Лікування бешихи ніг.

В деяких випадках нешкідлива подряпина або інший поверхневий дефект на шкірі нижніх кінцівок можуть привести до розвитку серйозного інфекційного захворювання - бешихи. При цьому відбувається проникнення збудника хвороби всередину м'яких тканин, його активне розмноження і поява місцевих і загальних симптомів інтоксикації організму.

Звідки інфекція?

Збудником пики є стрептококи, які присутні на шкірі або потрапляють на рану з забруднених предметів: медичного інструментарію, одягу або предметів особистої гігієни хворої людини і пр. При цьому ознаки того, що людина заразилася пикою, з'являються не відразу після проникнення збудника. Як правило, перші клінічні прояви хвороби з'являються на 5-6 добу від моменту зараження.
При наявності хронічної інфекції стрептококової етіології людина може захворіти пикою в результаті гематогенного розповсюдження інфекції з вогнища в м'які тканини нижніх кінцівок.

Симптоми хвороби

Захворювання починається гостро, на тлі загального благополуччя. Різко підвищується температура тіла до 39оС і вище, з'являється слабкість, озноб, нудота, іноді блювота, головний біль. Визначається збільшення регіонарних лімфатичних вузлів. Уражена нога набрякає через виникнення лімфостазу, у важких випадках розвивається слоновість. Через добу на шкірі ніг з'являється вогнище почервоніння, який має чіткі межі у вигляді «язиків полум'я» і кілька підноситься над шкірою запального валика. На дотик визначається гіпертермія шкіри вогнища і його напруженість. Іноді можуть з'являтися пухирі, схожі з опіком.
Така форма бешихи називається бульозної і здатна переходити в більш небезпечну форму - некротическую.
Найчастіше уражається шкіра гомілок , обличчя і волосистої частини голови. При появі перших ознак захворювання необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Адекватна терапія

Як і будь-яку іншу бактеріальну інфекцію, бешихове запалення шкіри ніг необхідно лікувати антибіотиками.
Стрептококи найбільш чутливі до антибіотиків пеніцилінового ряду, фторхинолонам і еритроміцину.
При відсутності адекватної антибактеріальної терапії збільшується ризик розвитку ускладнень хвороби у вигляді некротичних і гангренозних уражень м'яких тканин кінцівки, що призводить до проникнення збудника в загальний кровотік з розвитком фатального ускладнення - сепсіса.Уменьшіть місцеві прояви пики на нозі допоможуть препарати з групи антигістамінів, які є противоаллергическими засобами. При їх прийомі зменшуються набряк, свербіж шкіри, відчуття стягування в місці поражения.Аутогемотрансфузия або процедура переливання власної венозної крові після ін'єкції глюконату кальцію в м'яз допоможе зміцнити загальні захисні сили організму і запобігти розвитку рецидиву інфекціі.Хорошім протизапальним ефектом на початкових етапах хвороби володіє вплив на уражену шкіру сухого тепла або кварцу.
У домашніх умови можна проводити також фізіопроцедури за допомогою нагрітих дрібних камінчиків або крупної солі.
Застосування таких народних засобів, як посипання шкіри товченою крейдою і зав'язування ураженої ноги червоною ганчіркою не здатні ніяким чином впоратися з небезпечною стрептококової інфекцією.