Технологія установки вхідних дверей.

Міцна і надійна вхідні двері - гарантія комфорту і безпеки житла. В'їжджаючи в нову квартиру, її власники намагаються насамперед встановити металеві двері. Виготовлення двері найчастіше доручають спеціалізованим підприємствам, а от її установку цілком під силу зробити домашньому майстру, який має навички слюсарних і монтажних робіт.

Чи важко виконати монтаж двері своїми руками?

Вартість вхідних дверей складається з декількох складових. Сюди входить ціна на матеріал, дверну фурнітуру, замикаючі пристрої, а також вартість обробки металевих дверей. При професійній установці з'являться витрати на зварювальні, складальні і монтажні роботи. Виконавши монтажні роботи своїми силами, можна зробити установку вхідних дверей більш дешевою.
Слід знати, що при самостійній установці вхідних дверей гарантія на виріб з боку фірми-виробника, як правило, перестає діяти.
Правильний монтаж вхідних дверей дуже важливий, оскільки від цього багато в чому залежать експлуатаційні характеристики всієї конструкції, включаючи раму, полотно, петлі і замки. Якщо ви впевнені в своїх силах, володієте необхідним досвідом будівельно-монтажних робіт і умілими руками, тоді установка вхідних дверей замість відслужив свій термін дерев'яної конструкції не стане великою проблемой.Виполняя монтаж вхідних дверей в квартиру, важливо строго дотримуватися простих правил, послідовність дій і все технологічні операції. Передбачається, що всі попередні виміри були зроблені вірно і без помилок, в іншому випадку може виникнути необхідність у розширенні дверного отвору. При правильному зняття розмірів технологічні зазори між стіною і рамою двері не повинні перевищувати з кожного боку 15 мм.

Демонтаж старих дверей

Перед безпосередньою установкою нової дверної конструкції в першу чергу необхідно акуратно демонтувати стару вхідні двері. Дверне полотно обережно знімають з петель. Найпростіше виконати цю операцію, якщо двері стоїть на петлях розбірного типу. У цьому випадку її розкривають на кут, що перевищує 90 градусів, і піднімають за допомогою клинових прокладок або звичайного ломика. Після цього двері легко знімається з петель у верхньому напрямку.
Якщо в конструкції використані нероз'ємні петлі, полотно відкручують викруткою відповідного розміру.
Коли дверне полотно знято з петель , переходять до демонтажу коробки. Зазвичай вона складається з розташованих по периметру прорізу дерев'яних брусків. Завдання полягає в тому, щоб витягти велику частину цвяхів і анкерів, за допомогою яких коробка закріплена в дверному отворі. Потім коробку розпилюють на нижню і верхню частини і відривають, використовуючи лом і молоток. Коли дверний проріз звільнений від коробки, його краї очищають від шматків ізоляції, від старої штукатурки і витягують стирчать цвяхи.

Установка нової вхідних дверей

Послідовність дій при монтажі нових дверей багато в чому визначається способом кріплення в отворі металевої рами. Найчастіше доводиться мати справу з двома такими способами. У першому випадку дверний блок стоїть в одній площині зі стіною, якщо дивитися з боку входу. При іншому, більш рідкісному варіанті блок виявляється втопленим в отворі двері.Обично кріплення рами двері роблять за допомогою особливих монтажних пластин, які кріплять до бічних стійок рами. У пластинах є монтажний отвір для установки шматків арматури або анкерних болтів. Після забивання таких штирів або вгвинчування анкерів їх приварюють безпосередньо до раме.Еслі товщина стін в місці установки двері перевищує 150 мм, застосовують другий спосіб кріплення. При цьому блок утаплівают в отворі на потрібну глибину і кріплять металевими штирями, які забивають в стіну. Якщо отвори не передбачені заздалегідь, їх висвердлюють безпосередньо в ході установки дверей. Такі штирі після установки також кріплять до дверної рами зварюванням. Фіксувати раму в дверному отворі найзручніше за допомогою дерев'яних клинів, в точності витримуючи передбачені технологією зазори. Коли рама стійко стоїть в отворі, можна виконати перфоратором отвори через вушка монтажних пластин. Глибина отворів повинна скласти близько 100 мм. У ці отвори забиваються шматки арматури або вводяться анкерні болти.
Не забувайте при установці дверей час від часу перевіряти стан дверної рами за будівельним рівнем.
Після закріплення рами до неї навішують дверне полотно, заздалегідь змастивши петлі. Тепер можна встановити всю дверну фурнітуру. На завершальному етапі технологічні зазори між дверним прорізом і рамою заповнюють монтажною піною по всьому периметру, не залишаючи пропусков.Чтоби піна краще контактувала з елементами конструкції, стіни бажано злегка змочити водою. Піна зазвичай сохне близько доби, після чого її виступаючі фрагменти можна зрізати монтажним ножем. Тепер залишається обштукатурити укоси дверей і тим же розчином закрити місця, де розташовані монтажні вушка. На цьому установка вхідних металевих дверей завершена.С точки зору технології монтаж вхідних дверей не представляє особливої складності, але для виконання окремих операцій вам може знадобитися допомога напарника. Так ви зможете заощадити час і уникнути необхідності виправляти огріхи в роботі.