Як зробити самим дерев'яну меблі.

Невід'ємний елемент будь-якого будинку - правильно підібраний інтер'єр, який створить комфортні умови і затишок. Але жоден інтер'єр не обійдеться без меблів. Вбудована, корпусні або м'яка, з натурального дерева або ДСП - сучасний вибір меблів дуже великий. Але якщо ви цінуєте унікальність і індивідуальний підхід, і хочете при цьому заощадити - спробуйте зробити дерев'яну меблі самі.
Деревообробка - це не так складно, як може здатися на перший погляд. Щоб зробити стіл, не обов'язково бути теслею або червонодеревником. Як варіант, можна реставрувати старі меблі, але і для цього потрібні певні знання.

Реставрація дерев'яних меблів

Зробити меблі своїми руками досить просто, особливо, якщо мова йде про реставрацію вже готових меблів. Починаючи роботу, подбайте про наявність основних інструментів. Вам знадобляться дриль, свердло, молоток, пила, шурупи, цвяхи, мірна стрічка і ескіз. Отже, починати реставрувати старі меблі слід з докладного обстеження всіх елементів. Максимально розберіть стіл або тумбу, які будете реставрувати і уважно вивчіть кожну деталь, звертаючи особливу увагу на царги.
Царга - горизонтальна рама з дерев'яних дощок. Зазвичай вона об'єднує ніжки стола, стільця, дивана.
Дуже часто дерево деяких деталей може бути пошкоджено. Вм'ятини, подряпини, відколи й інші дефекти надають меблів неохайний і пошарпаний вигляд, тому їх слід усунути будь-яким доступний вам способом. Не забудьте і про можливі забруднення. А так само зверніть увагу на старе покриття: якщо воно лущиться і відпадає, обов'язково пройдіться по поверхні шліфувальною шкуркою. Ремонт меблів не буде якісним, якщо ви залишите деінде неміцні з'єднання деталей один з одним. Тому уважно огляньте всі кріплення і там, де це необхідно, відновіть міцність царг. Для цього від'єднайте неміцно з'єднані деталі і заново склейте між собою, використовуючи столярний клей. Як варіант, замість столярного клею можна застосовувати саморізи або дерев'яні клини на клею. Якщо кріплення не підлягає реставрації і вимагає повної заміни, не варто економити. І тоді меблі служитиме довше. Іноді не тільки кріплення, але і одна з основних деталей меблів вимагає повної заміни. Наприклад, може знадобитися повна заміна стільниці або поличок, якщо йдеться про дитячий шафа. У випадку зі стільницею варто використовувати дерев'яний брус, який виступає кріпильним матеріалом для посилення старої поверхні. А ще, такими брусками можна візуально збільшити кришку столу, якщо вона зроблена з ДСП або товстої фанери. Перед тим, як кріпити бруски, їх слід добре промазати клеєм і тільки потім кріпити саморізами. Коли кришка готова, необхідно обробити торці, ретельно відшліфувавши не тільки торцеву поверхню, але і основу з обох сторін. Реставрація дерев'яних меблів вважається завершеною після того, як висох клей, і ви відшліфували всі можливі нерівності, покривши виріб шаром матового лаку для меблів або фарбою відповідного кольору. При цьому з оновленою меблями не тільки ваша кухня, але і будь-яке інше приміщення придбає абсолютно новий вид.
Щоб меблі після реставрації підійшла до загального інтер'єру приміщення, її можна декорувати будь-яким доступним вам способом.

