Вибір черепиці: кераміка або цілісно-піщана.

Черепиця з натуральних матеріалів застосовується в будівництві з глибокої давнини. Завдяки своїй універсальності, такий покрівельний матеріал може поєднувати в собі античні мотиви та сучасні підходи до дизайну. Черепиця ідеально підходить для оформлення старих будівель, але може застосовуватися і при обробці будівель в стилі «хай-тек». Який же вид натуральної черепиці віддати перевагу: керамічну або цілісно-піщану?

Переваги натуральної черепиці

Натуральна черепиця протягом довгого часу утримує свій високий статус, рахуючись еталоном серед інших покрівельних матеріалів. Прийнято ділити її на два види: на керамічну і цільно-піщану. Останній вид зазвичай містить в своєму складі цемент, тому таку черепицю частіше називають цементно-піщаної. Обидва види дуже схожі за своєю формою, відрізняючись переважно лише товщиною елементів.
Черепиця керамічного типу більш тонка, а її цементно-піщані аналоги мають велику товщину.
Ще одна відмінність цементно-піщаної черепиці полягає в тому, що край її трохи обрубаний. Сучасні виробники будівельних матеріалів потрудилися над усуненням такого недоліку, налагодивши випуск черепиці з округленими краями. Така обробка надає черепиці більш естетичний від.На європейському будівельному ринку натуральні види черепиці більш затребувані, ніж їх металеві аналоги та інші покрівельні матеріали. Саме з цієї причини основні виробники цементно-піщаної та керамічної черепиці розташовані в Європі, де кожна друга дах покритий цим натуральним покрівельним матеріалом.Достоінством кожного виду натуральної черепиці можна вважати її нечутливість до агресивного впливу зовнішнього середовища. Вона стійка не тільки до морозу, жарі, сильного вітру, а й протистоїть шкідливої діяльності нижчих рослин і бактерій. Навіть ультрафіолетове випромінювання не впливає на структуру натуральної черепіци.Как керамічна, так і цементно-піщана черепиця є досить практичним матеріалом, який здатний витримувати високі механічні навантаження. Ряди елементів, що складають дахове покриття, утворюють гнучкий і еластичний «килим», який пристосовується до будь даху, згладжуючи її дефекти і похибки. Тому при невеликих деформаціях будівлі, наприклад, в результаті природної усадки, черепичний дах продовжує виконувати свою функцію.

Особливості технології виготовлення

Обидва види натуральної черепиці досить складні у виготовленні. Цікаво, що навіть після виникнення спеціалізованих фабрик і конвеєрного виробництва черепицю продовжують виготовляти вручну в невеликих ремісничих майстерень. За довгі роки існування такого виробництва технологія вироблення черепиці майже не зазнала змін. Вихідний матеріал, яким раніше служила звичайна глина, проходить через етапи підготовки сировини, формування елементів, випалювання кераміки або сушіння цільно-піщаної черепиці. Але є суттєві відмінності в процесі виготовлення кожного з двох відов.Прі виготовленні керамічної черепиці глиняне тісто замішують до однорідного стану. До складу цієї маси поступово додають різного роду пластифікатори, що полегшує процес формування готового виробу. Безпосереднє виробництво керамічних плиток ведеться стрічковим шляхом або за допомогою штампування. В одному випадку спочатку створюють черепичну стрічку, яку згодом ріжуть на елементи, а в іншому кожну плитку окремо подають під прес.
Завершує процес виготовлення керамічної черепиці випал при високій температурі.
Виготовлення цільно-піщаної черепиці істотно простіше, що робить готовий виріб більш дешевим. Спочатку з води, цементу і кварцового піску роблю напівсуху масу, до якої додають фарбувальні речовини. Потім стрічковим способом виготовляються сирі заготовки. Черепицю-сирець близько доби сушать при невисокій температурі, а потім не менше місяця вона вистоюється в складських приміщеннях. Це необхідно для того, щоб цементно-піщана суміш набрала необхідну міцність.

Відмінності в кольоровій гамі

Кольорові рішення, властиві керамічної черепиці, включають в себе відтінки коричневого і червоного кольорів, що відповідає натуральним відтінкам обпаленої глини. Зазвичай виробники обходяться без додавання барвників, а покривають готовий виріб глазур'ю або спеціальним розчином - ангобом. Так поверхню черепиці стає глянсовою або матовой.Черепіца, покрита глазур'ю, володіє підвищеною стійкістю до вологи, на ній майже не накопичується пил і бруд. Глазурована керамічна поверхня радує око охайним виглядом і особливою красою. При нанесенні ангоба, які є сумішшю глини, води і мінеральних речовин, можна отримати велике число бажаних відтінків. Ангобірованная кераміка дуже довго не змінює свій первинний цвет.Цвет цементно-піщаної черепиці цілком визначається особливими барвниками, які перед формуванням подають у вихідний цементний розчин. Ці фарбувальні пігменти анітрохи не впливають на стійкість до сонячних променів і міцність виробу.

Яку черепицю віддати перевагу?

Неважко переконатися, що як керамічна, так і цементно-піщана черепиця дуже подібні за своїми властивостями і є дуже довговічними покрівельними матеріалами . Гарантійний термін для найбільш якісної черепиці доходить до тридцяти років і більше. Обидва види добре протистоять зовнішньому середовищі і ідеально підходять до будинків, які мають мансарди, де сонячні промені сильно нагрівають кришу.Вместе з тим цементно-піщана черепиця має більш високу щільність і низьку пористість. Це знижує стійкість черепиці до низьких температур і негативно впливає на водопроникність. Керамічна черепиця в цьому відношенні більш практична, оскільки в неї додають особливі домішки для поліпшення освіти замкнутих пор.Вибірая черепицю певного виду, звертайте першочергову увагу на колірну гамму представлених у продажу зразків, умови гарантії та відгуки інших споживачів про конкретній марці покрівельного матеріалу, з якими можна ознайомитися на тематичних форумах, присвячених будівництву.