, тому краще уточнювати. Для кінозалів і конференц-залів потрібні інші моделі, ніж для будинку. Максимальна дальність очок в даний час - 15 метрів.
Корисна порада
Не прагніть купувати тривимірні окуляри вразноброс, віддайте перевагу комплектам. Зазвичай виробники формують набори по дві, чотири і вісім пар окулярів. Варто набір дешевше, ніж якщо б ви купили окуляри поштучно, при цьому ви будете точно знати, що всі очки комфортні і безпечні для очей.