Виготовлення меблів з дерева

Обставити будинок вашої мрії меблями з натурального матеріалу власного виготовлення за індивідуальним ескізом - відмінна ідея. Тут слід підкреслити основні переваги дерев'яних меблів - тривалий термін служби, розкішний вигляд, можливість використовувати різноманітні елементи декору. Крім того дерев'яні меблі - це вічна класика, яка завжди в моді і допоможе створити домашній затишок в будь-якому інтер'єрі. Але разом з тим, меблі з дерева має деякі недоліки. Натуральна деревина досить дорого коштує, вимагає спеціального догляду, має властивість тьмяніти при попаданні прямих сонячних променів. Якщо вас це не лякає, тоді ось приблизна технологія самостійного виробництва дерев'яних меблів. В першу чергу уявіть зовнішній вигляд майбутнього виробу, будь то крісло, поличка або комод. Якщо у вас немає власної ідеї, її можна запозичити з будь-якого джерела, де представлені фото різних предметів інтер'єру. Потім перенесіть ескіз на папір, не забувши вказати всі розміри. Після чого підберіть необхідні інструменти і матеріали, виходячи з того, який дизайн виробу ви обрали. Вибираючи матеріал в першу чергу, звертайте особливу увагу на його якість. Не купуйте вологий або занадто тонкий дерев'яний брус. Краще віддайте перевагу тому пиломатеріалу, який не має вад, тріщин та інших механічних пошкоджень. Наступний етап - точний перенос розмірів з ескізу на дерев'яний брус з наступним вирізанням всіх деталей. Якщо у вас немає спеціального інструменту для правильного розпилу деревини, маючи детальний креслення, ви можете звернутися в спеціалізовану майстерню. Там майстри-професіонали виконають якісний і точний розпил за індивідуальним замовленням. Після цього вам залишиться зібрати і закріпити між собою всі деталі. Якщо ви запланували зробити не просто стіл, а зібрати повноцінну кухню, не варто боятися можливих труднощів. Напевно ви зможете самостійно заміряти і зібрати каркас для столів робочої зони, а так же зробити стільниці. А ось фасад майбутньої кухні можна купити в будь-якому меблевому магазині. Тут головна складність - знайти відповідний колір і текстуру, але це завдання цілком здійсненне. Збирати меблі слід за принципом коробки, тобто кріпити вертикальні поверхні до горизонтальних. Всілякі полички і скриньки кріпляться вже після того, як встановлена основа або каркас меблів. В останню чергу кріпляться фасади. Причому з'єднувати дверки потрібно тільки в відкритому положенні, інакше вони можуть бути прикріплені криво і додадуть меблів недбалий вигляд. Меблева гарнітура кріпиться в останню чергу.
Щоб навчитися робити складну меблі, слід почати з чогось простого і освоювати меблеве виробництво поетапно, відвідуючи спеціальні майстер-класи та отримуючи консультації фахівців.
Завдяки сучасним технологіям та інструменту, самостійне виробництво меблів стало не такою вже складною справою, головне - це бажання почати.
Комфорт в сучасній квартирі створюють допоміжні приміщення. У своїй передпокою ви повинні зберігати десятки пар сімейної взуття. Тому вам потрібний зручний місткий шафа. З його допомогою ви заощадите простір, більш того, візуально його збільшите за допомогою дзеркальної дверцята. Дзеркало стане оригінальним декором, якщо ви зробите обрамлення з картинного багета.
Інструкція
1
Розміри шафи для взуття розраховуйте, виходячи з площі передпокою. Наприклад, ви взяли за основу розмір дзеркала: 140 х 50 см, товщина 3 мм для легкості, враховуючи ширину 6 см картинного багета. Приготуйте основу зі звичайної столярної плити, товщина якої - 1,5 см, з двох сторін покритою шпоною. Ображати плиту і отримаєте прямокутник розміром 152 х 62 см. Зробіть розмітку дзеркала. Точно по центру прикладіть дзеркало на лицьову сторону основи. Окресліть контури олівцем. Будьте уважні, тому що якщо ви будете використовувати для кріплення дзеркала силіконову мастику або липку стрічку, то за замовчуванням зрушити дзеркало ви не зможете в разі потреби.
2
По довжині і ширині дзеркала зробіть розмітку картинного багета, подрежьте його, дотримуючись кута 45 градусів. Якщо виявилося, що в профілі багета обрана чверть з лицьового боку, то розмічайте його таким чином, щоб перекривався край дзеркала. Спочатку наклеювати будете дзеркало, а тільки потім багет. Приклейте багет клеєм ПВА. Зафіксуйте струбцинами в декількох точках. Після цього обробіть лицьову поверхню заготовок алкидной ґрунтовкою. Зачекайте, поки висохнуть. Відшліфуйте і покрийте алкидной фарбою. Зашпаклюйте кути багетной рами наждачним папером і пофарбуйте алкидной фарбою.
3
Тепер прикріпіть дзеркало до столярної плиті, використовуючи клейку стрічку або силіконову мастику, яка будете наносити на плиту вертикальними смужками з відстанню між ними 5 см. В процесі дзеркало фіксуйте скотчем.
4
Визначте розміри корпусу шафи і робіть по ним розпилювання фанери (товщина 15 мм). Використовуйте для зборки корпусу дерев'яні дюбеля. Для кріплення полиць приклейте планки розміром 0,5 х1х30,5 см до внутрішніх сторонам шафи. Можете підстрахуватися шурупами або гвоздиками. Дотримуйтеся вимог відстань від планки до планки 21 см, з кутом нахилу 30 градусів. Після цього склейте всі елементи корпусу разом. Промазуйте клеєм дюбеля і сусідні поверхні, а також стикуються торці. Фіксуйте струбцинами.
5
Задню стінку робіть з фанери. Товщина 4 мм, 152 х 152 см. Полки в кількості 6 штук виріжте з цієї ж фанери за розмірами 31х58,8 см. Ваш шафа навісний, тому перед установкою задньої стінки прикріпіть металеві куточки, призначені для кріплення до внутрішньої сторони бічних стінок. Куточки нестимуть вага всього шафи.