Лікування врослого нігтя народними засобами.

Врослий ніготь - досить часте явище, яке доставляє масу неприємних відчуттів. З даною проблемою стикається велика кількість людей, а деяким навіть доводиться лягати на стіл хірурга. Позбавтеся від врослого нігтя за допомогою простих, але дуже дієвих способів в домашніх умовах.

Причини вростання нігтя

Найчастіше від даного захворювання страждає великий палець на нозі. Бічна сторона нігтя загортається і здавлює шкіру. Спочатку ви відчуєте лише легкий дискомфорт, але з часом ніготь продовжує деформуватися і упиватися ще сильніше в палець, травмуючи шкіру і доставляючи сильний біль. Палець сильно опухає, починає кровоточити або гноїтися. Почніть лікувати врослий ніготь на початковій стадії захворювання. Причинами оніхокріптоз може стати грибкова інфекція, ортопедична патологія, тісне взуття, плоскостопість. Врослий ніготь може бути наслідком глибоко відрізаних куточків нігтьової пластини при педикюрі. Діабет, варикоз і атеросклероз підвищують ризик захворювання.
Літні люди (через вікове погіршення кровообігу в нижніх кінцівках) і вагітні жінки (у зв'язку з додатковим навантаженням на ноги) входять до групи ризику.

Приступаємо до лікування

Лікування повинне бути спрямоване на звільнення врослого куточка з шкірного валика. Процедури проводяться щодня, протягом двох тижнів, поки пластини не відросте на безпечну довжину. Приготуйте содовий розчин. Для цього розведіть в трьох літрах теплої води столову ложку харчової соди, розмочуйте врослий ніготь протягом двадцяти хвилин. Постарайтеся визволити назовні край розм'якшеного нігтя. Підведіть під його край частина зубочистки або щільного паперу, прикладіть шматочок вершкового масла, прикрийте серветкою і забинтуйте палець. Через добу зніміть пов'язку і знову распарьте врослий ніготь в розчині соди. Повторюйте цю процедуру протягом чотирнадцяти днів. Коли ніготь отрос до безпечної довжини, необхідно надати пластині правильну форму. Під час лікування ніготь починає истончаться в центральній частині. Організм прагне виправити всю ситуацію і направляє зростання пластини вже в центр, а не в куточки. Цей ефект залишиться назавжди, якщо правильно і своєчасно підрізати нігті.
Підстригайте нігті спеціальними ножицями з прямими лезами виключно по прямій лінії.
Після содової ванночки сточите пилочкою невелику смужку нігтя по центру (вздовж верхнього шару). Борозенка в три міліметри незабаром повністю заросте. Але будьте обережні, не сточують занадто глибоко. Щоб позбутися від запалення, скористайтеся народними методами. Робіть ванночки з череди, ромашки або календули, заваривши дві столові ложки трави в літрі окропу. Почніть носити просторе взуття з широкими носами. Без жалю позбавляйтеся від тісних і незручних туфель, вдома краще ходити босоніж.
Проблема врослого нігтя, на перший погляд не значна, проте часом вона приносить просто колосальний дискомфорт. Найчастіше місцем дислокації проблеми, стають пальці ніг. Нігтьова пластина вростає в валик пальця, і викликає пошкодження шкіри, запалення, нариви.

Сучасна медицина пропонує ефективні методи боротьби з цією недугою. Ніготь або видаляють хірургічно, або прибирають лазером. Останній метод один з найпродуктивніших і безболісних. Лазерна терапія дозволяє видалити лише ту частину нігтя, яка викликає хворобливі відчуття, тоді як при хірургічному втручанні знімають майже всю пластину. Безумовно, багато що залежить від ситуації, що склалася. І кожен індивідуальний випадок, вимагає лікарської діагностікі.Тем не менш, багато хто воліє лікувати врослий ніготь по-старому. Для любителів народної медицини є кілька дуже дієвих способів. Проте варто пам'ятати, що дотримуватися стерильності слід в будь-якому випадку. Більшість методів направлено на ослаблення нігтьової пластини, в результаті чого, вона не буде приносити великого дискомфорту наразі, не відросте заново.Леченіе займе багато часу і зажадає від вас терпіння і малої рухливості. Вам буде потрібно розпарити хвору ногу. Потім взяти шматочок вершкового масла, накласти його на нігтьову пластину в місці вростання і забинтувати. Потім палець загорнути в поліетилен і залишити на стуки. Процедуру повторювати, поки не нігтьова пластина не стане м'якою і гнучкою. Коли ніготь дійде до кондиції, шматочок масла потрібно буде вкласти під нігтьову пластину, це прискорить її розм'якшення. Лікування триває до того часу, поки нігтьова пластина повністю не отрастёт.Еслі ви хочете уникнути проблем і не знати, що ж таке лікувати врослий ніготь, потрібно запам'ятати одне просте правило. Зрізати нігті потрібно правильно. Залишайте трохи відростила вільної пальця пластини, вона допоможе вам коригувати напрямок його зростання. Крім того, дуже рідко, але буває, що шкодить взуття. Вибирайте не дуже вузьку взуття, якщо ви схильні до вростання ногтей.Следіте за своїм здоров'ям, і все буде нормально.