Декорування ділянки: арки та перголи.

Для Росії не властиво прикраса ділянок, це скоріше західноєвропейська традиція, однак вона все ж набирає популярність і у нас. Сучасні дачні ділянки відрізняються стилістичною різноманітністю і декоративними елементами: можна зустріти малі архітектурні форми, організовані ставки і навіть фонтани, але найпоширеніший варіант дизайну - це використання арок і пергол.
Арка садова - це склепінна конструкція, яка служить опорою для в'юнких рослин. Виконано арки бувають з найрізноманітніших матеріалів, адже по суті це просто каркас для рослин. Найчастіше можна побачити дерев'яні арки або арки з тонкого металу. Їх можна купити готовими конструкціями або ж зібрати самостійно. Перголи - традиційно дерев'яні конструкції, вони значно більш масивні і тривалі. Перголи виконують не тільки роль каркаса, але і цілком добре захищають від сонця, адже вони мають навіс або нещільну дах. Опора цієї конструкції нагадує повторювані арки, об'єднані тонкими брусами. Прабатьком будови вважаються середньовічні берсо - тунелі з переплетених рослин, вони в свою чергу прийшли в сади монархів і знаті з побуту садівників, які вирощують виноград. Лози з гронами ягід вимагали опори, а тому підтримки стали об'єднувати. Вийшло досить красиво.

Вибір місця для арок і пергол

Дизайнери й архітектори радять розташовувати арки виключно для обрамлення доріжок, а також вхідних груп. Повиті рослинами - дівочим виноградом, клематисом, плетистой трояндою або садовими ліанами - вони надають особливий затишок саду, як би запрошують на прогулянку по ньому.
Перголи часто розміщують в зоні барбекю, і вони стають комфортним притулком від спеки. Перголи біля ставка функціональні і естетичні.
Арки зазвичай влаштовують або плоскі, або двосхилі (варіант - з округлим склепінням). Добре виглядають арки, які прибудовані до стін будинку. Вони роблять сад ошатним, святковим, проте мають суттєвий недолік: через тіні і скупчується вологи можуть постраждати стіни будівлі, а агресивні рослини, начебто дівочого винограду, мають властивість руйнувати камінь кладки. Тому, якщо ви вирішили поставити арочні конструкції біля будинку, робіть їх збірними і знімними, а раз на два-три роки повністю демонтуйте їх і проводите огляд стен.Перголи можуть бути самостійними конструкціями. Звичайно, розташовані посеред саду, вони навряд чи припадуть до місця, але от в якості доповнення до тераси або у вигляді альтанки з плетеними меблями, вони можуть стати відмінним акцентом в загальному дизайні. Розумно планувати розташування пергол ще на етапі будівництва будинку і планування саду.

Стилістика ландшафту

Очевидно, що і арка, і пергола підпорядкує собі всю стилістику оформлення ділянки. Такі конструкції недоречні на маленьких площах, вони «з'їдають» простір. Якщо ви схильні до створення східного саду, віддайте перевагу стрілчастим арках, у яких підставу повито рослинами лише на третину. Перголи в східному стилі не мають бічних перекриттів зовсім, а квіти розташовуються в вазонах.
Дерев'яні конструкції на зиму краще прибирати в будинок, якщо це не можливо, ставте арки пластикові або ті, що мають пластикове покриття на перегородках.
Домашній або сільський стиль припускає арки повністю закриті рослинами, а перголи з поперечними перекриттями. Вони часто бувають декоровані грубими джгутами і навіть пенькой.Прістенние перголи і арки - це європейські мотиви. Такі конструкції покривають білою фарбою так, щоб було видно природний малюнок дерева. З рослин вибирають не широколисті варіанти, а квіткові композиції (клематиси, троянди). Розкішно виглядають композиції в біло-блакитних тонах Середземномор'я.