Самостійна укладання ламінату: етапи роботи.

Сьогодні, незважаючи на величезну кількість фірм, що пропонують свої послуги, робити ремонт самостійно у власній квартирі - це особливе задоволення. Тим більше, що можна знайти будь-яку інструкцію з проведення тих чи інших видів робіт. Так, наприклад, раніше вважалося, що укладку ламінату можна довірити тільки фахівцям. Насправді ж з таким завданням впорається будь-який домашній майстер. Головне - чітко дотримуватися інструкції.
Ламінат - це тонкі листи спеціальних панелей товщиною від 6 до 11 мм. Всі вони мають спеціальні замочки, за допомогою яких надійно закріплюються на підлозі. Плюс ламінату в тому, що його поверхня покрита спеціальною плівкою, що захищає покриття від вологи, сонячних променів, механічних пошкоджень і т.д. Щоб правильно укласти ламінат самостійно, потрібно обов'язково слідувати спеціальної інструкції, яка визначає чіткий порядок дій.

Підготовка підлоги до укладання ламінату

Природно, необхідно в першу чергу зайнятися підготовкою статі. В іншому випадку ваше підприємство навряд чи матиме успіх, адже на нерівна підлога з дірками і виступаючими буграми рівні смужки ДВП попросту не ляжуть.
Крім того, знадобиться термін в декілька днів, щоб ламінат вилежатися - адаптувався до приміщення, прийняв належні йому розміри, звик до температури і вологості. Привезений з магазину ламінат класти відразу не можна.
Поки покриття вилежується, ретельно вивчіть свою стать і оцініть його якість. Так, якщо підлога вкрита дерев'яними дошками, обов'язково перевірте горизонт. Пам'ятайте, що допускаються лише невеликі перепади - максимум в 2-3 мм на відрізку в 2 м. У разі, якщо перепади будуть більше, доведеться додатково попрацювати шліфувальною машиною, щоб підрівняти рівень. Якщо дошки в підставі статі відносно рівні, але при цьому погано закріплені, необхідно їх або зміцнити, або замінити на новие.Что стосується бетонної поверхні, вона також повинна пройти перевірку рівня. В разі виявлення дефектів або відхилень, варто застосувати самовирівнюються стяжку.Непосредственно перед укладанням ламінату слід етап настилу спеціального шару, що виконує функції гідроізоляції. Пам'ятайте, що укладати таку спеціальну плівку необхідно перпендикулярно напрямку укладається ламінату. . Монтаж її не займає багато часу, але при цьому техніка обов'язково повинна бути дотримана дуже і дуже точно.
Щоб поліетиленова прокладка між підлогою і покриттям не з'їжджала, можна точково прикріпити її до підлоги. Це поліпшить її зчеплення з поверхнею і не дасть поліетилену з'їжджати в сторони.

Яка технологія укладання

Важливе значення має і вибір напрямку з укладання ламінату. Так, наприклад, в першу чергу необхідно орієнтуватися на напрям світла з вікон. Якщо вікна в приміщенні розташовуються по одній стороні, оптимальним варіантом укладання покриття є пряма, тобто та, що проводиться по напряму падаючого світла. Фахівці кажуть, що укладання ламінату по діагоналі в цьому випадку - не найкращий варіант, т.к. через світло на стиках з'являться тіні, та й на зовнішньому вигляді покриття це позначиться не кращим образом.Начінать укладку покриття потрібно від кута. Зверніть увагу на перший ряд, адже саме від нього і залежить якість збірки всього статі.

Інструкція з укладання ламінату

Для початку потрібно встановити між стіною і першим рядом покриття спеціальні клини, які забезпечуватимуть зазор приблизно в 8-15 мм (оптимальний варіант близько 10 мм). Не перестарайтеся, адже занадто великий зазор буде виглядати з-під плінтуса. При цьому зовсім відмовлятися від залишення зазору не можна, адже в процесі експлуатації при зміні температурно-вологісного режиму ламінат може звужуватися або розширюватися. А неправильна укладка без зазорів сприяє вспучиванию покритія.Уложіте перший ряд, і зафіксуйте торцеві замки. Паз другої дошки заведіть під кутом в шип першою. Пам'ятайте, що ця дошка лягає, потім підбивається молотком до повного замикання замка між цими двома дошками.
Здійснюйте підбиття дощок легким рухом молотка так, щоб удари припадали по торця другий дошки. Стукати потрібно через спеціальний брусок. Не старайтесь застосовувати силу, легких рухів буде цілком достатньо.
Другий ряд можна починати укладати з обрізаної дошки, що залишилася при закінченні укладання першого ряду. Однак це не є непорушною істиною. Керуйтеся при виборі способу укладання малюнком ламінату. При укладанні другого ряду защелкиваются продолние замки всього ряду, а потім вже і торцевие.Доведіте укладку до кінця приміщення і оцініть результат. Пам'ятайте, що плінтуса також не варто прикручувати занадто сильно і тісно до ламінату - це також може привести до вигинання досок.Еслі зрозуміти за описом, як необхідно укладати ламінат, вам складно, скористайтеся допомогою відеоуроків, які удосталь є в інтернеті. Перегляд таких уроків дуже корисний для новачків, запевняють експерти. Однак рука все ж набувається тільки з досвідом, так що друга укладка і настилка буде на порядок якісніше і краще першої.

Укладання ламінату в складних зонах

Окрему складність для домашніх майстрів представляє укладання покриття в районі дверних прорізів. Тут також варто залишати зазор в 10 мм і від стін, і від косяків. Якщо двері дерев'яні, ламінат повинен вільно заходити під налічнік.Еслі необхідно укласти ламінат біля батареї центрального опалення, з цим можуть виникнути певні труднощі. У цій ситуації доводиться підрізати замок і укладати пластину на клей.Труби - це ще один головний біль майстрів. Знову-таки не забудьте про зазор. Крім того, біля труб дошку ламінату також необхідно укладати на клей. Тільки пам'ятайте, що наносити його необхідно на торець пластини, а не на підлогу.
Якщо в процесі монтажу з'являться які-небудь дефекти, їх можна зафарбувати спеціальною шпаклівкою для ламінату, підібраною в колір підлоги.
Після проведення ремонтних робіт, потрібно не забувати про правила догляду за підлогою, покритим ламінатом. Його не можна чистити різними абразивними засобами, ганчірка не повинна бути занадто мокрою, і краще буде, якщо ніжки меблів матимуть спеціальні повстяні накладки, щоб покриття не дряпається.