Самохідна газонокосарка: турбота про красу ділянки.

газонокосарки називається інструмент, призначений для підстригання трави в тих місцях, де потрібна рівна доглянутий газон: на присадибних ділянках, в міському саду або парку. Якщо ділянка скошування зовсім невеликий, то ви цілком можете обійтися звичайної косою, але обробити середнього та великого розміру площі без газонокосарки вже не вийде.
Як покриття на красивих газонах використовується саме трава, причому вона вся повинна бути невисокою і одного розміру. Такого результату можна добитися за допомогою газонокосарки, так як в ній задається висота скошування. Ділянка, оброблений косою або триммером, чи не буде підстрижений досить рівномірно. Крім того, цим пристроєм користуватися дуже просто, його може освоїти будь-яка людина, навіть якщо раніше йому не доводилося скошувати траву, і швидко - за одну годину ви впораєтеся з роботою, на яку при використанні коси піде цілий день. Також вага коси або триммера дає навантаження безпосередньо на руки, через що можна швидко втомитися, тоді як газонокосарка має колеса, завдяки чому власнику залишається тільки направляти її рух.
Є і ще одна перевага: більшість сучасних газонокосарок мають спеціальний мішок для збору скошеної трави, і вам не доведеться згрібати її граблями.
До недоліків такої машинки можна віднести те, що підстригти краю газону, ділянки поблизу дерев і кущів буде вельми скрутно , а також те, що використовувати її можна тільки на досить рівних ділянках без ям, каменів і високих підйомів.

Класифікація газонокосарок

За способом живлення всі газонокосарки діляться на механічні, електричні та бензинові. Механічні газонокосарки - самі тихі з усіх існуючих моделей, вони не потребують ніякого харчуванні, крім зусиль самого власника. Пристрій забезпечує високу якість стрижки, воно досить просте і зручне у використанні, але зусиль вимагає чималих, особливо якщо трава мокра або висока. Застосовується в основному для газонів з невеликою площадью.Електріческіе газонокосарки користуються великою популярністю завдяки своїй невисокій вартості і дуже хорошій якості роботи. Правда, їх можливості в більшості своїй обмежені наявністю кабелю, який має певну довжину і може заплутатися, якщо косити ділянку з кущами, грядками, надвірними будівлями та іншими перешкодами. Потрібно також стежити за тим, щоб ножі НЕ перерізали дріт під час повороту. Переваги цієї моделі в невеликих розмірах і вазі, а також легкості догляду.
Недавно на ринку з'явилися газонокосарки з акумуляторами. Їх поки всього кілька видів, і випускаються вони лише кількома фірмами. Однак вони володіють маневреністю і підходять навіть для ділянок з відсутністю електрики.
Бензинові газонокосарки - найпотужніші з усіх представлених моделей, вони забезпечують максимальну свободу пересування і використовуються для роботи на найбільших площах. Тільки пам'ятайте, що такий інструмент не годиться для поверхонь з великим ухилом. Якщо кут нахилу перевищить максимальну можливість для даної моделі, мотор просто затихне. За способом пересування газонокосарки діляться на самохідні і несамохідні. У першому випадку косарка рухається сама за рахунок мотора, власнику залишається тільки направляти її в потрібну сторону. У другому випадку мотор відповідає тільки за обертання ножів, тому штовхати пристрій доведеться саме вам.Прі виборі потрібної моделі газонокосарки звертайте увагу на її параметри, а також почитайте відгуки на форумах в інтернеті про різних фірмах і моделях.

Параметри самохідних газонокосарок

Самохідні газонокосарки призначені для обробки великих площ, тому зверніть увагу на ширину скошування. Вона залежить від розміру ножів і варіюється в середньому від 30 до 56 сантиметрів. Якщо ділянка рівний з квадратними краями, можна вибрати модель з максимально широкою смугою, а якщо доведеться огинати чагарник, бордюри, стригти доріжку між грядками, то, можливо, маленька машинка підійде вам краще. Від потужності також залежить дуже багато. У високій і жорсткої траві бензинова газонокосарка з малою потужністю просто затихне, а мотор електричної може запросто перегоріти, якщо не оснащений спеціальним захистом. Велика потужність потрібна також і для великих площадей.Прочность приладу залежить в основному від матеріалу, з якого виготовлений корпус. Зазвичай це буває метал або пластик. Пластикова дека більше схильна до механічних пошкоджень через летять гілочок і випадково опинилися на ділянці каменів. За металевою потрібно ретельно доглядати, щоб не з'явилася іржа від попадання роси і трав'яного сока.Не забудьте і про такий важливий параметр, як режим роботи. Ця характеристика відповідає в основному за те, що відбуватиметься зі скошеною травою. Газонокосарка може просто відкидати відходи назад або убік, тоді їх доведеться потім згрібати граблями і убірать.Налічіе травосборника означає, що косарка постачена спеціальним контейнером, який збирає скошену траву. Вони бувають декількох видів: пластикову ємність легше очищати і мити, сіно в неї добре упаковується, але мішок з тканини займає менше місця, він легше і не збільшує вібрацію. Мульчування. Ця характеристика дозволяє подрібнювати зрізану траву, завдяки чому вона рівномірно покриває газон, не погіршуючи його зовнішній вигляд, і стає екологічно чистим якісним добривом.